Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is érezte úgy hogy a...

Más is érezte úgy hogy a kistesó érkezésekor “elhanyagolja” a nagyot?

Figyelt kérdés
Más anyuka is érezte már úgy hogy amikor megérkezett a kistesó hogy a nagyobbik gyerekével nem tud annyit foglalkozni mert szinte minden idejét leköti a kisbaba illetve házimunka stb.? És emiatt bűntudata van illetve nem tudja hogyan is kéne megfelelően kezelni ezt a helyzetet és több időt teremteni arra hogy a naggyal is tudjon úgymond minőségi időt együtt tölteni(pl. játék)? Vagy ez az időszak amíg nem lesz nagyobb a kistesó tényleg ilyen lenne? És bele kell nyugodni hogy a nagyobb picit háttérbe szorul?

máj. 13. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Mi pontosan ezért nem vállalunk másodikat. Én annyira sajnálom, hogy egy pl. 2 éves kis pici hirtelen háttérbe szorul a baba miatt, hiába igyekszik az anyuka, az újszülött akkor is újszülött.

Úgy érzem, így sem adok elég figyelmet neki, hogy egyke.

máj. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Nagylányom 2,5 éves, a kicsi 7 hetes lesz. Ha kell szoptatva kirakózok vele, ha más nem könyvet olvasok neki közben, táncolunk, úgy, hogy én közben fogom a kicsit, de nagyon igyekszem, hogy tudjak vele foglalkozni, de így sem tudok persze teljesen úgy, mint előtte és emiatt nagyon rosszul érzem magam.
máj. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Nem éreztem így.


Sőt, szerintem alapvetően egy hülye gondolat, hogy egy gyereknek arra van szüksége, hogy csak kizárólag vele foglalkozzanak, és nem is gondolom, hogy ugyannnyit kell a naggyal foglalkozni, mint előtte, mert természetes dolog, hogy a család bővülésével átrendeződik a dinamika. Egy gyerek sem lesz lelkisérült, csak mert testvére születik, ha nincs szó szerint lesz*rva.


A nagy kereken két éves volt, mikor született, a maga szintjén igyekeztünk felkészíteni. A kicsi érkezése után sem volt elhanyagolva, mindenbe bevontuk, ő hozta a pelenkát, a ruhát, segített fürdetni. Amikor szoptattam, leültem a földre és a szabad kezemmel építökockáztunk, rajzoltunk, játszottunk. A kicsit felkötöttem kendőbe és mentünk ugyanúgy motorozni meg sétálni, mint előtte.


Igen, volt, hogy azt kellett mondanom, kérlek várj 5 percet, míg megetetem/felöltöztetem/elaltatom, de nem gondolom, hogy ez probléma lenne, hogy meg kellett tanulnia várni.


Minőségi idő? Hát 0-24-ben együtt voltunk, mivel a nagy sem járt még oviba, minden percet együtt töltöttünk, nem gondolom, hogy egy 2-3 évesnek amúgy erre van szüksége már,az enyémnek nagyon kellene az ovi (csak most megy majd szeptembertöl, mert most lett 3 nemrég), nem azt látom rajta, hogy folyamat velem akar lenni minőségi időt tölteni, majd meghal, mikor érnek már haza a szomszéd gyerekek bandázni :D


Most már a kicsi is elmúlt 1 éves, imádják egymást, sosem volt féltékenység, nagyon szeretetteljes a kaocsolatuk, a nagy mai napig rohan etetni-itatni a kicsit, vigasztalja, ha elesik, stb.


Nekem nem tűnik elhanyagolt, sanyarú sorsú gyereknek. Az meg, hogy valaki emiatt nem vállal másodikat... ne már, egy gyereknek nincs is rosszabb szerintem, mint egyedül lenni.... Az enyém tuti a kevesebb minőségi időt választaná a tesójáért cserébe, ebben biztos vagyok.

máj. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Nem, soha nem éreztem így. Tervezetten, kis korkülönbséggel született a 3 gyerek, a tervben az is benne volt, hogy innentől 2-3 felé oszlik a figyelem. Nem hiszek benne, hogy egy gyereknek az a jó, ha azonnal ugranak minden csettintésére. A tesó legfőbb haszna az, hogy megtanulja a gyerek, hogy a saját teljesen jogos igényeit néha picit parkoltatni kell mások szintúgy teljesen jogos igényei miatt. Szerintem ez fontos skill az élet elviseléséhez.
máj. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szorult háttérbe.

A házimunka szorult háttérbe.

máj. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%

A kistesó előtt sem foglalkoztam folyamatosan a kislányommal, ha azt láttam, hogy elmolyol egyedül, vagy haverkodik gyerekekkel, akkor teret engedtem neki. Ami változott és ami engem nagyon kimerít az az, hogy ezekben az időkben volt időm magamra, vagy a háztartásra. Mostmár nincs, mert a picivel foglalkozom ilyenkor zömében.

Lelkiismeretfurdalásom nincs, mert 90%-ban hozom a tőlem telhető legjobbat, eljárunk a naggyal kettesben is egy-egy órára ide-oda, a lehető legkevésbé próbáltuk felrúgni az ő megszokott kis életét. A tesó érkezésével pedig igen, meg kell tanulnia, hogy néha várnia kell, de ez az élet rendje, így szerintem ez nem hogy nem gond, teljesen oké. A tesóval pedig hamarosan lesz egy állandó bandatársa, aminek az alakulását baromira élvezem nézni.

Akinek több gyereke van, az tudja, hogy a nagyobbat kb. sarokba lehet állítani, mert most a kicsivel van dolgom. Ha ezt tenném a nap 80%-ában, akkor lenne bűntudatom. De mivel mindenbe igyekszem bevonni, jelen lenni, játszani vele, stb., így nincs.

máj. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen
máj. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!