Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy làtjátok, ez még "belefér...

Hogy làtjátok, ez még "belefér" vagy felmerülhet diagnózis a fiamnál?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk a legjobb, legtürelmesebb szülők mostanság, belátom, több tényezős okokból, emiatt is gondolom, hogy szerintem miattunk ilyen a gyerek, de azért aggódom, mert igyekszünk, de úgy érzem szr anya vagyok, minden nap így érzem. Amit tudni kell: az óvodában minden rendben, alszik, eszik, játszik, konkrétan az óvónő úgy fogalmazott: "vele sosincs semmi probléma"... Benne vagyunk keményen a dacban, ez a csúcs eddig és mostanában rászokott, hogy oda akar csapni/legyint a kezével felém, eldobja a játékot, ha mérges vagy ha tiltásba ütközik...Becsapja az ajtót, ha tiltás éri, azt mondja: Én már nem is szeretlek! Volt olyan is, hogy belerúgott mérgében az ajtóba. Beleestünk abba a hibába, hogy sajnos ilyenkor a férjemmel még rakjuk a "tüzet". Kiabálva, fenyegetve akartuk kinevelni ezeket belőle, sőt, mikor rámcsapott, kapott tőlem a kezére, mert hát minket is így neveltek, kaptunk néha és emberek lettünk mégis, nekem nem fog egy 3 éves így viselkedni..De ez nála nem vált be, sőt. Azt vettem észre, ha mi kiabálunk, ő is elkezd, aztán jön a hiszti. Ha ignorálom, esetleg halkan kommunikálok, másként közelítem meg, sokkal jobb a helyzet, s az "attack" után ő jön bocsánatot kérni, ölelni engem. Csakhogy marha nehéz nekem ez. Dac ide vagy oda, nem szeretném, ha csapkodna, kiabálna itthon, vettem egy könyvet, ami alapján próbálom ezeket kezelni, illetve Tiktokon is van ez az idős pasi, aki azt állítja csak max 2 hetet kell kibírni, aztán ezeket a gyermek elhagyja. Na de ez nem olyan könnyű feladat, szerintem, legalábbis nekem nem. Lobbanékony vagyok, igaz szerintem a mi hibánk is ez, pl. a nasi kérdés. Nagyik adnak neki állandóan mindent, ha pár falat főtt ételt eszik, már adják a kezébe az üdítőt, stb. Idáig én is engedékenyebb voltam, aztán az lett, hogy ma reggeli után is kérte a nasit, mert hát ő megevett mindent. Óriási hiszti lett belőle, mondtam, hogy ma csak tiszta víz lesz, semmi narancslé, nasi is csak ebéd után jár, ne gondolja, hogy minden étkezés így fog lezajlani. Hisztizett,de elfogadta, nasinak meg megegyeztünk a gyümi joghurtban, tízóraira.. Elfogadta. Csak úgy érzem minden tiltás, nem engedem dolog mögött most óriásu harcok vannak. Nem akar öltözni, nem akar fürödni, holott eddig imádott.. Felvetődött bennem nem e sni-s adhd, bármi. Egyébként meg 20-ig számol, napocskát, emberkét rajzol, szereti a fejlesztő feladatsorokat, mondókákat, kirakó, lego, minden megy, a nagy kedvence a pár keresős játék és a társas, jó a memóriája is. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy szellemileg biztos nem sérült vagy ilyesmi. Ki hogy vészeli át extrém dacos, esetleg agresszív viselkedésű gyermekével ezt az időszakot? Ja s nyilván nem vagyunk valami agresszorok, ha így jönne le. Minden problémát lehiggadva átbeszélünk, én is bocsánatot kérek, ha kiabálok, nyilván a szentbeszéd is megelőzi ezeket a dolgokat, a szépen kérés stb.
ápr. 18. 15:59
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és eddig pl.boltban nem volt semmi gond vele, de mostanában már ott sem fogadott szót, a Tescoban konkrétan hisztit vágott, mert nem vettük meg neki a lego-t, amit épp kigondolt... Társaságban meg elkezdte magát produkálni, nem mindig, de mintha direkt rosszalkodna olyankor hogy szívasson, nem tudom. Ha kint vagyunk bejönni sem akar sosem, mindig ki kell találnom valamit, de már olyan is volr, hogy be kellett cipelnem, fel a 2.emeletre. Ezeket nem csinálta...első gyerek,így nem tudom felkeressek e orvost vagy csak mi vagyunk a bénák!
ápr. 18. 16:10
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

"Tiktokon is van ez az idős pasi"

Könyörgöm mondd, hogy nem a szcientológus Novák Feri tanácsaitól várod a megváltást...

