Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket tud megcsinálni 2.5...

Miket tud megcsinálni 2.5 éves kislányotok?

Figyelt kérdés

Gondolok itt öltözködés, versek stb.

Szeptemberben megy kislányom oviba és nem tudom hogy elég érett-e?


2011. jan. 21. 08:13
 1/4 A kérdező kommentje:
nem tudom mit kell tudnia ovikezdéshez?
2011. jan. 21. 08:14
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem,ha versel, mondòkàzik, màr eleve làtszik, hogy èrtelmes, ès hogy sokat foglalkozol vele. Az ösz mèg odèbb van, rengeteget okosodik mèg addig. Kb annyit kell tudnia, hogy szobatiszta legyen, kèrjen inni,ha szomjas, a nacijàt tudja letolni,ha pisilni kell, tudjon belebujni a kabàtjába, egyen önàllóan. Hidd el, hogy ezeket sem tudja minden hàrom èves, de a közössèg formàlò ereje igen nagy! Szóval majd az ovónèni tanitgatja verselni, ha a kicsilànyt is èrdekli, ez mèg nem a suli:)
2011. jan. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

néhány éneket, mondókát tud.

nem szobatiszta és még a közelében sincs, bárhova odapisil, nem érni, ha kell neki. kakinál néha szól.

folyékonyan beszél már régen, ha inni, enni kell, kéri.

néhány cipőt egyedül felvesz, egyébként az ölzötködésnél együttműködő.

elvileg ő is szeptemberben megy óvodába, az értelmi fejlődése miatt nem aggódok, csak a szobatisztaság gáz :)

2011. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nappal szobatiszta, de alváshoz még kell a pelus (azt nem tudom, hogy oviba alváshoz sem mehet-e a pelenka?!), öltözni csak nadrágot, kardigánt, kabátot, sapkát-sálat tud, de pl. pulcsit és cipőt még nem tud, nem is nagyon akarja azt egyedül... egyedül eszik-iszik, használja a köszönöm és légyszíves szavak, megköszöni az étkezéseket, segítséget dtb.

verseket nem mond, mondókákat inkább zanzásítja... de imád puzzle-ozni (általa ismert 30-as puzzlet kirakja), kezd kialakulni a logikai gondolkodása (ok-okozati összefüggéseket már elég jól meglát), imádja a meséket - sajnos dvd/tv formátumban is, de magától nem meséli el, amit látott-hallott...

ja, és nem tud 10-ig számolni, inkább csak visszafelé 10-től 6-ig :-)

2011. jan. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!