Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Le kell mondjam a Gyest?

Le kell mondjam a Gyest?

Figyelt kérdés
2 éves a lányom, jövőhéttől főállásba megyek vissza a munkahelyemre. Igényeltem a Gyest,1 havit már át is utaltak. Igaz, hogy most januártól nem kap Gyest az aki főállásba dolgozik? Én tanár vagyok, és hetente 22óra a kötelező. Ebben az esetben is le kell mondjam?
2011. jan. 6. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell , ha annyira leszel bejelentve. Heti 30 órában lehet dolgozni jelenleg gyes mellett.
2011. jan. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha 8 órásként vagy akkor le kell mondani.én 6 orásba mentem vissza és igy kapom.40 órában nem kaphatod,de ha csak 30ban vagy akkor jár.
2011. jan. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Megnézem a szerződésem,nem is tudom,hogy van beleírva,mert nálunk a főállás 22órából áll.

Köszi a gyors választ.

2011. jan. 6. 11:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Heti 30 órát dolgozhatsz gyes mellett.
2011. jan. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is tanár vagyok és szintén jövő héttől állok vissza doldozni, főállásban. A heti 22 óra az csak egy része a munkaidődnek: ennyi órát kell letanítanod, s ugye mellette a maradék 18 óra az egyéb: adminisztráció stb. Tehát mi, tanárok 40 órában dolgozunk főállásban.

Ergo a kérdésedre a válasz: a gyest nem kell lemondanod, mivel (gondolom te is, mint én már a szabadságodat töltöd, én pl. október óta szabin vagyok, amellett már ugye a gyedet előtte le kellett mondjam és azóta kapom a szabis fizut meg a gyest)aki 2010. dec 31-én főállásba volt bejelentve, annak még március 31-ig jár. Akkoriban fognak majd küldeni egy lapot, melyen nyilatkoznod kell, hogy április 1-től nem vagy jogosult rá, mivel csak annak jár ezután, aki heti max 30 órában van bejelentve.

Üdv: A.

2011. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!