Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Besokaltam a lányom nemevéses...

Besokaltam a lányom nemevéses hisztijén, hogy bírjam rá, hogy valamit muszáj ennie?

Figyelt kérdés
Alapból sajnos nem vagyok az a nagyon türelmes anyuka, de tartom magam amennyire lehet, de a mai nap már nem bírtam. Néhány napja azzal szórakozik a lányom, hogy szinte egész nap nem hajlandó semmit sem enni, 25 hónapos. Nőnek a fogai, ez egy dolog, eddig is nőttek, de legalább evett, viszont most már odáig fajult a dolog, hogy a hígabb ételeket(leves,pép) sem hajlandó elfogadni, és orbitális hisztit csap. Az előbb is próbáltam levest adni neki, nem volt hajlandó enni, hanem szó szerint belefeküdt a kanálba, amit nyújtottam neki, mert annyira lökte el magától. Egész nap 3 deci tejet ivott és egy fél szelet sonkát volt hajlandó megenni. Fogtam mérgesen a kis kezét, bevittem a szobájába, és azt mondtam, hogy akkor fekvés, alvás(délutáni szundi). De már nagyon feldühített, ritkán borul el ennyire az agyam. Tegnap este is akartam neki beadni a szirupot, hogy ne fájjon a foga, erre még azt sem fogadta el, és annyira felhúzta magát, hogy még az az egy virsli is kijött belőle, amit nagy nehezen vacsira megevett. (A kúpot lehetetlen neki beadni, annyira erősen tiltakozik.) Oké, hogyha éhes lesz eszik mondják, de a lányom inkább nem is eszik, de bőg, hogy éhes. Ilyenkor mit csináljak? Nem turmixolhatok le neki mindent cumisüvegbe!
2011. jan. 7. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha a turmixolt kaját amúgy megeszi, akkor adj neki azt. Ez a fájós-nyűgös időszak lassan elmúlik.
2011. jan. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Cumisüvegbe 2 éves gyereknek??? Nehogy már!

Nekem az a véleményem, hogy kizárólag azért csinálja, mert ezzel fel tud bosszantani. Te se gondolod komolyan, hogy önszántából éhen hal, ugye? Akkor meg? Kínáld meg napi 4x, ha eszik egyen, ha nem akkor nem (de nincs kuki meg pufi meg csoki meg túrórudi se!). Esetleg rakj ki 2 kekszet az asztalra, és mondd, hogy megeheti, ha a 10 falat virslit vagy kenyeret vagy ebédet megette. Ha belemegy jó, ha nem akkor nyugodtan tedd el a 2 kekszet, végzett, mehet. A következő étkezéskor megint. De légy nyugodt!!! Mert ha valamivel manipulálni tud, akkor azzal élni is fog.

2011. jan. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Először is nyugi :)

Ezen szerintem minden három év alatti gyerek anyukája minimum egyszer (de lehet többször is) átmegy.

Nálam (most már) az az aranyszabály, hogy kaja mellett gyerek még nem halt éhen. Ha nem éhes, nem éhes. Akkor nincs kaja, nasi, semmi. Nincs kedvenc kaja főzés minden nap, nincs percenként kérdezgetés, hogy nem vagy-e éhes, nincs édes üdítő/tea. Ha eljön a kaja idő, odaültetem az asztalhoz, tálalok neki is, és hangsúlyozom, ha nem éhes, nem kell ennie, csak várja meg, míg mi befejezzük az étkezést. Az esetek 30%-ban meghozzuk az étvágyát.

Amikor bőg, hogy éhes, nem kérdezted meg, hogy mégis mit enne? Azt megeszi akkor?

2011. jan. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia

20 hónapos lányom szintén a levegővel táplálkozik,egyébként nem jön neki foga meg ilyenek...Kapja a béres cseppet hátha,ha netán hajlandó egy fél tányér főt kaját benyomni akkor jön a jutalom,puding vagy rudi vagy ilyenek.

Minden étkezésnél legalább 3 féle kaját elé rakok hátha legalább hajlandó valamelyikből enni,de nem nagyon.

1,5 hónapja ilyen viszont mivel a súlyát tartja így azt mondta a doki,hogy annyira ne aggódjak.Nah jah szét tudnák robbanni mikor megeszik összesen 1 virslit és ennyi volt egész napra.....

2011. jan. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nasit csak akkor kap, ha rendesen eszik, egyébként ha nem akar normális ételt enni, akkor nem is kap. Reggel is kitettem elé a vajas sonkás kenyeret, arról ette le sonkát, aztán ennyi.
2011. jan. 7. 13:00
 6/11 anonim ***** válasza:

Én azt szoktam (mert hát nem egyszer előfordult már nálunk ilyen) csinálni, hogy kizárólag 4-szer kínálom meg kajával egy nap alatt, ha nem kér, nem kér, mehet játszani. Viszont a tányérjára csak minimális ételt teszek, pár falat hús, néhány kanál főzelék. Ha mégis enne, akkor az én fiamnak nagyon nagy motivációt jelent, az, hogy MINDENT megevett:)

Olyan pedig nincs, hogy gyógyszert nem akar bevenni, ha más megoldást nem látok, beleteszem a Nurofenes adagolóba, és belenyomom a szájába.

