Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Még 1 év tejmentes diéta?

Még 1 év tejmentes diéta?

Figyelt kérdés
3 hónapos kora óta diétázunk, most lesz 2 éves. Nincs semmi tünet már. Régen kiütések voltak. A gyerekorvos szerint húzzunk még rá 1 évet? Eddig is elég nehéz volt, de teljesen el vagyok keseredve.
2011. márc. 8. 08:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Mire allergiás? Tejfehérje vagy laktóz? Ez nem lett kivizsgálva? Gasztroenterológus vagy gyerekorvos mondta ezeket?

Két éves kor felett már vérből csinálnak tejfehérje allergia tesztet (nálunk is volt) és nálunk kinőtte a lányom.

Laktózzal nincs tapasztalatom, de próbálkozni ott is lehetne szerintem...

2011. márc. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem igaza van, diétáztasd. Ez az egyetlen lehetséges dolog, hogy kinőlje. És ráadásul érdemben 3 évesen lehet kivizsgálni őket. Addig az immunrendszerük nem fejlett, küldhet téves információkat.

Mi is tejre diétázunk. Nem egy nagy dolog.

Bár én már edzett vagyok, a férjem lisztérzékeny, én cukorbeteg.

2011. márc. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem volt kivizsgálás, tejfehérjére azt mondta a doki. Nem volt elég 2 év? Aggódom,hogy kevés a kalcium, bár pótolom. De romlanak a fogai is. Már el volt törve a keze is. Na meg később meg fogja szeretni a tejes ételeket?
2011. márc. 8. 13:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nem értem a dokidat, hogy mondhatja hasra ütés szerűen, hogy tejfehérje allergia?

Viszont én a helyedben nem hagynám ennyiben. Kérj beutalót a gasztroenterológiára. (Persze nem tudom, hol éltek, de nagyobb városokban biztos van)

Ezt ki kell vizsgálni, hiszen ha tényleg arra allergiás, akkor valóban jót tehet a diéta, de ha meg semmi baja, akkor feleslegesen kerüli a tejtermékeket...


A fogromlás és a kartörés viszont nem hozható egyértelműen ezzel kapcsolatba. Az én kislányom sem látott 2,5 éves koráig túl sok tejterméket, 20 hónapig szopott, és még sincs semmi baja...


Járj utána a dolgoknak!

Minden jót Nektek!

2011. márc. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!