Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kétségbe vagyok esve: a 23...

Kétségbe vagyok esve: a 23 hónapos lányom étkezései kiborítóak, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már amikor van.. Szilárdot alig akar ennyi, főtt ételt is, mindenből csak pár falatot csipeget ha egyáltalán hozzányúl. minden nap főzök, próbálok csak az ő kedvére tenni, változatosan egyen, de nem. Pl mai eddigi étkezései: reggel-2,5dl tejet, 1 szelet párizsi(a vajas kifli ottmaradt, ha kettőt harapott belőle), tízórai banán, szintén jó ha kettőt harapott belőle, majd megevett 2-3 szál ropit, ennyi többet semmit nem óhajtott, ebéd borsós husi rizzsel lett volna, de szintén kb 3 kanál után eltolta, és adtam neki így 2,5dl gabonapépet, azt legalább megette, mert aludni sem bírt nélküle, mert szerintem éhes volt, ám az ebéd mégsem kellett neki. Most uzsira adni akartam neki szintén szendvicset, de hisztivel eltolt, megevett helyette egy Montit..De hogy mi lesz a vacsival..nem tudom, most csinálok krokettet, hátha megeszi. Azóta nem eszik rendesen, mióta kb 2 hónapja nem adok neki abszolút bébiételt, csak 2x kapott junior menüt, de az meg ugye darabos, mégis eszi. Nagyon válogat. Bocsi, ha kicsit össze-vissza vagyok, de egyszerűen nem tudom mit tegyek vele. Régebben nem voltak ilyen gondjaink, szinte mindent megevett, de most még a kedvenceit is alig. Hogy kezeljem ezt a helyzetet?
2010. nov. 24. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én ebéd után nem adtam volna gabonapelyhet,alvás után uzsi.Ha nem eszi meg,nincs monti,majd lesz vacsi.Lehet,hogy kicsit brutális,de az én gyerekem 2 napig sztrájkolt a kaja ellen,3.nap szépen evett mindent.Azóta nincsen vele gondom,most 2 éves.
2010. nov. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szia, én nem adnék helyette édeset, hanem max. gyümölcsöt. nálunk amúgy a fogzás is be szokott kavarni evésügyileg, bár az én kislányomnál az a normális, amit te írsz, mégis gyarapszik. ő is 23 hónapos.
2010. nov. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem bántani akarlak, de nem lehet, hogy mostanában azért nem eszik, mert nem ízlik annyira a főztöd, mint a bébiétel, vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy nem ez a megszokott, és tudja, hogy ha nem eszi mg, akkor kap valami nyalánkságot helyette? Én tuti, hogy nem adtam volna montit, meg ropit, meg ilyesmiket. Tudomásul kell, hogy vegye, hogy az édesség em helyettesíti a normál étkezést, ha nem éhes, ne egye meg a montit se. Ha meg éhes, úgyis megeszi, amit főztél. Hálistennek, a fiam mindent megeszik, és nincsenek ilyen gondjaim. Szerintem semmiképp ne engedj az akaratodból. Ez neked is kimerítő. Mert ő irányít téged..

2010. nov. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!