Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Étvágygerjesztőt ajánljatok...

Étvágygerjesztőt ajánljatok légyszi!?

Figyelt kérdés

4 éves kislányom gyakorlatilag semmit nem eszik. Csipeget az óvodában, válogat itton, sztrájkol, még a kedvenceit is csak ímmel-ámmal eszi meg.

A Béres csepp nem használ és az "eszi-nem-eszi-nem-kap-mást" módszer sem vált be, mert képes volt 3 napig nem enni és aztán epét hányni... :-((((

Kérlek segítsetek mivel gerjesszek neki étvágyat!!!!

Mindig van főtt étel otthon is, de sose akar enni belőle, ha tehetné kiflin és kakaón nőne fel, esetleg gumicukron. Féltem őt, segítesetek!


2010. nov. 2. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne féltsd enni fog ha éhes. Nálunk ugyanez van bár csak kétéves. Egyszerűen nem tudok mit csinálni. Majd tullesz rajta, ha erőlteted annál rosszabb!
2010. nov. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyanez a helyzet velünk is, bár ő kétéves. Na jó, meg volt fázva, de már túl van rajta. Két hete nem eszik. Egy étkezés kimerül 2-3 falatban. Igazából születése óta vannak ilyen periódusok, én mégis mindig tiszta ideg vagyok ilyenkor. Nem tudom elhinni, h elég neki annyi, amennyit megeszik úgy, h máskor meg szinte zabál. Nem egyszer voltunk már dokinál(még orvost is váltottunk), de csak azt hajtják, h milyen jól néz ki, nem látszik rajta. Én még nem adtam neki étvágyjavítót. De lehet, ki kéne próbálni. Bocs az offért. Csak jó tudni, h nem vagyunk egyedül... :(
2010. nov. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ennek szerintem tuti, hogy valami lelki háttere lehet, hogy nem eszik semmit, még a kedvencét is csak csipegeti. Próbálj vissza gondolni, hogy mióta van ez a probléma és akkor nem e történt vele valami.

Egyszer láttam a tv-ben egy műsort, ahol egy rossz étvágyú gyerekről volt szó, csak pirítós kenyeret evett semmi mást nem volt hajlandó enni.

Már nem nagyon emlékszem a gyógymódszerre, de valami olyasmi volt, hogy az anyuka csinált egy nagy táblázatot amiben az állt, hogy megérintette, majd megszagolta, a szájába vette, majd meg is kóstolt egy bizonyos ételt (pl: halat), és ha valamelyiket megcsinálta jutalomból kapott egy matricát, amit felragaszthatott a táblázatára. Ez elég sok ételből meg volt csinálva. Valami ilyesmi volt, remélem érthető volt, vagy ha esetleg rajtam kívül látta más is ő is megírhatná, hogy volt ez pontosan.

2010. nov. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én 2 évesem is rossz evő, én Multikid multivitamint adok neki, és attól egész tűrhetően eszik.
2010. nov. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ilyesmikre gondoltam, mint amit az utolsó válaszadó is írt, ha van olyan bogyó, ami bejött :-)
2010. nov. 5. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!