Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha valaki megy hozzátok...

Ha valaki megy hozzátok beszokott előre jelentkezni?

Figyelt kérdés
Nálunk 4 gyerek van és állandóan rumli , nincs időm rendesen kitakarítani , összepakolni. Kifejezetten utálom , ha valaki hívatlanul állít be , legyen az akárki is .Mondtam is a hozzátartozóinknak , hogy szóljanak , ha jönnek és persze lett is belőle sértődés, hogy miért kell hozzánk bejelentkezni.
2010. nov. 25. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálom, ha bárki szó nélkül beállít. Még anyósom is idetelefonál előtte.
2010. nov. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Általában bejelentkeznek, csak egy gond van: ezt sokan két perccel érkezés előtt teszik meg. Pl. az egyik barátnőm kb. 5 percre lakik innen gyalog, ő szokta azt megtenni, hogy rám ír msn-en, hogy unatkozik, átugorna egy kicsit, 10 perc múlva érkezik. Mondjuk az annyira nem zavar, ha ő látja, hogy nincs tipp-topp rend, ismerjük egymást gyerekkorunk óta, szóval tudja, hogy rendetlen vagyok. Viszont van egy jó barátom, aki már eléggé kezd rám megsértődni, mert ő aztán tényleg olyankor hív fel mindig, amikor nem érek rá. Szóval ő azt szokta csinálni, hogy felhív, hogy erre van dolga, felugrik egy órára. És ezt általában olyankor teszi, amikor épp a. takarítok, b. a fiammal indulásban vagyunk valahova c. itthon vagyok és dolgozom, d. itthon vagyok és tanulok, e. éppen beültem a fürdőkádba. Mindez kiküszöbölhető lenne, ha esetleg előző nap szólna, hogy fel akar jönni, akkor úgy időzíteném a programot, hogy vele is tudjak beszélgetni, de hát nem érti meg...


Anyukám szokott még néha úgy feljönni, hogy épp erre jár, megnézi, hogy itthon vagyok-e. Tőle annyira nem zavar, hiszen vele éltem 20 évig, tudja, hogy nem az erősségem a rendrakás, csak sajnos azt gondolja, hogy ezen ő így felnőtt koromban változtatni fog azzal, ha szónokol, hogy mért van minden a feje tetején.

2010. nov. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak egy gyerekem van, de mindig be szokott jelentkezni mindenki.

Egy unokatestvérem szokott bejelentkezés nélkül jönni, de ő itt lakik közel és nagyon gyakran jön, előtte nem gáz ha épp kupi van.

2010. nov. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia régeben volt hogy minden bejelentkezés nékül jöttekl én meg mondjuk pont a nagy mosás kellős közepén tartottam de nem zavartaták magukat! még nekem kellet őket kikerülni aztán mikor rájuk szoltam hogy álljanak már odébb még ők voltak megsértődve ezt párszor megjátszották aztán szépen berágtam és mondtam hogy a telefont fel lehet emelni és illene ide szólni mert sajnos az ember 2 gyerek melett nem ér rá mindenap arra hogy ők órák hosszát ott üljenek nálunk .Elöszőr volt sértödés de aztán megbékéltek a dologal! Javaslom neked is kedves kérdező hogy beszélj a rokonokal hogy azért egy telefont ejtsenek már meg mielőtt oda mennének.
2010. nov. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem, ha nem szólnak, 3 gyerek van, állandó játékhalmaz mindenütt... Az én házam az én váram elven ha éppen olyan kedvem van, akkor a fregolit a nappaliban rakom ki, és ott teregetek. Múltkor is beállított egy család, akiket épphogy csak ismerünk egy kis villámlátogatásra... a fregoli tele bugyikkal, mi a férjemmel épp az udvaron dolgozgattunk, a lányok a lakásban játszottak, minden felé játékok, könyvek, stb. Egyáltalán nem számítottunk vendégségre. Ez nagyon dühítő tud lenni. De több ilyen ismerősünk is van, aki csak gondol egyet és jön:( Én mindig üzenek, ha megyünk akár csak az anyósomhoz is, és lassan ő is megtanulja, hogy szóljon, ha jönni akar. Teljesen megértelek!
2010. nov. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szia. nekem csk 1 gyerek van, de hidd el az is szét tud pakolni, ezért én se szeretem ha valaki hivatlanul állit be.
2010. nov. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindig mindenki szól, mielőtt jön.

Az első lányom, mikor született, anyámnak és apámnak voltak hívatlan bepróbálkozásai (el vannak válva, szóval külön-külön), de pár alkalom után szóltam nekik, hogy ne jöjjenek be csak úgy, mert engem ez zavar. Azóta mindig előre megbeszéljük, hogy mikor jönnek.

Én is szeretem, ha rend van, mikor jön valaki, vagy ha rend nincs is, ne alvósruhában nyissak már ajtót, hanem legalább legyek felöltözve...

2010. nov. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk mindenki tudja, hogy csak bejelentkezés után tud jönni hozzánk. Ennek nagyon egyszerű oka van, kertes házban lakunk, és nincs csengőnk. Ha valaki hívatlanul jön, hát az bizony nem tud bejönni, mert a kutya nincs megkötve, és egy német dog mellett nem igazán sétálnak be. Ha idegen (pl postás) jön, azt mindig megugatja a kutya, így kinézek az ablakon.
2010. nov. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy gyerekem van és mindenki szól előre. Anyu volt az egyetlen, aki akkor telefonált, mikor már itt volt 2 utcányira autóval, hogy nyissam már ki a kaput. Aztán egyszer felvilágosítottam, hogy ne haragudjon, de nekem ez nagyon nem tetszik. Őszintén szólva irtó nagy hisztit levágott, de nekem az arcom se rezzent közben, mert úgy voltam vele, hogy ha HOZZÁM jönnek, akkor tartsák már tiszteletben a kérésemet, miszerint szóljanak előre.

De aztán érdekes módon legközelebb telefonált előre és azóta is mindig. :)

2010. nov. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!