2011. jan. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hat kedves anyuka 5 perce huzott fel annyira a kislanyom ugyanezert, hogy meg a fejem is megfajult. Olvasom a valaszokat.....ha megehezik eszik. Hat nem epp igy van. Persze, hogy nem halnak ehen!!!Ha azok az anyukak akik ilyen valaszokat adnak azt jelenti, hogy jo evo a gyerekuk. Higgyetek el van olyan kisgyerek, hogy nem eszik. Meg akkor sem ha ehes. A nyaron 3 napig nem evett a 2 es fel eves kislanyom. Mert azt mondtam eleg...tobbet nem turmixolok. Es nem evett. A gyerekorvos megnyugtatott, hogy nem fog enni. mert vannak ilyen gyerekek akiknel az eves teljesen felesleges foglakozas. Ilyenkor jon a figyelem elvonas stb. Persze ezt a kislanyom gyerekorvosa mondta, az en tapasztalatom es egyeltalan nem kozvitat akarok. Nincs olyan modszer amivel nem probalkoztam volna. Es melyek az az anyuka amelyek 3 nap utan nem kezd el barmit megtenni csakhogy egyen valamit a kisgyereke. Ne mondd, hogy tovabb varnad, hogy megegye az amit nem akar. Hidd el barmit megteszel. Mert az anyja vagy. A gyogyszer beadas? hat en is szeretnem ha ugy menne. Hogy olyan nincs hogy nem veszi be. Nem lehet beadni. Minden modszert kiprobaltam. A nurofenes fecskendo. Durva modszer. Odajutottunk, h lefogtuk a fejet es benyomtuk a szajaba a gyogyszert. Kihanyta. SZoval kedves anyuka turelmet kivanok neked es kivanom, hogy mielobb elkezdjen enni mert ez az evesi tiltakozas rettenetes. (es meg turmixolsz?kerlek ird meg)
2011. jan. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg, hogy felkeltek, és ne is kezdj neki reggelit adni, és magadat se kezd el felidegelni.

Valamikor amikor már említi, hogy éhes, készíts valami újat. Kenyérdarabra sajtkrém, és eldarabolsz valami gyümölcsöt apróra, és formára rárakod a sajtkrémes kenyérre. Mosolygós figura , vagy valami, hátha megtetszik Neki. Virslit is elvághatod és valami figurát raksz ki belőle. Nálunk a tv bevált eleinte, észre se vette, hogy megette, mostmár meg az ellenkezője van, nem tud két dolgot egyszerre csinálni (már maga eszik illetve épp nem, és csak tv-zik) Szóval tv kikapcs.

Játszhattok olyat, hogy babákat, állatokat etettek,és egyet neki, egyet neked.

Ha ez se megy, akkor csak rakj ki valami nem romlandó hamit, mutast meg neki, hogy itt van ha éhes megeheti és ne is piszkáld, ne említs semmit. Ne is lessed és legyél te magad a hami körül, mert tudja, hogy várod, hogy megegye és lehet csak azért se.

Előbb utóbb csak kell valahogy ennie.

2011. jan. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Andaolo válasza:

A harombol a kozepso nekem is ilyen nem evos gyerek. nem a fogzas miatt, hanem alapbol.


De a legjobb tanacs a vilagon: probalj nem ugyet csinalni belole.


A kulcs, hogy az a viselkedes, amit latni szeretnel tole, kapjon sok dicseretet, az pedig, amit nem szeretned, hogy csinaljon, ne kapjon semmilyen megerositest sem. A szidas is megerosites, meg ha negativ is, tehat kerulendo.


Uljetek le egyutt az asztalhoz, csaladilag, ahanyszor lehet. Amit eszik, azert dicserd meg alaposan, kicsit biztasd is, jatekosan. De ne szidd le etkezes utan azert, amit nem evett meg.


Keszits kis kartyakat azokkal az etelekkel, amiket szoktatok enni otthon. (egeszseges etelek, nem nasik) Engedd, hogy o valasszon belole (persze realis keretek kozt, nehogy 3 foetkezest fozzel neki egy nap.)

2011. jan. 8. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Pár kegyetlen nap után most ott tartunk, hogy eddig ma megivott 3 deci kakaót(egyik reggel tejet, másik nap kakaót iszik), megevett egy egy fél epres joghurtot és egy virslit. Komolyan mondom már nálunk ez komoly siker!:) Az ebéd még most lesz, ha akar majd enni.. Nem turmixolok neki, mert eleinte megette, de most már ellöki. Este vagy gabona vagy rizspépet eszik cumisüvegből. És nyugodtan le lehet hurrogni, hogy 2 éves miért eszik még cumisüvegből, mert már öröm az is, ha eszik valóban!

Egyetértek veled kedves azon válaszoló, aki azt írta, hogy csak az az anyuka tudhatja azt igazán, akinek így eszik pontosabban nem eszik a csemetéje. eleinte irigykedtem azokra az anyukákra, akiknek jó étvágyú, pufi babáik voltak, de egy ideje már nem is érdekelnek, a "de vékony a lányod" kijelentés. Persze az édesség menne dögivel, ha adnám neki, és biztos hízna is tőle, de a fogait nem akarom tönkretenni és így is alig eszik, hát még ha adnék olyanokat neki. Próbálom időközönként kínálni, de rájöttem hogy nagy motiváció neki, ha közben a PAprika tévét nézi, és hamit főznek esznek:D

2011. jan. 8. 12:11
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!