Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év körüli gyereketek mennyit...

2 év körüli gyereketek mennyit sír egy nap? Mennyit kiabál, hisztizik, dacol, nyüszög? Ezeknek általában mi az oka? Mennyi minőségi időt töltötök vele? Mennyi lenne ideális nekik?

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Anyukám azt szokta mondani (40 éve pedagógus-óvónő), hogy ilyen korban, napi 2 óra kell a gyereknek, mondjuk délelőtt 1 és délután 1, amikor az anya csak vele játszik. Ezen kívül jöhet pluszban az együtt teregetés, együtt főzés, együtt séta, együtt minden...

Én ezt kb tartom is, nem anyukám miatt, hanem mert jól esik a lányommal játszani, legozni, festeni, gyurmázni, néha 2 órát is ülünk egy helyben és játszunk.

Nem sokat sír, napi 1-2 alkalommal max 1 percet, ilyenkor valamit nem engedek meg neki. Vagy ha elesik és fáj neki valami, de az más. Ha hisztiből sír, akkor kiküldöm a szobából, kint lehet sírni. Ilyenkor kimegy, kisírja magát 1 perc alatt, és mosolyogva tér vissza a nappaliba, tök cuki :) és azt szokta mondani, hogy: sírtam, de visszajöttem :)

Általában azért szoktam rászólni, mert ugrál a 3 hós kistesója mellett vagy fel akar mászni a szárítóállványra, más nem nagyon van, néha nyomkodja a banánba az ujját, meg a szőnyegbe a kölesgolyót, de tényleg nem vészes, nem rossz gyerek. Nem igazán dacol, elég nyugis gyerek, könnyen kezelhető.

26 hós.

2011. febr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mit értesz sirás alatt? Szerintem fiam csak akkor sir, amikor elesik vagy beveri magát, fájdalomra. Ez azért elég kevés naponta (2 perc?). Hisztizni is attól függ, mit értesz alatt, szerintem ritkán hisztizik, jó természetű gyerek. Erőszakoskodni szokott persze, most tanulja, hogy kell kontrollálnia magát és a helyzetet, nem csoda, hogy ez napról napra frusztrálja. Ez relativa sok idő, minden nem sikeres próbálkozás, amit nem hagyunk neki vagy ami magától nem sikerült, az valami elégedetlen hanghatást vált ki belőle :) De hogy ez mennyi idő, azt meg nem tudnám mondani, mivel tök normális, nem számolom.

2 éves lesz márciusban, kisfiú.

Reggel 1.5 órát töltök vele legalább, este is 1 órát legalább. Ilyenkor leginkább mesélülnk, mert az a kedvence (könyvek), de van sok épitőkockás, kirakós, főzőcske, vonatsin tipusú játéka is, meg birkózunk, ölelgetem (ezt inkább magam miatt :) ). Napközben dolgozom.

Ha egész nap itthon vagyok vele, nehéz mostmár lefoglalni, megszokta, hogy a bölcsiben játékdömping van, és rohangálhat, a lakásunk pici, igy itt könnyen a végére ér. Igy az, hogy mennyi az ideális megint elég nehéz kérdés. Mert azt akár napi 24 órában igényli, hogy lásson, de azt, hogy csak vele foglalkozzak azt kb napi 3-4 órában.

Pakolni is nagyon szeret.

2011. febr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2 éves lányom van. Szüleim és férjem szerint elkényeztettem, mind a mellett, hogy én veszekszek rá a legtöbbet, és a kezére is ütöttem már nem egyszer. Eléggé akaratos, önző egyke. Legtöbbször azért van sirás (nyafogás, visitás, saját feje ütögetése), mert például mosogatok, ő meg már hintázna, vagy rajzoljak neki, vagy mást akar nézni a tvben mint mi. Vagyis ez figyelemfelkeltés nála. Ha valóban sir, akkor elesett vagy beütötte valamijét. Szeretné, ha többet foglalkoznék vele, de hát főzni, mosogatni, takaritani csak napközben tudok, mert este apa még jobban elvárja hogy velük legyek, mint a kisasszony. Amugy el van egyedül is akár 1 órát is. Mondjuk ha nagyon csend van, az már gyanús :)

Délelőtt szoktunk sétálni, délután bent játszunk, rajzolunk, stb. Szeret segiteni: mosógépet pakolni ki-be, ilyenek. hagyom :)

Lassan bölcsi, és én már előre szomorkodok....

2011. febr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lányom decembre közepén múlt 2 éves. A következő dolgokon sír: ha tetszik neki egy reklám és aztán vége van, ha a nővére elveszi amivel éppen játszik, ha nem engedek meg neki dolgokat (pl., hogy a számítógéppel szórakozzon). Nagyon rövid ideig sír és könnyen el lehet terelni a figyelmét.
2011. febr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ha még olvassátok kedves válaszolók. Nálunk a 2 éves cserfes lányom mostanában nyafog, újabban kiabál is hogy felhívja magára a figyelmet. Sajnos sír is-teljesen érthetően- akkor is ha a kisebb nem hagyja aludni és gyakran hisztizik ha öltözni kell vagy ha nem veszem fel (a kicsit fogom). Mi kb fél órát töltünk játékkal de. és 1-1,5 órát lefekvés előtt a többi a napi rutin de én is bevonom amibe csak lehet, és közben "beszélgetünk". De lehet hogy most még nagyobb odafigyelésre lenne szüksége.
2011. febr. 20. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!