Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Komolyan aggódom a kislányom...

Komolyan aggódom a kislányom miatt! Miért fél ennyire a gyerekektől? Másfél éves, nem akar más gyerek közelébe menni, ha kiabálnak, hangosan játszanak nagyon sír. Hogy fogja így a bölcsit megszokni? (igaz csak jövő szeptemberben megy)

Figyelt kérdés
2010. dec. 6. 08:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom nincs a családban kisgyerek, így sokkal nehezebb. Járj el vele ringatóra, vagy valamilyen gyermek foglalkozásra, ahol nem kell együtt játszani, csak egymás mellett lenni. kezdetnek jó. Kell, hogy szocializálódjon e téren is.
2010. dec. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Voltunk már Ringatón, csiri-biri tornán, de annyira sírt, hogy ki kellett jönnünk.
2010. dec. 6. 08:37
 3/7 anonim ***** válasza:
a fiam is ilyen volt. most 2,5 éves, nem szereti a gyerekeket, de nem sír már tőlük. nézi őket és ennyi. nem akar játszani velük, meg barátkozni, de nem sír legalább. szerintem ez lassan változni fog bennük. 3 éves korig elméletileg nem igénylik a többi gyerek társaságát.
2010. dec. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor keress kisgyerekes barátokat, ahol megismerkedhet a gyerekekkel.
2010. dec. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia, ez nem csak szocializáltság kérdése. persze, jó ha van egy-két állandó pajtása, pl. kisgyerekes barátnő révén, akivel összejártok, de vannak gyerekek, akik érzékeynebbek a lármára, nyüzsgásre, és bizony sírva fakadhatnak. hamarabb betelik az idegrendszerük, és érzékyenebb ezekre a dolgokra. az én kislányom nem sír a ygerekektől, de egyszerűen félrevonul onnan, ahol zsizsgés van, mert nem szereti. a játszóházban elvan, habár ott van egy alapzaj, de ott is elmegy onnan, ahol sok ygerek van. viszont van egy kis barátja aki 15 hónapos, majdnem minden nap találkoznak, és vele nincs baja, szépen elvan vele, néha még megpróbálja etetni-itatni is, meg megsimizi stb. szóval sztem szép finoman szoktasd a társasághoz, először csak 1-2 gyerek, aztán jöhet a többi. ha ilyen érzékeynebb, akkor lehet hgy az elején a bölcsit sem fogja jól viselni. bár az még odébb van, ahogy írtad, adddig még sokat fog változni.

2 éves kislány anyukája

2010. dec. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az en kislanyom is felt a kisgyerekektol. Sokszor orditva menekult ha feleje kozeledett egy kisfiu vagy kislany. Nagyon rossz volt latni mennyire nem szereti a tarsasagot. Aztan ahogy telt az ido ugy kezdte elfogadni, hogy rajta kivul meg rengeteg gyerek letezik es nem kell felni toluk. Most kozel 3 eves. Meg mindig tartozkodik a kisebb gyerekektol, zajtol, kiabalastol, de mar baratkozik es nem fel. Foleg a nagyobb fiucskakkal szeret jatszani. Ugyhogy valoszinu a bolcsiig a te kicsi tunderked is jobban fog baratkozni.
2010. dec. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell aggodni. Nyilván ő neki még a szociális készségei nem fejlettek, mivel minden gyermek eltérően fejlődik. Az én kisfiam nagyon társas lény babakorától, neki mindenki a barátja. De lehet, hogy a te gyermeked zárkozott személyiségű, és azzal sincs semmi baj.
2011. jan. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!