Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól és mit...

Hány éves kortól és mit játszhat a gyereked a számítógépen?

Figyelt kérdés
Az enyém 5 éves lesz, sakkozni imád, azt szoktam neki hagyni, meg memory játékokat és bogyoesbaboca honlap játékait (kirakó, öltöztető, különbségtaláló), de egyre érdeklődőbb, és nem tudom meddig játék és honnantól káros. Jó, persze nem hagyom sokat lógni rajta, meg nem lövöldözős játékokról van szó, de mégis...ti mit engedtek meg?
2010. dec. 8. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Szetntem 5 évesen nem gépezni kellene neki.
2010. dec. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Unokaöcsém 4 éves volt, mikor először géphez lett engedve, előre bekapcsolták neki a játékot, é steljesen egyedül megcsinált legalább 3 pályát...ilyen mászkálós gyümölcsgyűjtögetős játék volt...de 3 pálya után megunta.Nekik az oviban is van egy ún. kakaóbiztos számítógép, amin memóriafejlesztőket, és összepárosítós játékokat játszhatnak.

Egyébként hetente egyszer, meximum egy órát ülhet a gép előtt, és semmi baja nincs, még mindig jobban szeret kint lenni az udvaron, és kutyázni, macskázni, meg a zöbbi háziállattal játszani.

2010. dec. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

6 éves a kisfiam ,nem engedem,inkább együtt játszunk,vagy rajzol,színezz

Jövőre lesz sulis,majd ott elkezdi tanulni,olyan ütemben,ahogy a tanár szeretné

Egyedül állatos videókat nézhet,és meséket a youtube-on,de mellette vagyok én is,nehogy eltévedjen:)

2010. dec. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

az egyik barátom kisfia 3 évesen rendszeresn megverte játékkonzolon a felnőtteket, most 6 évesen meg már elképesztően kombinál, hihetetlen reflexei vannak.


Én nem tartom károsnak, a 22 hónapos gyerekemet azzal tudom nyugton tartani,ha a gépen fényképeket nézhet. Imádja, ha ismerős arcot lát, sikit örömében és mondja a neveket. Mondjuk informatikus vagyok :D

2010. dec. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
sajnos igaz a jelenség.első fiamnak 10 évesen volt először számítógépe,akkor sem a szobájában,hanem kint.előtte se játszott gépen.legkisebb fiamat se szeretném ha 7 év elött oda ülne játszani,de szerintem akkor már ki lesz öregedve belőle,ma már 3 4 éves verik a gépet a gyereket,amivel nagyon nem értek egyet t.
2010. dec. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én kislányom mindig nézte, hogy hogyan írok, és érdekesnek találta, hogy nyomkodom a betűket, ezért ő is állandóan azt csinálta.

Éppen ezért találtam egy játékot pont erre az esetre:


[link]


Hamar megunta, de addig is tökéletesen kielégítette a nyomkodhatnékját!

2010. dec. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az enyém 20 hónapos és használjuk a JimJam magic desktopját, a memóriajátékot kedveli, meg szeret Facebookon szüretelni nekem a "földemen", megnevezi a zöldségeket, állatokat.
2010. dec. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!