Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érzékeny szemű gyereknek...

Érzékeny szemű gyereknek napszemüveg. De hogyan, ha nem viseli el? Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak nagyon világos a szeme, ergo borzasztó érzékeny a fényre.

A szemész azt mondta, hordjon napszemüveget. De nem viseli el. Felveszi, parádézik benne, de le is veszi rögtön.

Kinek milyen napszemüveg vált be hasonló helyzetben?


máj. 23. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Mindkét gyerekem szemüveges, az ő méretükben még nincs clip-on napszemüveg rátét. A fényre sötétedő meg nem praktikus, mert a tanteremben is elég az uv, hogy besötétedjen, ezért nincs napszemüvegük.

Helyette széles karimájú napkalapjuk van, az is védi a szemet.

máj. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%

Felesleges, csak fenyerzekeny lesz a szeme kesobb, pont ezzel teszed tonkre.

Adj ra baseball sapkat, es megoldva.

máj. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szemész orvos mondta, szóval nem gondolnám, hogy tök felesleges. :D

Amúgy a sapkát se viseli el. De nyilván akkor 3 percenként vissza kell rá adni, más megoldás nincs. :D

máj. 23. 14:28
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk nekem fényérzékeny a szemem, gyerekkorom óta.

Kb 15 éves korom óta vagyok hajlandó napszemüveget hordani.

Semmit nem rontott a látásomon, hogy gyerekkoromban nem hordtam.

máj. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha annyira erzekeny lenne a szeme, akkor elviselne magan, mert erezne o is, hogy ugy jobb neki.


De amugy mire alapozta ezt az orvos, hogy erzekeny? Ferjemnek is nagyon vilagos kek szeme van, ahogy a kisfiamnak is, de a ferjem se hord napszemuveget. Az 1 evesemnel meg nem probalkoztam ilyesmivel, de a sapkat is kihivas rajta tartani :D

máj. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Amint kimegyünk, azonnal full könnyes a szeme.

Hunyorog, dörzsöli.

Meg mondja is, hogy bántja neki.

Ennek ellenére mégsem tűri meg magán se a szemüveget, se a sapkát.

Nekem is érzékeny a szemem, pedig barna. De én még télen is napszemüveget hordok sokszor. Tavasztól őszig meg konkrétan mindig rajtam van, jóformán csak alváshoz veszem le. 🤣

máj. 23. 19:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!