ápr. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom a nevét, s nem is megváltást várok...de kb a könyvben olvasottak is arról szólnak, mint amiket tőle hallottak. Könyv: Mit kezdjünk az agresszióval -pszichológiai útmutató...De itt is várom a véleményeket, tippeket...
ápr. 18. 16:39
 4/11 anonim ***** válasza:
37%

Tènyleg magatokat kell először rendbe rakni (meg a nagyikat(. Igen, ütöttek titeket is, ez közrejatszhat abban, hogy ti is veritek a gyereket, ès nincs türelmetek. A nagyikat meg nagyon gyorsan ès drasztikusan le kell szerelni.

A gyerek dackorszakban van. Rengeteg energiàja elmegy arra, hogy az oviban ,,jó" legyen, otthon ereszti ki a gőzt. Lehet, hogy van valami spektrumzavar, a leìràs alapjàn ez nem derül ki. De olyan esetben simàn lehet, hogy mèg az àtlagosnàl is jobban kimerìti az egèsz napos viselkedès, maszkolàs, ezèrt is vadabb este az àtlagnàl.

ápr. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell egyből sni-re, adhd-ra gondolni.

Itt a fő probléma az, hogy ellentétesen neveltek ti és a nagyszülők. Nincs összhang, nincsenek fix szabályok. Persze, hogy hisztizik, ha valamit 2 napja a nagyinál lehetett, aztán hirtelen már nem.

ápr. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
De hát te is tudod, hogy mi van, le is irtad. Orditozol és csapkodsz mindenért, hát mit varsz tőle? Legyen ő a higgadtabb?? Oviban azért nincs vele gond, mert ott nem orditanak vele es nem vernek rá. "Én is kaptam néha es ember lettem" aha, olyan ember, aki képtelen türtőztetni magát, szabályozni az erzelmeit, es a hároméves gyereken vezeti le. Szedd össze magad, viselkedj úgy, mint egy szülő, es ne úgy, mint egy másik hároméves kisgyerek, mert jelenleg ez a helyzet.
ápr. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

Oviban nem maszkol egy asd-s gyerek sem. Az később tanult magatartás.

99 %, hogy a következetlen nevelés okozza. Tarts ki, kevesebbet legyen most a nagyiknál, ha veletek van ott, akkor előre lefektetni a szabályokat.

A pozitív fegyelmezést javaslom. Neurotipikus gyereknél működik.

ápr. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sajnos 6-os a lelkem mélyén én is így érzem...pedig annyira igyekszem, de mikor már én sem bírom, mit csináljak, ti mit csináltok? Kimentem levegőzni? Én már múltkor bementek a hálóba bőgni, a kisfiam meg jött be, hogy anya, mi a baj, aztán sírni kezdett... :( Írnál bővebben erről a pozitív fegyelmezésről? Köszönöm
ápr. 19. 09:50
 9/11 anonim ***** válasza:
34%
Nem érted még mindig, kérdező. Nem "pozitív fegyelmezés" meg ilyesmi kell, hanem neked kell megtanulnod az érzelmeidet szabályozni. Mivel gyerekkorodban vertek és nem neveltek normálisan, nem sajátítottad el, hogyan kell higgadtnak maradni, mondhatni, az érzelemszabályozásod gyermeki szinten maradt. Hasonló lehet a férjednél is a helyzet. Szegény kisfiad, már elkezdett felnőttesen viselkedni, ő megy utánad vigasztalni. Ez nagyon nagy károkat okoz, ugyanolyanokat, mint amilyet neked okoztak. Parentifikációnak hívják. Pszichológus tud neked ebben segíteni, megtanít mindenféle érzelemszabályozási techikákat. Mondhatni neked most fel kell nevelned magad érzelmileg.
ápr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azért ezt így idegenként kijelentened, hogy engem vertek, elég erős :) Kaptam körmöst csúnya beszédért meg taslit életemben 1x anyámtól, de így visszagondolva meg is érdemeltem, mert elszöktem otthonról 6 évesen...Abban nyilván igazad van, hogy én vagyok a felnőtt és jobban uralkodnom kéne magamon, de azért szerintem marha ritka az olyan szülő, aki MINDIG, MINDEN körülmények között full nyugodt hangnemben, higgadtan kezeli a dac vagy az agresszió minden formáját. Engem sem úgy kell elképzelni, hogy naponta ez történik... Ha te ilyen vagy, aki mindig megoldja ezekrt nyugodtan, tudod magad kontrollálni, akkor gratulálok, neked megy, nekem sajnos csak küszködve és talán tényleg fel fogok keresni egy szakembert..
ápr. 19. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!