Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki igyekezett elkerülni a...

Aki igyekezett elkerülni a bölcsibe adást, de mégis szükség volt rá, az végül megbékélt vele vagy továbbra is rossznak találta?

Figyelt kérdés
Jobban szeretném, ha mellettem tanulna meg dolgokat és a szívem is megszakad, ha arra kell gondolnom, hogy idegenekre kell bíznom, de úgy tűnik nincs más választásom. Remélem én később csak előnyét fogom látni!
2010. nov. 16. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia, először én is óckodtam a bölcsitől. Nálunk nem volt muszály beadni, de jobbnak láttam az ő szempontjából. Nagyon hisztis volt, ha valami nem úgy történt ahogy akarta rögtön ordított és a földre vágta magát. Ezért gondoltam jó volna neki a közösség hátha rájön "ciki" amit csinál. Most heti 2 délelöttöt van ott, és már használt. Bent a gyerekekkel és a nevelőkkel is szépen viselkedik. Ez egy folyamat volt, nem ment rögtön, és az első 2 héten minden nap mentünk, a beszokás miatt. Első héten én is ott voltam. A bölcsi kis csoportos nálunk 7 fő, és 2 nevelő van rájuk. Láttam hogyan viselkednek, mlyen foglalkozások vannak, és így teljesen megnyugtató számomra, hogy jó helyen van. Szóval nálunk bevállni látszik, és azt tanácsolom, ha van lehetőséged nézzd meg hova adod be, legyél ott az első héten, és ha úgy gondolod megfelelő a hely a személyzet add be, ha nem tetszik és van lehetőséged válassz másikat.
2010. nov. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért olyan szörnyű a bölcsi?????? az én kislányom olyan dolgokat tanult meg, amiket fogalmam sem lett volna, hogy hogyan kezdjek hozzá. ő meg 1-2 nap alatt elkezdett magától enni, inni, beszélgetni, mondókázni. :-) Hajrá bölcsi! :-)
2010. nov. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Mi négy hete kezdtük a bölcsit a kisfiammal. Ő szeptemberben múlt 2 éves. Vissza kell mennem dolgozni. Nekem is megszakad a szívem érte, ha tehetném még nagyon sokáig itthon maradnék vele. Ráadásul nagyon ragaszkodik hozzám, ezért is féltem nagyon. Pár nappal több, mint két hétig tartott a beszoktatás, mire eljutottunk az első ottalvásig. Nem volt könnyű. Ráadásul van a csoportjában egy kisfiú, aki folyamatosan (most már 4 hét távlatában is) sír, és az ajtónál várja az anyukáját. Annyira megviselt a dolog, hogy már ott tartottam, hogy ha az én kisfiam is ennyire nem tud megbírkózni a helyzettel, inkább mégis maradok (kockáztatva ezzel az anyagi biztonságunkat és szinte biztosan az állásomat). A másik, hogy néhány gyerek olyan durva a csoportjában, ütnek, rúgnak, harapnak, és a levegőben mindig repül valamilyen játék. Az első hét egy rémálom volt. Aztán rájöttem, hogy az én kis bújós babám igenis megvédi magát, ha kell, és a sok játék mind érdekli, a környezet ellenére ügyesen elfoglalja magát. Aludni pedig úgy alszik, mint itthon. Sajnos reggelente sír vagy legalábbis mondogatja, hogy nem akar bölcsibe menni, de mire odaérünk a legtöbbször sírás nélkül egy puszival válunk el. Délután pedig boldog, mesél, és látom rajta, hogy nem viseli meg a dolog, kiegyensúlyozott, vidám, mint mindig. Csak ez nyugtat meg, látom rajta, hogy minden rendben. Biztosan nagyon nehéz neki, de látom azt is, hogy elfogadta a helyzetet.

Ő rengeteg verset, mondókát "vitt magával" a bölcsibe, imádja a könyveket, szépen játszik egyedül, sokminden érdekli. Ezért gyakran megdicsérik.

Az első önálló hetén 4 új verssel jött haza, ebből kettőhöz "mutogatást" is tanultak, hát, édes, ahogy előadja.

Szóval annyira nem rossz. De mégis, szerintem a bölcsi, az bölcsi, és nem tudom elképzelni, kik azok a gyerekek, akiknek a szülei azt mondják hogy "az enyém imádja a bölcsit", mert én a már beszokott gyerekeket látva sem feltételezném egyikükről sem, hogy ha választania kellene, hogy hazamegy vagy marad, a bölcsit választaná. De dolgoznunk kell, úgyhogy ez van. Kitartást kívánok!

2010. nov. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
El sem tudtam volna képzelni, hogy bölcsibe adjam a fiam. Aztán mégis úgy alakultak a dolgok, hogy egyrészt muszáj volt, másrészt a kicsinek szüksége volt rá. Tudom, hogy ez furcsán hangzik. De - A születésétől fogva csak velem van - sajnos a család, köztük az apjával, nem igen foglalkoztak vele, így nem igazán kommunikált másokkal. Senkivel nem maradt el. Gyerekekkel szemben is tartozkodó volt, pedig naponta mentünk játszótérre, sétálni. Amikor beszokott a bölcsibe, azt vettem észre, hogy sokkal nyitottabb, barátságosabb lett. Amennyire húztam a fogam a bölcsi miatt, most egyelőre az előnyeit látom. Nagyon szépen öltözik, vetkőzik egyedül. Kacsingat a wc felé - eddig csak pelusos volt. Naponta látom rajta, hogy fejlődik. Amikor elhozom, be nem áll a szája, elmeséli, mit csináltak, mit ettek, kivel játszott. Persze pokolian hiányzik, amikor nincs velem, és tudom, hogy én is hiányzom neki, de szereti a gondozóit, bízik bennük és megtalálta a hangot a csoporttársaival is. Nem bántam meg a bölcsit.
2010. nov. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!