Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan magyarázod el 26...

Hogyan magyarázod el 26 hónapos kislányodnak, hogy elköltöztök?

Figyelt kérdés
Nagyon figyel, mióta elkezdtünk csomagolni, de mindent vissza akar rakni a helyére. ha valamit nem talál, akkor elkezd sírni. Tegnap este be is lázasodott...lehet, hogy ennyire megviseli lelkileg????
2011. febr. 17. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges. De aranyos... :)
2011. febr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Igen lehet,mert nem tudja mi történik,és rosszat sejt.

Próbáld lerajzolni,hogy most itt alszik,de majd a másik házban fog,és ott lesznek a játékok.És mért mentek oda,és jobb lesz.

2011. febr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Még nem látta,hová költöztök? Elvinném és megmutatnám neki, hogy ezentúl ott fogunk lakni. Tennék vele a környéken egy nagy sétát, hogy lássa, milyen. A lakásban megmutatnám,hol lesz a konyha, az ő szobája, a tiétek. Mesélnék neki arról,milyen jó is lesz az új lakásban... Egy ekkora gyerek már szinte mindent megért, fel kell készíteni őt is a költözésre! Ja!A csomagolásba is bevonhatod: Az ő kedvenc játékait csak a végén tedd el, ő is segíthet pakolni...
2011. febr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

De édes :D

magyarázd el neki szépen, hogy elköltöztök, egy jobb helyre, ahol mindennek lesz helye , de ahhoz, hogy ne törjenek össze a dolgok, szépen be kell őket csomagolni. mondd neki, hogy ott majd sokkal jobb lesz nektek, és h nyugodjon meg, nem lesz semmi baj, csak másik házba kell költöznötök.

2011. febr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Előtte nem mutattátok meg neki az új helyet?

Ha már dobozoltok és ő éppen beteg, akkor most nem tudtok elmenni az új környékre, igaz?

Vagy messzire mentek?


Hidd el hamar meg fogja szokni, a kicsik nagyon jól tudnak alkalmazkodni, főleg ha szépen előkerülnek a biztonságot adó saját kis holmijai az új helyen:)

2011. febr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Mi születésemtől 5 éves koromig 4 szer költöztünk új lakásba.Egyikre sem emlékszem.Egyre emlékszem de akkor már 9 éves voltam.


Az mindenképp fontos,hogy pár kedvenc játékát hagyd kint.És az se lenne baj,ha elvinnéd tényleg megmutatni,hova fogtok kötözni.

2011. febr. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Dettó ugyan ez nálunk a helyzet!

Most 26 hónapos, csak mi a jövő hónapban költözünk, de már most elkezdtem én is 1-2 dolgot elpakolni.

Szegény nagyon nem érti mi a helyzet, de még nem találtuk meg az ideális lakást, többet nézegetünk, így még nem is mutattam be neki az újat.

2011. febr. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

elvinném oda, ahova költözünk, mondanám, hogy ez lesz az új ház/lakás. ide fogjuk hozni az összes dolgunkat, amiket becsomagolunk dobozokba. mivel ő nagyon szereti az új dolgokat, ruhában is meg midnenben, nem hiszem, hogy nagyon megviselné, inkább örülne az újnak. elmondanám neki azt is röviden, hogy miért kell átköltöznünk a másik helyre, pl. ez a lakás másé, nem a miénk, csak eddig itt voltunk, mert megengedték, de most kell a lakás annak, akitől kölcsönbe kaptuk, és mi vettünk/szereztünk helyette egy újat. ezt már az enyém megértené sztem, mert az összes fogalom világos neki, ami benne szerepel. persze biztos többször is elmondanám neki.

ő is 26 hónapos lesz most 23-án

2011. febr. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sajnos elég messzire költözünk...másik városba. Így nem vihetem oda, csak hétfőn. Viszont ma reggel, amikor felébredt megörült a nagy dobozoknak, zsákoknak. (merthogy éjjel is csomagoltam)

Sokat beszélgettünk, remélem mostmár megnyugszik.

Köszi a válaszokat:)

2011. febr. 18. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!