Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsibe szoktatásról mesélnét...

Bölcsibe szoktatásról mesélnétek történetet?

Figyelt kérdés
Múlt héten kezdtük és ez történt ma: már tegnap otthagytam a kisfiamat aki 18 hós 9-12-ig. Előző héten vele voltam csütörtök, pénteken kellett elmennem egy kicsit. Ma kijöttem és maradtam egy kicsit egy másik ajtónál- ami tömör tehát nem láthatott a kisfiam- hallgatózni. Mivel mikor beadtam már akkor elkezdett sírni. Hát csak sírt. És nem vigasztalták. Szerintem hívhatták játszani de mivel nem akart gyorsan rá is hagyták. Akkor belestem a kulcsklyukon és láttam hogy kéri a cumisüvegét. Ivott egy kortyot és elvette tőle a gondozó hogy ne rágd és eltette messzebbre hogy ne érje el. A cumija ott volt az asztal szélén azt elérte ha kell neki. kb. 10 percet állt ott a gyerek sírva nézte a gondozót hogy adja oda neki a teát és nem adta. Akkor elvette az üveget és mintha cuppogott volna más gyerekekkel és láttam hogy a gyerek nézi és még jöbban kezd sírni. Tiszta ideg lettem. Nem akartam bemenni a csoportbe mert nehogy paranoiásnak tűnjek. Mentem a vezetőhöz - akivel már többet beszélgettem - és elmondtam neki hogy ezt láttam. Mondja meg hogy ez természetes-e mert akkor elfogadom hogy ezt kell csinálni a gyerekekkel hogy beszokjanak. Ő inkább csak azt magyarázta hogy ez előfordul hogy sír a gyerek meg ez ezzel jár. De megy megnézi. Mondtam hogy ne mondjon semmit a gondozóknak mert én nem akarok rosszat meg én partner akarok lennei ebben az egészben, csak nehéz rögötn megbízni egy "idegenben" hogy biztos jó-e a gyereknek. Nem értem hogy miért nem vigasztalják a gyereket. Miért nem bírta odaadni a gondozó a cumisüvegét. Egyébként tegnap vittem nekik kávét, sütit teát amit úgy elvett mintha természetes lett volna. Mással is történt ilyen ? Vagy kérjem másik csoportba a gyereket ?
2011. jan. 11. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem adnak cumisüveget a gyereknek, csak maximum a cumit, ha nagyon sírós.

De hidd el, értik ők a dolgukat, tudják, hogy mikor mit miért csinálnak.

Mi is múlt héten kezdtük a beszokást, de szerencsére én már bölcsi kezdés előtt másfél hónappal leszoktattam a kislányom a cumisüvegről, különben ő is most azzal akarná magát megnyugtatni.

Az én kislányom egy órán át sírt - csak mondták, én szerencsére nem hallottam, mert berohantam volna, és legyilkoltam volna mindenkit a környéken kínomban :-) - aztán azóta sem sírós.

Hívták őt is játszani, de ő inkább csak sírdogált.

Vele sem foglalkoztak tovább, azt mondták, hogy ha még nekiállnak tutujgatni, akkor még tovább tart a sírás, neki kell rájönnie, hogy a játékok, mondókázások sokkal jobbak, mint a sírdogálás.


Ne aggódj, minden rendben lesz.

A cumisüvegről meg úgyis leszoktatják a gyerekeket a bölcsiben, a lényeg, hogy Te otthon se add már neki - max. táphoz, tejhez - hogy szépen elhagyja a rossz szokását, hogy a cumisüvegen cuppogva nyugtatja magát.


És, ha elfogadsz egy tanácsot egy szintén sajgó szívű anyukától: ne maradj a közelben, mert megkattansz!

Mi ott tartunk, hogy ma már ott is kellene aludnia a gyereknek, de meghülyülök már itthon, nem találom a helyem, és tépelődök, hogy vajon minden rendben van-e.

És életemben annyit nem bőgtem, mint az elmúlt másfél hétben, de hát ez ilyen.

Nincs mit tenni, vagy megbízol azokban az emberekben, akikre kénytelen vagy hagyni a gyereket, vagy megzakkansz, és pokol lesz minden napod.


Inkább próbáld magad lekötni otthon - nekem sem megy, de észt osztani frankón tudok... :-)

2011. jan. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi, aranyos vagy. igen azt már megtanultam hogy nem hallgatózok. egyébként mondta a gondozó hogy ma kicsit sírósabb volt. mikor mentem érte beszéltem a vezetővel hogy mi volt. azt modnta most elutasít mindent. egyfajta dac. volt bent a csoportban többször is.mondtam a vezetőnek hogy ne említse a gondozónak hogy voltam nála mert nem akarok senkinek se rosszat. megérdeztem a gondozót hogy hogy fogadja a vigasztalást hogy vigasztalják-e. persze mondta hogy igen. én mondtam hogy tudom hogy hibáztam hogy ottmaradtam de láttam hogy sírt meg hogy nem adták oda a cumisüveget. erre választ nem adott hogy miért tette.de mondta hogy most úgy jó hogy ölbe van de ő se tarthatja állandóan. na mindegy. egy kicsit megnyugodtam és nem akarok én ellenséges lenni és muszáj pozitívan állnom az egészhez.
2011. jan. 11. 12:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia,én 2 évesen adtam bölcsibe a kislányomat.Az első 2 hétben úgy fejtették le a combomról minden reggel szegénykémet.Már az 5. héten jártunk,mikor az egyik délelött el kellett mennem a bölcsi előtt,és a gyerekek kint voltak az udvaron,mit látok?az én drágám ott áll az udvar közepén,keservesen sir,és senki nem megy oda hozzá.Nyeltem egy nagyot,és mentem tovább,nem hoztam szóba.Rá pár napra mentem érte,és ödémás szemekkel fogadott a drága,a gondozónéni válasza az volt,hogy most ébredt fel.Valójában sejtettem hogy nem igy történt,de adtam nekik még egy esélyt.Másnap reggel,mikor eljöttem nagy sirás-rivás,és nem voltam rest,lesekedtem az ablakon át,és mi történt?senki nem vigasztalta meg a kislányomat,csak állt és sirt,annyira szivszoritó látvány volt,hogy visszamentem,és elhoztam Őt.Azóta a bölcsi közelében sem jártunk.Vannak ilyen dolgok,ne hagyd annyiba.Tegyem hozzá ez egy magánbölcsi Szegeden:-((
2011. jan. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!