Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves kisfiam rosszul...

Másfél éves kisfiam rosszul van a homoktól, földtől, portól teljesen kiakad, ha koszos lesz a keze. Ez valami furcsaság, vagy teljesen rendben van?

Figyelt kérdés
Ha étellel keni össze magát nem zavarja, csak ha valami szilárd, szemcséssel. Az viszont annyira, hogy van egy játszótér a közelünkben, ahol a csúszda és a hinta körül is homok van és kézben kell bevinnem, mert nem akar rálépni sem.

máj. 17. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szenzoros túlérzékenység miatt, de ekkora korban lehet normális is. Ne erőltesd, és adj neki lehetőséget biztonságos helyzetben próbálgatni is.
máj. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet normális is, kinőheti, de lehet az is, hogy szenzoros.
máj. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Lehet teljesen normalis. Sok gyerek a fuvet utalja, az enyem meg pl. ha valami etel a kezehez er. Ha csopog a fagyi a kezere mar ki van borulva.

9 eves, es nem , nem autista.

máj. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Na a lányom pont ilyen volt csak őt még az is zavarta, ha leette magát. Egyből átkellett öltöztetnem, mert addig nem folytatta az evést. Kb 1 évig tartott ez nála. Semmilyen betegsége nincs. Normális ez az időszak a gyerekeknél.
máj. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lányom is ezt csinálta ilyen korban, most 6 éves, játszó után mindene csupa homok, a keze koszos, a cipőjében meg egy kisebb halomra való van.


Nem vonnék le még ebből semmilyen következtetést, sokat fog ez még változni, főleg, ha közösségbe kerül.

máj. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
1,5 évesen az én lányom is ugyanez volt. Én is aggódtam. Most 2,5 éves és valamelyik nap magától találta ki hogy szeretné a homokban levenni a cipőjét. Látta a többi gyerektől. :) csak ennyiből nem ne vonja le következtetéseket
máj. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
4 éves kisfiam utálja, ha homokos a talpa, így egész nyáron szandál+zokniban van. Semmi baj nincs vele.
máj. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
27 éves nő vagyok. A mai napig utálom ha homokba vagy földbe kell nyúlnom. Vagy ha bármilyen kosz kerül a kezemre. Anyukám elmondása alapján gyerekként úgy "homokoztam" hogy én ugyan nem nyúltam hozzá de anyukámat bíztattam hogy jöjjön velem játszani (és matasson benne helyettem). 🤣
máj. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
En is ilyen voltam,mai napig utalom. Erzekeny erre,ennyi.
máj. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!