Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érdemes beíratni bölcsibe a...

Érdemes beíratni bölcsibe a gyereket?

Figyelt kérdés
érdekelne kinek mi a véleménye a bölcsiről. Persze úgy értem a kérdést aki nincs rászorulva.
2009. jan. 18. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenkorú kisgyereknek mindenképpen az anyjával otthon a legjobb. Akkor érdemes csak bölcsibe íratni, ha feltétlenül szükség van az anyuka munkájához a család megélhetéséhez. Szóval ha nem vagy rászorulva, szerintem semmiképp ne add be bölcsibe. Ha esetleg neked hiányzik a társasági élet (tökéletesen megértem), érdemesebb baba-mama-klubokat, kisgyerekeseknek kitalált programokat, játszóházakat látogatni. Akkor a kicsinek sem kell idő előtt elszakadni tőled, és te sem vagy bezárva a négy fal közé.
2009. jan. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én a pici miatt kérdeztem,olyat hallottam, hogy neki kell a társaság, hogy oviba jobban betudjon illeszkedni. Nekem mondjuk rossz belegondolni, hogy ott kell majd hagynom a picit a bölcsibe vagy oviba. Lehet én nehezebben viselem majd mint ő:)
2009. jan. 18. 20:47
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
A kisgyerekek a társaságot (anyuci jelenléte nélkül) 4-5 éves korukban kezdik igazán élvezni, addig éretlenek rá. Még óvodába se érdemes beadni háromévesen, ha nem muszáj. Addig bőven elég, ha lementek együtt játszótérre, vagy elmentek játszóházba, ahol találkozhat más gyerekekkel, esetleg összejársz olyan barátnőiddel, akiknek hasonló korú kicsijük van.
2009. jan. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Még annyit, hogy ha egy kisgyerek megérett a közösségre, akkor problémamentesen lehet beszoktatni. Sírós reggelek akkor vannak, ha még nem érett rá. Barátnőm ötévesen adta oviba a kislányát (kisebbik gyerek miatt otthon volt, így nem kényszerült rá korábban), és a kicsi kezdettől fogva boldogan járt. A kisebbiket már kénytelen volt háromévesen beadni, ő sírt is hetekig, mire megszokta az anyja távollétét.
2009. jan. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Éppen tegnap beszéltem a védőnőmmel arról, hogy mit javasol nekünk, beadjuk-e óvodába három évesen a lányomat vagy ne. Én is úgy gondoltam, mint te, kizárólag a gyerektársaság miatt adnám be, egyébként nagyon nehéz magam mellől elengedni. Most született kistesvére decemberben, ő pedig augusztusban lesz három, tehát évvesztes is. A védőnő azt mondta, hogy úgy látja, itthon nagyon jól érzi magát a lány, sokat foglalkozok vele és van egy pszichológus ismerőse is, aki azt mondta, hogy a gyerekek valójában öt éves korukra érnek meg rá, hogy óvodába menjenek. A védőnő is a játszóházat, játszóteret, szomszéd gyerekek társaságát javasolta.

2009. jan. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 21 hónaposan beadtam bölcsibe, mert adódott egy lehetőség, hogy tanulhassak napközben. Hamar beszokott és pár hónap múlva szobatiszta lett, meg elkezdett beszélni.

Az ovival már semmi gond nem volt.

Most is úgy tervezem, hogy max. 2 évig maradok itthon.

2009. jan. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Az én kisfiam 33 hónapos. Mivel visszahívtak dolgozni be kellett adnom bölcsibe. A beszoktatás nagyon nehéz neki is és nekem is. Ha nem szorultam volna rá a bölcsire, nem adnám be.
2009. jan. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!