Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezeljem a 28hónapos...

Hogy kezeljem a 28hónapos fiam hisztijeit?

Figyelt kérdés

annyira akaratos,és hisztis,csak azért is megcsinálja a dolgokat,és kinevet.ha meg rászólok/felemelem a hangom,akkor földnek veri magát,és torka szakadtából üvölt.Egyszerűen már nem bírom idegekkel,hogy kérem szépen,rászólok erélyesen,de csak nem hagyja abba ,vagy nem csinálja amit kérek!

És ott van még a 8hónapos kicsi is.akit ha nem veszek föl,szintén sír,de ha fölveszem,vele foglalkozom,a nagy kezdi a "rosszalkodást".Nem tudok 2 felé szakadni,és segítségem meg nincs


2011. febr. 9. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Enyhe hisztiről nem szabad tudomást venni. Ha rászólsz, azzal eléri, amit akart, vele fogsz foglalkozni. És a negatív foglalkozás is foglalkozás. Ha ledobja magát a földre, hagyd ott. Mindig nyugodt hangon beszélj hozzá.

Súlyosabb hisztinél érdemes kiemelni a szituációból. Megfogod, átviszed egy másik szobába és leteszed. Utánad fog menni, de vidd vissza. Hamar megtanulja a rendszert.

De soha ne ordíts vele, ne verd meg, ne önts rá hideg vizet.

Hidd el, tapasztalatból beszélek. Éppen a negyedikkel élem át a hisztis időszakot, miközben tesót várunk. A nagyok között van egy 1 év korkülönbséges párosom, és ez náluk is működött.

2011. febr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
vezess be egy bünti sarkot,vagy bünti széket,ahová leülteted pár percre ha rosszat csinál,eleinte fel fog kelni,de vissza kell vinni,és mondani,hogy azért ülsz itt mert nem fogadtál szót.ha kitartasz ebben késöbb már csak mondani kell neki,hogy mész a bünti sarokba?lehet már ez is elég lesz neki.
2011. febr. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
amit az első ír, nagyon jó, fogadd meg! azonkívül, amikor épp jó, akkor dicsérd agyon vissza. biztosan a féltkenység is belejátszik nála, ez neki legalább olyan rossz most mint neked! kitartást!
2011. febr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen.Már próbálkoztam olyannal,hogy etettem a kicsit (vacsora kanállal,kínáltam kér e,de nem kapta meg a kanalam),kiverte a hisztit és dühöngött,csapkodott,1x rászóltam,hogy most befejezhetnéd,mert az öcsi is sírni fog,megijed tőled.semmi reakció,folytatta,én meg nem törődtem vele.5-7perc után odajött és megsimogatta az arcom.

de ezt mégsem lehet bárhol alkalmazni.pl az utcán.tegnap is mert nem az lett amit ő akart,négykézláb ereszkedett és mászott a sárban...persze akkor vannak legtöbben az utcán :-(

a másik,az apuka csak 7végente jön haza és eléggé engedékeny,akár csak a nagypapa(bár neki érdekes mód alig alig hisztizik).És nem igazán értik meg az "ilyen nevelési elveket".

De azért próbálkozunk.

2011. febr. 10. 06:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!