Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még értelme ilyenkor...

Van még értelme ilyenkor beadatni az oltást?

Figyelt kérdés

Tegnap derült ki a bölcsödében hogy megjelent a bárányhimlő odabent. Kislányom nincs beoltva, 2,5 éves. Késő már?

Én már voltam bárányhimlős, párom nem. Neki szerintetek van még értelme beoltatni magát?


Vagy már nem lehet oltással kivédeni?


2010. nov. 17. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést szerintem mindenképp a gyerekorovssal beszéld meg!! Ne velünk. Bocsánat de Ő tényleg szakember!
2010. nov. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a bárányhimlő lappangási ideje 2-3 hét is lehet és már a tünetek megjelenése előtt fertőz. Így ha már biztosan tudjátok, hogy van a közösségben bárányhimlős, akkor nem lehettek biztosak benne, hogy a ti kislányotok vagy akár a férjed nem kapta-e el.


Ráadásul most már 2 oltás biztosítja a védettséget, és a 2 oltás között minimum 6 hétnek kell eltelnie. Tehát szerintem felejtsétek el az oltást.

2010. nov. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem nincs értelme beadatni. A párod a férfi? Hát azt mondják felnőtt férfiakra kifejezetten veszélyes a bárányhimlő, bár nem tudom felnőtteket oltanak e egyáltalán.De neki sincs értelme, mert kell idő míg a védettség kialakul. Persze ha megússzátok, akkor érdemes meggondolni a jővőre vonatkozóan.
2010. nov. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!