Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvoda vagy iskolai közössègben...

Óvoda vagy iskolai közössègben szülőkènt talàlkoztatok sz@rkavaró szülőkkel? Írnàtok pèldàkat,dolgokat amik megtörténtek például egy szülői èrtekezleten , akár szemtől szemben vagy a hâtatok mögött? Készült valami színdarab ezzel kapcsolatban

Figyelt kérdés

#óvoda #iskola #Gyerekközössèg
máj. 23. 21:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt egy nő, szerencsére, csak elsőben járt oda a gyereke, ő olyanokat csinált, hogy blokkokat küldött haza a gyerekekkel, hogy ennyibe került a mosópor, mert fellökte a fiát és koszos lett a kabátja, vagy ennyibe került az új ceruza, mert a kölcsön adott eltűnt. Ezeken én röhögtem, mert mindig megállított valakit délután a kapuban, hogy ugye a másik sem hiszi el, mi megy ebben az osztályban, pedig tök aranyos osztály amúgy, csak ő volt a nyomi. Próbált maga mellé állítani szülőket, hogy valami nincs rendben a közösségben, de nem volt célpont, nem a tanítókat hibáztatta, csak mindig volt valami kínja, hogy nemhisziel, hogy mi megy ebben az osztályban...
máj. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Nem szülőként, csak nagynéniként néztem végig, hogy 2 anyuka már az évnyitó után elkezdte fúrni az unokaöcsémet. Először csak a gyerekeiknek mondták, hogy nehogy barátkozzanak vele, 2 nap után elkezdtek a tanító és az igazgató nyakára járni, hogy rúgják ki, 2 héttel tanévkezdés után az igazgató közölte a testvéremékkel, hogy vigyék a ...ba a gyereküket. Az előzmények egy részét csak egy másik anyukától tudom, akivel gyakran beszéltünk, a szülők felé az első két hétben semmi kommunikáció nem volt, hogy baj lenne vagy bármi, utána is csak annyi, hogy vigyék el, mert GYP-s. Egyébként tényleg SNI-s, akkor még nem volt diagnózisa, de jártak fejlesztésre, ezt már tanévkezdés előtt is mondták a tanítónak. Nagy sokára és nehezen, de találtak egy normál iskolát és jó tanítót, akinek a segítségével visszaszoktatták a gyereket a suliba, azóta nincs vele nagyobb baj, amúgy kitűnő. Az első suli igazgatója, aki kirúgta az én tanítóm volt, nemrég beszélgettünk, rá is kérdezett az unokaöcsémre, hogy speciális suliba jár-e, nem bírtam ki, hogy finoman ne mondjam neki, hogy rendes suliba jár, találtak egy jó tanítót és nincs vele gond.

Igen, van most egy ilyen színdarab, érintett, amatőr színészekkel. A telex ennek kapcsán írt is egy cikket az ilyen faeces mixer szülőkről, konkrét esetről is. Durva, hogy másokkal is megtörtént szinte ugyanez.

máj. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szintén nagynéniként unokaöcsi kálváriáját néztem végig. Nővérem legnagyobbik hiperaktív gyereke szegregált suliból ment normál felsőtagozatba Az szmk vezér anyuka elkezdte torpedózni a gyereket, a végén már petíciót íratott alá a többi szülővel, hogy kirakják a fiút. Aztán nővérem elbeszélgetett a hölggyel. Elmesélte, hogy 10 éve küzd a rákkal, egyedül nevel 3 sns fiút, férj lelépett, katasztrófa minden. A nő annyira ledöbbent, hogy 180 fokos fordulatot vett, felkarolta unokaöcsémet, korrepetálta, kiállt érte a suliban ...stb. Amúgy a suli igazgatója nagyon rendes volt, végig védte a fiút.
máj. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A hànyinger kerülget ha belegondolok,hogy az ilyen szülők tényleg szülők.

De szerintem az ilyen alapból egy toxikus személyiség bármilyen közössègben akár munka , magánèlet.

Remélem sok gennylàda magára ismer a színdarabban meg a kérdésemben és elszègyellik magukat.

A mi gyerekünk és èrintkezik az oviba autisztikus tüneteket mutató gyerekekkel és ahogy látom rohamosan fejlődnek a normál közössègben .

máj. 24. 08:24
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Nem sulis a gyerekem, így csak magamról tudok mesélni...

Osztályelső lány, szinotos, ő volt a jókislany ( a tanárok előtt), a hátuk mögött pedig ütött vert.

Az osztálykiránduláson erősen hátba vágott, hogy a keze nyoma a hátamon maradt.

Hangosan mondtam hogy megmondom a tanárnak, az anyja pedig megfenyegetett hogy meg ne próbáljam, mert baj lesz...

Anyuka nagyon tolta a gyereket hogy diplomás legyen, szinotos mindenből, egyetem, ügyvéd legyen mint az apja.. Ma a postán dolgozik :))) ( nincs bajom vele, félre értés ne essék, csak na. Értitek. Anyuka tolja, mindenbe beleszóló,mindent megmondo, az ő lánya a legjobb, a tanár s.gget nyalta, hetente virág, csoki és hova jutott? Sehova..)


A másik: neki is egy lánya van.

Lánya sportolt, tánc, röplabda, cheerleader, (mert anyuka is ezeket csinálta), ha négyest vitt haza a lány sírt, sosem felejtem hogy ötödikben megkapta az első negyeset, annyira sírt a lány hogy az anyja mit fog szólni, hogy rendesen sajnáltam. Anyuka mindenki szemében cuki, hátad mögött kibeszelt, honnan van az új ruha, túl kövér a másik, túl vékony, anyuka miért adott a gyereknek turorudit, miert vitt a másik epret, és miért nem kínálta körbe az osztályt?... Ma hova jutott ez a lány is? Sehova.

