Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj van velem, ha nem akarom...

Baj van velem, ha nem akarom a gyerekemet szépségversenyre regisztrálni?

Figyelt kérdés
Már két éves elmúlt, és egy csomóan megkérdezték, miért nem "indítom" babafotó pályázatokon, meg szépségversenyeken. De én ettől irtózom. Az én gyerekem nem ló, hogy mások nézegessék, és pontozzák. Beteges a hozzáállásom? Már néha azt hiszem, velem van nagy gond. :( (Kevesen értenek egyet velem). Nem szívesen rakom ki a képét sehova. Közösségi oldalakon sincs kint. Ezt is "sérelmezik" néhányan. Mondjuk nem érdekel igazán, de kíváncsi vagyok, ki mit gondol erről.
2010. nov. 24. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Én sem indítanám ilyen versenyeken, egyrészt mert nem akarom minden féle tortúrának kiteni szegényt, másrészt meg szerintem nem igazságosak ezek a versenyek. Nekem közösségi oldalakon vannak képek róla.
2010. nov. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem 20 hós a lányom, sosem indítanám szépségversenyen, főleg hogy ezek nem is arról szólnak hogy melyik baba a legszebb hanem hogy kinek mennyi ismerőse van akit rá tud csődíteni plusz az általad leírt ok miatt is. Viszont közösségi oldalon fent vagyunk, szerintem ez teljesen más téma. Ha te úgy látod jónak hogy nem teszel fel képet akkor ne is hallgass másra, ezt szíves-jogod magad eldönteni, szerintem nem vagy beteges. Van aki több száz képet tesz fel / bár azt megnézném hogy ki nézi végig szóval tök felesleges/ és van aki egyet sem, nem is baj, hisz miért lenne az?
2010. nov. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Két (mások szerint is) gyönyörű lányom van, de soha nem jutna eszembe ilyen-olyan szépségversenyre benevezni őket. Szerintem a szépségverseny attól még a felnőtteknek szól, hogy oda biggyesztik elé, hogy "baba". Ez nem nekik való.

A közösségi oldalak egy kicsit más szerintem, ott be tudod állítani, hogy csak az ismerősök lássák. Én egyébként attól vagyok teljesen kikészülve, amikor ilyen portálokon meztelen képeket raknak fel a babákról, kicsi gyerekekről...

2010. nov. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm a válaszokat :) Akkor nem vagyok annyira egyedül :) (Közeli családtagok, ismerősök, kollégák és barátok kapnak e-mailben képet rólunk rendszeresen). De idegenekkel és "távolabbi" ismerősökkel nem szeretek fényképalbumot nézeget(ttet)ni.
2010. nov. 24. 14:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kislányom van, másfél éves. Számomra a legszebb, mint ahogyan mindenki számára a sajátja. De nem vágyok arra, hogy ezt másokkal is elismertessem. Én sem tenném ki ennek.
2010. nov. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akármennyire is elfogultság, de kimondottan szép kislányom van. Gyönyörű szabályos arc, nagy barna szemek, szép kreol bőr, hosszú, loknis szőke haj, csinos, nyúlánk testalkat. Igazi királylány! :-) 4 éves.


Az iwiwen van ugyan 2 lép róla, de soha nem jutna eszembe, hogy szépségversenyekre és hasonló hülyeségekre nevezgessem. Pláne ilyen internetes dolgokra, ahol egyébként se a gyerek szépsége számít, hanem, hogy anyuka mennyi szavazatot tud összekuncsorogni a fórumokon. Ez szerintem szánalmas.


Meg ha nem ér el helyezést a gyrekem, akkor megváltozik a véleményem, hogy tényleg, nem is olyan szép, mint gondoltam? Vagy mire jó az egész?!


Nemrég az iwiwen egy modellügynökség küldött levelet, hogy szép arcú kislányokat keresnek fotózásra, és hogy vegyem fel velük a kapcsolatot.


Nem őrültem meg! Legyen csak gyerek, játsszon, babázzon, legózzon, fogócskázzon, mint a többi gyerek, ne kismajom módjára pózoljon képeket, kikenve-kifenve.

2010. nov. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hú, de örülök, hogy ennyi normális válasz érkezett! :) Köszönöm lányok, anyukák! :) Szép napot!
2010. nov. 25. 01:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt a gyerek-szépség versenyt én is óriási hülyeségnek tartom. Egyrészt azért, mert így a kislányokat is kifestik és elveszik a természetes szépsége, ezzel pedig azt sugallják nekik, hogy csak kifestve lehetnek szépek és a lelki terhelést sem bírják, ami ezzel jár!
2010. nov. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!