Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 éves a nagyfiam, és még nem...

8 éves a nagyfiam, és még nem kapta el a bárányhimlőt. Lehet vki immunis rá?

Figyelt kérdés
Már mindenki volt körülötte, az egyik osztálytársa pont most gyógyult ki belőle. Lehet immunis erre s bacilusra? Hogy soha nem kapja el, pedig bölcsiben, oviban és suliban is volt több megbetegedés körülötte. És a 2 éves kicsi fiam sem kapta el most a bölcsiben....
2010. nov. 23. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Nézd én 33 éves vagyok és semmilyen gyerekbetegségem nem volt .Ki is van akadva a dokim hogy ez nagyon ritka .Emlékszem az öcsém skarlátos volt karantén volt otthon még a szüleim sem mehettek melózni mégsem kaptam el .Pedig ő minden gyerekbetegségen átment .Hallottam orvostól olyat ,hogy van akin tünetmentesen átmennek ezek a betegségek ,amit később egy vérvizsgálatból kilehet deríteni .
2010. nov. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
VÍRUS nem bacilus, VÍRUS. Nem biztos, hogy immunis, de biológia órán szó volt a bacilusok és vírusok közti különbségekről, lapozd fel a könyvet és megtalálod a választ.
2010. nov. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagyon ritka, bár előfordul, hogy valaki megússza. A bárányhimlő amúgy vírus.
2010. nov. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A lányom azt hiszem 10 évesen kapta el. Hiába cipeltem olyan társaságba ahol volt himlős, hogy minél előbb túl legyünk rajta. Csak, hogy ne akkor kapja el amikor iskolás lesz. De jobb, hogy később fertőződött meg. Akkor már elég okos volt ahhoz, hogy megértse, nem szabad vakarnia mert megmarad a nyoma. Arról nem is beszélve ,hogy sokkal enyhébb lefolyású volt mint a kisebb gyerekeknél.
2010. nov. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, akkor a kislányodnak szerencséje volt, mert az esetek 80-90%-ában minél később kapja el valaki, annál súlyosabb lefolyású. De úgysem lehet erőltetni, ha később kapja el, hát később. Lehet tényleg nem is fogja elkapni.
2010. nov. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22 évesen nem volt még...féltem is a terhesség alatt...bár én a rózsahimlót elkaptam (állítólag..fene tudja)
2010. nov. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én sem voltam bárányhimlős, a gyerekbetegségek közül egyedül a skarláton estem át

viszont én éppen ezért tartok egy picit attól, hogy nehogy majd felnőtt fejjel kapjam el a bárányhimlőt, mert akkor veszélyes lehet

2010. nov. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
23 éves bagyok, én se voltam még bárányhimlős, pedig már körülöttem elég sokan voltak.
2010. nov. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Én 32éves vagyok.Van 2testvérem,mindkettő volt mindenféle himlős,aztán a kisfiam 6évesen volt himlős én nem kaptam el senkitől. Anno mikor az öcsém volt himlős akkor vizsga előtt voltam,és megkérdeztük az orvost mi lesz ha... és azt mondta ha most nem kapom el sosem fogom.Immúnis vagyok,hát nem kaptam el. Semmilyen himlőt se semmit. Anyósom 52éves,ő szintén kimaradt mindenből...

üdv

2010. nov. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, és tudom most már: Vírus! :)))
2010. nov. 24. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!