Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Felhívjam ezzel az ügyeletet?

Felhívjam ezzel az ügyeletet?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves, vérehulló fecskefűvel játszott. Olyan lett a keze is. Utána megnyalta a kezét. Már rá volt száradva neki. Annyit mondott, hogy keserű.

Azt tudom, hogy belsőleg nagy mennyiségben mérgező, de ez azért nem számít annak. Azért felhívjam az ügyeletet? Lehet ennyiből baj?


ápr. 28. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Ne, ne egesd le magad 🤦🏻‍♀️
ápr. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Komolyan megszaporodtak a jó idővel a nem 100as anyukák!🤪
ápr. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ennyitől semmi baja nem lesz.
ápr. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én se gondoltam, hogy baj lenne. De kint volt a szomszéd néni, aztán elkezdett sápítozni, hogy jaj, ez mérgező, meg mi lesz most? Mondom semmi. De hát ezt nem szabad lenyalni, meg hasonlók. 😅
ápr. 28. 18:29
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha megeszi (nem fogja, tényleg vacak keserű íze van) tényleg mérgező, vagy ha teának megcsinálja valaki (nem tudom ki akar minden hozzáértés nélkül teát főzni bármiből, de sajnos előfordul). Ha nem hány, nem fáj a hasa, nincs semmi fura a gyereken, mint zavarodottság, szapora szívverés, általános rosszullét stb akkor csak figyeld, de valószínűleg annyira kis mennyiségben nyelt le, hogy nem lesz baj. De ha véletlenül elkezdene hányni vagy rosszul lenni, akkor orvos és mondd el, hogy mi történt, de ami rászáradt majd lenyalta az ici pici mennyiség.
ápr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

Basszus...de buta néni volt...te meg elhitted!

Az egy GYÓGYnövény! Be kell kenni a szemölcsöt a levével,és meggyógyítja!

Nem mérgező..Jézusom...

ápr. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

6os vagyok. Gyerekkorom óta használja az ismerőseim többsége. Direkt hoztunk a kertbe is,hogy mindig kéznél legyen.


Nem mérgező.

ápr. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Elvileg ha bőrön alkalmazza az ember, nem mérgező. Én is szoktam szemölcsre kenni.

De lenyelve mérgező. Nyilván ahhoz mennyiség is kell. Csak belerakta a bogarat a fülembe a néni.

ápr. 28. 20:38
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban van mérgező hatása (a szanguinarin miatt), de ne úgy képzeld el, mintha egy cián kapszulát vett volna be a gyerek.

Mindenesetre ha baj lenne már lenne, úgyhogy megnyugodhatsz. Nagyon figyelj, hogy többet ne forduljon elő ilyen!

ápr. 29. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
Igen, hívd fel. De ne ezzel és ne az ügyeletet. Hanem a háziorvost. Azzal hogy ez már a pánikbetegség előjele???
ápr. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!