Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikorra növi ki, hogy mindent...

Mikorra növi ki, hogy mindent kiborít (üdítő, étel)?

Figyelt kérdés
2 éves múlt a kisfiam, de már megőrülök, nagyon sokszor kiborítja az üdítőjét mikor iszik a maradékot és ha eszik pl. perecet azt is kiborítja. Már rácsaptam a kezére, hangosan rászóltam, elmondtam, hogy nem szabad (mutattam neki a guberálós bácsit, hogy nincs mit ennie, nem szabad játszani az étellel), stb., már nem tudom mit találjak ki, nem akarok kiabálni vele mindig, valami ötlet? Néha már csak azért is burogat, hogyha valakivel beszélgetek és nem rá figyelek, de már nem tudom mit csináljak. Mikor növi már ki?
2011. febr. 8. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Így biztosan nem :) Annyit adj csak, amit egyszerre megeszik,megiszik! Ha egy egész zacskó perecet kap, persze, hogy elpotyogtatja. Ugyanígy az üdítőt is... Ő még kicsi,nem tud annyira odafigyelni,nem elég összerendezett a mozgása sem.
2011. febr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem adok annyit neki. A poharát félig sem töltöm, van, hogy 3x töltöm újra mire annyit iszik amennyi kell neki. Pl. perecet is egy műanyag kicsi tálba (pl. mint savanyúságos tál méret) félig sincs, kb. 10-15 db perec van benne, direkt nem teszek bele annyit.

De ő direkt csinálja, és utána mondja, hogy oda kiborította. Látja rajtam, hogy tök ideg vagyok és az is leszek, mert naponta már van, hogy 10x takarítok utána emiatt, de nem tudom már hogyan leszoktatni róla. Büntetést is kapott már, rácsaptam a kezére, elmagyaráztam neki már többféleképpen miért nem játszunk az étellel, de mintha meg sem hallaná. Volt, hogy már nem is adtam neki hiába hisztizett. Tudom, sokszor azért borítja ki, hogyha van itt valaki és nem vele játszunk, hanem beszélgetünk és ezzel hívja fel magára a figyelmet, de ez akkor sem normális már. Nem tudom hogyan érhetném el. Valakinek esetleg bevált valami módszer erre?

2011. febr. 8. 11:02
 3/10 anonim ***** válasza:
Látod, ez a hiba! Látja rajtam, hogy tök ideg vagyok és az is leszek, mert naponta már van, hogy 10x takarítok utána emiatt"... Látja, hogy így fel tudja hívni magára a figyelmet és ez tetszik neki. Ha hagynád, nem figyelnél rá az ilyen dolgokra, hamar megunná.. A másik lehetőség, hogy vele takaríttatod fel, amit kiborított... Ne izgulj, képesek ám rá :)
2011. febr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Fel szoktam takaríttatni vele,összeszedetem amit kiborít és jön a nedves kendővel és törli fel, utána pedig büntibe megy. Amúgy nem mindig húzom fel magam rajta, mert tudom, hogy azért is annál inkább csinálja, de mikor már tizedszer borítja ki, persze, hogy ideges leszek. Remélem előbb-utóbb már "lesz annyi esze", hogy nem fogja kiborítani.
2011. febr. 8. 11:17
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha üdítő borul, nincs több üdítő aznap, ha perec borul, nincs perec aznap. Pár nap alatt rájön hogy nem éri meg borogatni.

Ahogy borítja, szépen megmondod neki, hogy nem szabad kiborítani, és ezért elveszem.

Rájön hogy ez a móka nem jó üzlet neki. Pár nap, nálunk tuti siker volt. Nálunk a főételt borította, szépen kivettem a székből (másfél éves volt), kaja abbahagyva. Volt üvöltés nem mondom hogy nem. elmondtam neki, hogy nincs hami mert kiborította. Pár nap után abbahagyta és azóta nem borogat. 2 éves lesz.

Sok sikert! Ne hagyd magad! :)

2011. febr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Megpróbálom, de már én is csináltam azt, hogy eltettem és nem kapott belőle. De megpróbálom hatásosabban, egyszer csak megérti. Tegnap éppen az ablakból néztük ahogyan guberált egy hajléktalan. Mondtam neki, hogy ő azt eszi meg, amit mi kidobunk, nincs neki se ennivalója, se innivalója, elmagyaráztam, hogy az ételt meg kell becsülni, mert nem sok mindenkinek jut "annyi" sok finomság, amit megeszik, megiszik, stb. a szokásos szöveg. Köszi még egyszer.
2011. febr. 8. 11:41
 7/10 anonim ***** válasza:
33%
Hogyan idegesitheted fel magad ilyen apró dolgokon:((Ő még kicsi!!!! ne viselkedj igy vele,ha kiboritja hát összeszeded és Ő segitheted neked,ilyenért büntetni?-megáll az eszem.
2011. febr. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó ez komoly? Ne hülyéskedj már, egy 2 éves múlt gyerek rettentően tudja mit miért csinál. Ne csináljon már hülyét az anyjából! Ezt nem írhattad komolyan.....
2011. febr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De komolyan irtam...no comment
2011. febr. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

én is hasonló problémákkal küzdök.. Kicsi fiam előszeretettel borít ki mindent, ami csak a keze ügyébe kerül. Ami azt jelenti, hogy pl a mosogató fölötti polcon sincs semmi biztonságban, mert tudja a módját, hogy hogy kell érte felmenni. Kérdem én, ilyenkor ezt hogy lehet kinevelni belőle? Tubusból kinyomja a popsikrémet, a sót belekanalazza a poharakba meg hasonló nyalánkságok. Már az én idegeim is gyengülnek.. És persze ő is jön boldogan elújságolni, hogy mit csinált. Tudom, több közös játékot igényelne, de nemrég született a kistestvére és általában akkor csinálja ezt, amikor etetem a picit, szóval esélytelen, hogy oda tudjak menni, észrevenni. Hiába hívom magamhoz, hogy legyen velünk addig ő is, "jobb dolga is van" vagy ha jön egy idő után megunja és hiába marasztalom, vagy beküldöm mesekönyvért, "elfelejt" visszajönni. Elég aktí kisgyerek, de gondolom erre rá lehet jönni az eddig leírtakból.

Ha valakinek van jó nevelési ötlete szívesen veszem!

Az utolsónak csak annyit írnék, hogy valószínű neki nincs gyereke, vagy ha van, akkor egy tutyi-mutyi, mamlasz kiskölyök, akit leültetnek a sarokba reggel és estig ott is marad..

2012. jún. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!