Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érdemes szólni a tanítónéninek...

Érdemes szólni a tanítónéninek vagy hagyjam az egészet?

Figyelt kérdés

A gyerekem elsős. Először egy másik iskolába írattuk, közben kiderült számunkra (1 hónap után), hogy nem felel meg így átírtuk a másikba.

A gyerekem félénk, nem tud mindjárt beilleszkedni, nem csúfolódik, nem beszél csúnyákat, jól tanul (az új iskolában már versenyen volt). Kevés lány jár az osztályba így a barátkozás is nehezebb.

Egy kislány mindjárt mellé szeretett volna ülni és oda is ült. Valószínű nem tetszett meg neki a lányom mert megpróbálja kiközösíteni. Az órán állandóan beszél hozzá halkan pl. neked ez nem jó, csúnya a rajzod, jobb lesz ha visszamész a régi iskolába. A lányom előtt egy kislány ül aki a mellette ülő kislánynak a legjobb barátnője, így már ketten vannak a lányom ellen. A tanító néni nem hallja óra közben, hogy mit susognak, de már többször is rájuk szólt.

Az utóbbi időben a gyerekem megbarátkozott két kislánnyal. Amikor ezt látta a padtársa, külön-külön mindkettőhöz odament és azt mondta, hogy ne barátkozzanak vele mert rossz.

A gyerekem az elejében nem reagált a susmogásra, mi is azt tanácsoltuk neki (gondoltuk hátha megunja a kislány), de most már engem is zavar. Ilyenkor érdemes szólni a tanítónéninek? Mit mondjak egyáltalán? Vagy legközelebb ha óra közben beszélnek hozzá akkor szóljon mindjárt a tanítónőnek és mondja meg mit mondanak neki?


2010. nov. 24. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mond el az egészet a tanitónéninek és kérd, adjon tanácsot. Szeretnéd, ha elültetnè a kislànyt onnan.
2010. nov. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én tanítónő vagyok. Szerintem szólj, mert ha sunyi a kislány, nem lehet észrevenni, hogy piszkálkodik.

Nekünk ezeket a helyzeteket is kezelnünk kell.

2010. nov. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nemsokára fogadóórát tart, szerintem jobb ha négyszemközt beszélgetek vele mint a gyerekek előtt.

Én akkor vettem észre, hogy valami nincs rendjén amikor a saját írására azt mondta, hogy ez úgyis rossz (pedig felnőtt szemmel is tökéletes volt). Kéri, hogy előre tanuljuk a betűket mert kinevették az írását. Ő nem tud senkit csúfolni, megbántani, így neveltük.

Néha arra gondolok, hogy neki kellene megtanulnia megvédenie magát, mert én sem leszek mindig ott.

2010. nov. 25. 14:40
 4/4 anonim ***** válasza:

21:13 vagyok.

Valószínű a tanító néni egy kis nevelési beszélgetést fog neki(k) tartani. Ez az az korosztály, amikor nagyon szeretnek piszkálódni és mások hibáit felnagyítani, vagy keresni.

2010. nov. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!