Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi ez az anyánlógás már?

Mi ez az anyánlógás már?

Figyelt kérdés
22 hónapos, és borzalmasan viselkedik mostanában a kislányom. Igaz, hogy 3 hete betegeskedik, ilyenkor máskor is nyűgösebb volt, de most annyira rákapott arra, hogy egész nap figyeltem rá, hogy elmozdulni nem tudok 2 másodpercre sem mellőle. Senki nem jó neki, csak én. Már a wc-re sem tudok kimenni, mert rögtön jön utánam. Volt nála szeparációs szorongás, azt hittem már lezajlott, de most megint az lenne? Szeretem nagyon, nem arról van szó, hogy le akarom passzolni, türelmes vagyok vele, mindig megcsinálom amit kér (kivéve amit amúgy sem engedek) de ijesztő a visítása, ha valami miatt nem vagyok mellette. Kilépni az előszobába pl. nem tudok anélkül, hogy nem kezdjen el rögtön sírni, hiába mondom neki, hogy csak lemosom a csizmát, vagy hozok be valamit, meg se hallja. Ha főzök, akkor is odarohan hozzám, átöleli a lábam, ilyenkor persze aranyos, de mostanába semmit nem akar játszani egyedül.Mit csináljak, hogy ne féljen, ha eltávolodok tőle 2 méternél messzebb?
2011. jan. 30. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
2011. jan. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem engedd, hogy veled legyen, ha akar. Az én kislányom is ennyi idős. Mi is együtt csinálunk mindent. pl. ha főzök, akkor ő is rakosgatja a kis edényeit, törölget, "segít". Persze így jóval lassabban megy minden. Gyakran bejön a WC-be is (feléri már a klincset), odaadja a papírt, majd mondja: anya kezet mos...

Próbáld időnként másra bízni,(lepasszolni) kislányom rendszeresen megy a nagyszülőkhöz, vagy ők jönnek és akkor anya el is van felejtve :)Imád velük lenni (4 nagyszülő van)

2011. jan. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam 24 hónapos, nálunk kb. egy hónapja jött elő ismét a szeparációs szorongás. Iszonyat erősen ragaszkodik hozzám, ami persze fantasztikus dolog, viszont rettegek a bölcsibe szoktatástól, ami két hét múlva kezdődik.... :(

A héten odáig fajult a dolog, hogy elmentem a boltba kb. 5 percre, az apjával maradt itthon és addig ült a bejárati ajtó előtt a lábtörlőn, amíg haza nem értem. Persze sírt értem, mint akit ölnek. Ő is folyton rajtam csimpaszkodik, bújik, szeretget, imádom!! :) Nem tudom meddig tart ez az időszak, én csak attól félek, hogy a bölcsi emiatt nagyon nagy érvágás lesz neki... :(

2011. jan. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia, a szep. szor . előjöhet még sokáig, és bizyon betegség is kiválthatja. engedd csak neki, hogy rajtad lógjon, s majd magától elmúlik. mi sok ilyenen túl vagyunk már, és mindig elmúlt.

2,5 éves kislány édesanyja

2011. jan. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. jan. 31. 15:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!