Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen készségfejlesztő játék...

Milyen készségfejlesztő játék van 2 éves kislánynak?

Figyelt kérdés

A formabeobós játékkal szinte rögtön végez, állandóan gyurmázunk és rajzolunk, de az is csak kb 3 percig érdekli. Milyen játék van ami lekötné kicsit hosszabb időre és esetleg még fejlesztené is? Igyekszem nagyon sokat foglalkozni vele, de a 7 hónapos testvére most kezdett mászni és ülni, vele is egész nap foglalkozom. Ő egy percig sincs meg egyedül, ha kijövök a szobából üvölt.

Nem szeretném lepasszolni a nagyot, de olyan jó lenne nem ketté szakadni :)


2010. dec. 2. 17:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Lego Duplo,szerintem ellenne vele egy darabig:)Az én lányom imádta és még mindig 5 évesen is.
2010. dec. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

(26 hós és 10 hósak a gyerekeim)

- Lego és duplo szerintem is jó, meg a Playmobil.

- Nálunk nagy sláger még a szerepjáték (különböző állatoknak imád beöltözni, meg szakács, orvos stb, persze iylenkor is kell főznöm vele vagy meggyógyít de legalább elpiszmog egyedül közben valamennyire)

- Szeret színezni is, főleg a kedvenc kis mesefigurkáit, néha megdobom a kedvét egy-egy jelölőfilccel vagy csillámos zseléstollal és azzal elszórakozik egy ideig, mondjuk ő már megbízható ilyen téren, nem firkálja a falat/magát és nem eszi meg a filcet stb...

- Van egy mágnestáblája, azon szoktunk iskolásat játszani, úgy csinál mint aki számol vagy olvas és ide-oda pakolgatja a betűket meg a számokat (egyre többet ismer fel pedig nem "tanítom" csak válaszolok ha kérdez). Ezt azért szeretem, mert elég néha félszemmel rápislogni és miközben a kicsivel vagyok (egyébként jobban elmarad nélkülem ha szól valami zene a háttérben).

- imád matricázni. Vettem egy matricagyűjtő füzete és így ötvenszer is újraragaszthatja, és legalább ide kerül minden matrica, nem pedig a bútorokra összevissza. És amiket a dokiknál gyűjt, vagy pl a bilizésért kap, azokat is ide rakja és néha megnézegeti a "dicsőségalbumát". :-)

- VAn játszósátra kis labdákkal, egy ideig azt is szerette de mostanában nem nagyon matat benne.

- van egy ugrálóállat, amivel elég sokat játszik, tavaly karácsonyra kapta és minden nap elő van véve többször is. Bár már ne mcsak ugrál rajta hanem mindenféle hajmeresztő tornamutatványokkal próbálkozik. Ja, ésa van egy jó nagy tükrünk, elé lepakol egy kis szivacsot és ott tornázik, meg grimaszokat gyakorol, produkálja magát, mostanában ebbe félórákra bele tud felejtkezni. Persze közben ahogy én jövök-megyek teszek-veszek a lakásban néha odaszól hogy "látod mit tudok"/ ezt nézd meg" és akkor megnézem...

- sajna az én fiam már feléri az asztalt, és a székekre meg ágyakra is fel tud mászni, úgyhogy gyurmázni/festeni csak akkor tudunk ha ő alszik, pedig a festegetéssel sztem elég jól ellenne :S múltkor kiraktam egy naagy csomagolópapírt és festékes lábbal tapicskolt rajta majdnem egy órán keresztül, nagyon élvezte!

2010. dec. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!