Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szóljak a nagyinak, hogy ne...

Szóljak a nagyinak, hogy ne vegyen mindig ennyi mindent? Vagy ez a normális?

Figyelt kérdés
Anyósom rengeteg mindent megvesz a 4 éves lányomnak.Heti 3-szor,4-szer találkoznak,akkor rendszerint mindig kap valamilyen játékot.A házunkban már 2 szoba tele van játékkal(nem is olcsókkal),és még a rokonoktól is szokott kapni és tőlünk is.De ha ott van nála a kislányom, hétvégente,akkor is az a program,hogy elmennek a játékboltba.Normális,hogy ezt csinálja vagy szóljunk neki,hogy egy picit fogja vissza magát?
2011. márc. 14. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Anyuka, azt szeretném, ha Sárika megtanulná, a szeretet nem az ajándékokról szól. Megkérhetném, hogy csak alkalmakra kapjon ajándékot?
2011. márc. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nyugodtan szólhatsz.

Így a gyerek semmit nem fog értékelni egy játékot sem, és nem is tudja magát úgy lekötni velük.

Felesleges ennyi b.romságot megvenni neki.


Ha udvariasan megmondod a nagyinak, szerintem nem lesz belőle gond.

A négy éves gyerekkel már lehet játszani, játszótérre járni, elvinni cukrászdába, társasozni. Inkább sóhajtozz a nagyinak, hogy elvihetné ilyen helyekre, mert a kislány élvezi, de neked nincs rá annyi időd, és milyen jó, hogy van a nagymama...

2011. márc. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, annak idején, amikor cukrászdában dolgoztam, volt egy nagymama, aki a két kis unokáját hozta minden pénteken. Egy-egy süti a gyerekeknek, meg "fehér kávé" -habos tej:)- "komoly" beszélgetés... Utána mindig sétálni mentek és a könyvtárba. :)
2011. márc. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben egyetértek az előttem szólókkal!

Téged is megértelek, nálunk ugyanez van sajnos. Ahányszor megyünk hozzájuk, mindig van egy halom új játék. A legtöbbje tök felesleges, nem is játszik vele a fiam. Én már 28 milliószor szóltam, megkértem, hogy ne vegyen neki, csak ha alkalom van rá. Süket fülek. Szerintem még mindig nem érti, hogy nem a pénzt sajnálom rá, hanem a gyerek érdekében mondom.

Úgyhogy nálunk most az a taktika, hogy semmit nem hozok el tőlük. Ami játékot vesz, ottmarad. Előbb-utóbb csak észreveszi/zavarni kezdi, hogy már lépni sem tud a játékoktól.A gyereknek tényleg csak kárára van a sok játék, semmit nem fog értékelni, és játszani sem fog velük, mert azt sem tudja, hova kapjon, mindent fél perc alatt elhajít.

A fiam legalábbis náluk így játszik, érdekes mód itthon egy játékkal is elvan hosszú ideig.

Mindenesetre a legjobb az, ha szólsz neki, megpróbálod elmagyarázni, miért szeretnéd így. Esetleg kérd meg a férjedet is,beszéljen vele, hátha tőle könnyebben veszi a dolgot.

2011. márc. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp szólj, a gyermeked és a saját érdekedben is.

Ez nálunk is így volt, akkor én voltam az unoka.

Nagyon sokat voltam nagyanyámnál, és mindig mindent megkaptam ilyen kicsinek, mert akkor megtehette (anyámék amúgy sem tehették meg örültek néha hogy enni tudtak adni).

Én szépen hozzá szoktam ahoz, hogy amit kiejtek a számon azt megkapom, és ha anyutól kértem valamit és nem volt rá pénze, akkor meg haragutam anyura és úgy gondoltam (akkor gyerek fejjel) hogy ő nem szeret, csak a mama.

Aztán eljött az az idő hogy már semminek nem tudtam örülni, csak a nagy és drága dolgoknak.Ha csak valami apróságot kaptam (amit nem is kellet volna végül is kapnom), akkor még megvoltam sértődve.


Ebbe így utólag belegondolni nagyon rossz hogy ilyen voltam.


Mi éppen emiatt nem halmozzuk el a kisfiamat rengeteg ajándékkal, még ünnepkor sem.Persze kap kis apróságokat, de soha nem az a lényeg hogy az valami nagy és drága dolog legyen.

És az olyan dolgokat amik jók ha vannak, de nem létfontosságú, azt is ünnepkor kapja nem csak úgy miért ne alapon.Most itt gondolok szánkóra, biciklire.

2011. márc. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!