Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezt tényleg jelentheti a védőnő?

Ezt tényleg jelentheti a védőnő?

Figyelt kérdés

Fiam 5 éves lett 04.-én.

Eddig minden alkalommal a védőnő hívott, mikor menjünk statuszra.

Hozzateszem, nagyon rossz a viszonyom vele. Már az első találkozaskor kritizált, belénk kötött. A terhességi vizsgálataim nagyrésze kimaradtak miatta, mert nem tájékoztatott, hogy kellene. Ő az az igazi mindenbe beleköt fajta.


Szóval 04.én töltötte fiam az 5öt. Nekem ki is ment a fejemből, hogy ez egy státuszvizsgálattal is jár.

Kerek 1 hete hívott a védőnő, hogy vigyem aznap, mert rég meg kellett volna csináltatnom a státuszt.

Mondom és hogy? A gyerek oviba, én dolgozok. Jó, akkor vigyem hétfőn.

Hétfő reggel felhívott, hogy a megbeszélt idő nek jó neki, vigyem délre. Mondtam, az nekem nem jó, aznap 2ig értekezletem van. A megbeszélt 4óra jó lett volna.

Már itt kiakadt.

Oké, vigyem csütörtökön. Most beteg lett a gyerek, lázas. Hívtam, hogy nem megyünk holnap. Erre közli, szerinte nem beteg, csak nem akarom vinni.


Kertem új időpontot. Jövőhéten a gyerek a mamánál lesz, nekem 1évben 1x 1hét külföldi munka, pont a jövőhét. Anyukámnak nincs kocsija, nem kérném, hogy sétáljon le a vasútra, ami 20perc otthonról neki, gyerekkel 30, majd vonatozzon, vigye el státuszra, majd menjenek haza.

Ezért mindtam a védőnőnek, utána heten bármikor jó, megoldom.

Erre kiakadt, mert az 5éves státusz 5évesen van, nem 5év 1 hónaposan.

Ő akkor már nem csinálja meg, jelenteni fogja, hogy nem vagyok együttműködő.


Most komolyan ilyennel elmehet a gyámügyre? Komolyan ennyire pontosan kell venni azt az időt?


ápr. 24. 09:48
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is túltolja, de sajnos jelentheti, hogy nem vagy együttműködő. Apuka nincs a képben? Az nem opció, hogy ő elvigye?
ápr. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%

És te miért nem akadtál ki? Miért nem álltál a sarkadra és miért nem konfrontálódtál vele, hogy márpedig az van, amit eredetileg megbeszéltetek, mert nem vagy paprikajancsi aki úgy ugrál ahogy ő fütyül, és az ő dolga, hogy keressen? Minden normális védőnő előre felkeresi az anyát, amikor esedékes a státuszvizsgálat.

Ilyen miatt biztosan nem tehet semmit a gyámügy, aki ilyen védőnő, azt szerintem már ők is nagyon jól ismerik :D Csak ijesztgetni akart meg betörni téged. Ne hagyd magad!

ápr. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
23%

Jelentheti.

Amúgy az 5 éves egy hétig nem megy oviba, mert te külföldön leszel?

ápr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%
Nekünk az utolsó úgy ahogy volt, kimaradt. Igaz, covid elején lett volna, de mindketten elfelejtettük, és még nem vitt el a gyivi. Jelentheti, de körbe fogják ezzel röhögni. Nem a te gyereked lesz az első, aki nem a születésnapján megy státuszra, 5 évesen ez nem olyan fontos, mint 1-2 hónaposan, hogy számítanak a napok is akár...
ápr. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
91%

A terhességi vizsgálataim nagyrésze kimaradtak miatta, mert nem tájékoztatott, hogy kellene.


Azért elég hihetetlen, hogy valaki, aki nyilván nem alja melót végez értekezleteken és külföldön, magától nem tud infót szerezni...

ápr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
93%

A státusznak betöltött kor +/- 1 hónapon belül kell meglennie. Ha ez megvan, semmit nem jelenthet.

Az 5 éves egyébként sajnos "fontos", mert kérhetik az iskolához is, de annak halasztásánál is.

Egyébként igen, bosszantó, hogy szabadság meg egyeztetések hada kell egy ilyen hülyeség miatt is. Problémamentes gyereknél azért, "problémásnál" meg azért, mert már úgyis a "rendszerben van" a gyerek, a védőnő szűrése semmit se tesz hozzá.

ápr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
5. Nekem is ezen akadt meg a szemem. Gondolom orvoshoz azért járt terhesgondozásra, nekem az orvos is mindig szólt, hogy hány hetesen kell uh, labor stb.
ápr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
23%

Szóval 04.én töltötte fiam az 5öt.


Hát te se szellemi munkát végzel :D

ápr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
31%

Egyszerű-tudod ki hagyná, hogy szórakozzon vele..én tuti nem a helyedben. szórakozzon azzal akivel akar az ilyen.Nem mindenki alkalmas a rábízott pozicióra. Doktornővel kontaktálj, menj be hpozzá nézze meg a gyereket, vagy hívd ki. Ennyi.


Aztán annak jelentget téged akinek akar..egy szót nem pazarolnék rá. egyébiránt én is cseréltem egy ilyen alkalmatlan embert..

ápr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
49%

9+ "Mint tyúk az ABC-hez" kb. annyira volt egy gyerekkel képbe, nekem meg az időm kincs.


Jött a gyerekhez látogatóban és nem vette észre, hogy 3 gyerek van-csak egyet látott, igaz hogy ott volt a másik kettő, ott sertepeltélt.. Borzalom.

ápr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!