Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 hét alatt bölcsibe szoktatás...

1 hét alatt bölcsibe szoktatás, jártatok így? Hogy viselte a gyerkőc, hogy történt?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 10:52
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Úgy alakult a dolog, hogy nem tudom én beszoktatni. Illetve csak félig. Szóval február 14.-én lejár a gyedem, 15.-én mnkába kell állnom. Fél 11-re kell mennem.Anyukám átjön azon a héten, 2. héten anyósomat állítják készenlétbe, ha esetleg menni kell majd érte.
2011. jan. 13. 11:00
 2/13 anonim ***** válasza:
11%

A bölcsibe felkészítenek, hogy minimum 2 hetet szánjon a család a beszoktatásra. De még jobb,ha 1 hónapot! Neked ezt nem mondták el?

1 hét NEM elég, hogy a gyermek megszokja a teljesen új környezetet, még akkor sem, ha rugalmas, könnyen kezelhető gyermek. Rettentő nagy változás ez az életében, melyhez nekünk sem lenne elég 1 hét!

Sőt, azt is szokták javasolni, hogy egy személy végezze végig a beszoktatást!

A baba mellett a gondozónő is külön tényező, neki a beszoktatás alatt meg kell ismerni annyira a gyereket, hogy ismerje a reakcióit, erre 1 hét rettentő kevés!

Az én fiai nagyon jól viszonyultak a bölcsihez, de még így is kellett a 2 hét, mivel az alvás mindenkinél kritikus dolog!

2011. jan. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
kedves első. Ezt én is tudom, hogy kevés. De nincs más megoldás, vagy ez vagy nem tudnak visszavenni.
2011. jan. 13. 11:18
 4/13 anonim ***** válasza:
11%

Tudom, a munka az munka!

A gyermekvállalás ideje alatt felgyűlt szabadságokat a visszamenetelkor ki kell venni! Ez egy gyermek esetében is legalább 1 hónap szabadságot jelet! Mi van a szabijaiddal?

Én visszamentem dolgozni (GYES), kiveszem a szabikat, s ez alatt szoktattam be a gyermeket a bölcsibe.

2011. jan. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A mi bölcsinkben nincs ilyen, hogy 1 hét alatt be kell szoknia a gyereknek, mert annyi idő van rá és kész. Nálunk 2 hét a beszoktatási idő. A második hét utolsó két napja az amikor már ott is alszik és uzsonnázik. Ez van.

egyébként nem akarlak megijeszteni, de azt se vedd 100 % nak, hogy a gyereked a beszoktatási időt végig bírja járni. Hiszen bekerül egy közösségbe, amivel addig nem találkozott és elég nagy valószínűséggel le fog betegedni. Ezzel számolni kell. Vagyis a beszoktatási idő ennyivel hosszabb. Így minimum 3 hetet lehet rá számolni.

Egyébként ha bizonytalan vagy valamiben, akkor miért nem mész be a bölcsibe és kérdezed meg személyesen a vezetőtől. Hisz azért ne felejtsük el, hogy ahány bölcsi annyi szokás.

2011. jan. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A szabikat majd nyáron kapom meg, ezért kell a mamákkal megoldani félig a beszoktatást. Sajnos a munkáltatók ilyenek, tetszik vagy nem teszik ez van. Ha nem tetszik, nem kellesz ennyi.
2011. jan. 13. 13:42
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem egy nap alatt beszokottnak tekinthető volt, a gondozónők véleménye szerint. Igaz ő csak délelőtt jár, így altatni nem kellett nekik. 27 hónapos volt akkor, első nap bent voltam vele 2 órát, közölték velem, hogy másnap én már nem kellek. Imád bölcsődébe járni.
2011. jan. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is másfél hét után tudtam egyáltalán a bölcsiben altatni, 2 hét után volt ott egész napot. De amit irsz, az alapján nem értem, akkor mi a kérdésed, hiszen nincs más választásod, minthogy dolgozni menj, a gyerek meg marad a bölcsiben, ahogy éppen van. De azt valóban jó, ha tudod, hogy a szabidat nem nyáron kell, hogy kiadják, hanem rögtön! Nem tud valaki segiteni ezzel a még egy héttel? Szomszéd, barátnő, babiszitter?
2011. jan. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Attól hogy gyeden vagy február 14.- ig, még el tudod kezdeni a beszoktatást elsején, nem? Annak mi az akadálya? Nálunk a beszoktatást nem számítják járásnak, hiszen nem eszik ott. Egy óvónő

2011. jan. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nálunk gyed alatt nem veszik be bölcsibe, csak gyes alatt.
2011. jan. 16. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!