A Balatonon dolgozik, lángost süt. Anyuka kitagadta a lányát hogy csalódást okozott meg akkor amikor a lány egy ruha üzletben dolgozott, és nem ment fosulira.

Évek óta nem beszélnek.

máj. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Jaj na szóval a második anyuka, nagyon tolta hogy ne kapjunk szénhidrátot, mert kövérek leszünk, és tele plakatolta a sulit hogy a szénhidrát méreg.

Ha cukros joghurtot vitt valaki, és meglátta, fogta és kidobta.

Én pl reggel kakaós csigát ettem, az udvaron meg kikapta a kezemből hogy ne egyek ilyet mert méreg, és elhízott leszek, és meghalok...


Harmadik anyuka mindig leszolta ha az osztály nem oda akart menni ahova ő gondolta.

Pl tropicarium, mindenki mondta jó, de ő kitalálta hogy neeeem, erdo legyen. És addig keverte a sz@rt hogy minden évben erdőbe mentünk, és nem oda ahova menni akartunk.

Pl állatkert helyett parkba, vagy bográcsozas helyett minek az, jó a szendvics.

Agresszív asszony volt nagyon.

máj. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez saját példa, általánosban volt egy anyuka, aki az egyik szülőin felszólalt, hogy a gyereke sír otthon, mert ő semmilyen versenyre se megy soha. Nagyon egyszerű kislány volt, nem volt tantárgy, amiből ne bukdácsolt volna, lámpalázas volt, nem mert kiállni mások elé, plusz hihetetlen csámpás volt, így a sport meg a kézügyesség is kilőve. De ezen a szülőin állítólag fenyegetőzött mindenfélével, így a következő hónapokban az osztályfőnökünk mindenkit visszaállított a versenyekről, és ennek a kislánynak adott lehetőséget, hogy ő válasszon, hova akar menni, és felkészíti. Mondanom se kell, úgy megutáltuk a kislányt, mint a fene, mert sokan miatta nem nevezhettünk, ha pl osztályonként csak egy ember mehetett. Az anyja meg legyezgette magát az udvaron, hogy jaj Nórika ilyen meg olyan versenyre megy, pedig mindenki tudta, hogy ő miatta, nem a tudása miatt. Aztán jöttek az eredmények, hogy pl a mesemondó versenyre nem bírta megtanulni a mesét, ezért el se ment végül, valami sorversenyen az első etapban arcra esett és utána a tanáriban ült sírva, az anyja meg egyre inkább húzta meg magát.
máj. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

4: Én meg ellenpéldát tudok. Ovi, középső csoport, kis létszámú. Egy kisfiú, aki ADHD-s. Folyamatosan zaklatja a társait, nem lehet foglalkozást tartani, bántalmazza a többi gyereket. Dührohamok, ordibálás, iszonyú csúnya beszéd mind a nevelőkkel mind a társakkal. Rendszeresen okoz sérüléseket is.

A szülők egyszerűen nem akarják elfogadni hogy gyermekük kezelhetetlen egy normál közösségben. Ha valakit, hát őt szegregálni kéne. A többi szülő folyamatosan jelzi a problémát, mind a nevelők, óvónő, kisfiú szülei már többször jártak az igazgatónőnél is. A gyermekorvos továbbküldi vizsgálatokra a gyereket ahová el sem viszik.

Egész évben ez ment. Most került az ügy a gyermekvédelemhez.

máj. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
8# ilyet én is tudok, csak már iskolás volt a gyerek. Az egy dolog, hogy a szülők homokba dugták a fejüket, de az iskola sem akart tenni semmit az ügyben. Így azok a szülők, akit kicsit is érdekelt a gyereke, elvitték másik iskolába. A 23 fős osztály felét elvitték negyedikre egyetlen gyerek miatt. De ott is ez ment, amit leírtál, volt, hogy a tanítót megszúrta a ceruzával, levágta egy kislány haját, megállás nélkül káromkodott, minden órán padokat borogatott, a szülők szerint pedig semmi baja, csak eleven, annak ellenére, hogy már oviban megkapta az ADHD diagnózist. De képzeld, mivel idővel az osztályból minden normális gyereket elvittek, elkezdték feltölteni olyanokkal a létszámot, akiket pl más iskolából kirúgtak, és ezt az iskolát jelölte ki nekik a tankerület. Felsőben már csak problémás és cigány gyerek volt ebben az osztályban, az ADHD-s gyerek anyjának ez már nem tetszett, mert jaj a kisfia nem járhat cigányosztályba, de az igazgató nem volt hajlandó áttenni a másik osztályba, mert onnan is vitték volna a gyerekeket, így ez az anyuka akarta elvinni a kezelhetetlen gyerekét máshová, de sehova se vették fel. Nyolcadikig rontotta ott a levegőt, minden héten csinált valami eszméletlen botrányt, mégse lett még csak leszidva se, mert jaj beteg. Rá is játszott erre különben, hogy egy beírást se fog kapni, ezért bármit megtehet.
máj. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Bölcsibe taknyosra sírja magát reggelente a gyerekem, ez nem tetszett az egyik anyukának és azzal gyanúsított meg az enyém fertőzte meg a gyerekét (hányos lett) és ne vigyem betegen. mondtam nem beteg. otthon a bölis facebook csoportba is rólam beszéltek miért viszem vajon betegen a gyereket. az egyik már a védelmemre kelt hogy legalább ott melegbe van, biztos szegények vagyunk (télen történt). másnap a gondozónő mondta ne vigyem, pedig láthatta hogy a hiszti után nem is kellett orrot törölnie.
máj. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!