Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves kisfiam csúnyán beszél,...

6 éves kisfiam csúnyán beszél, legutóbb is amíg az orvosi rendelőben várakoztunk, hiába próbáltam fegyelmezni azt kiabálta folyton, hogy "Kaki finom! ", majdnem elsüllyedtem szégyenemben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Leginkább mások előtt talál ki ilyen szép szófordulatokat,vagy azt akarja,hogy mások nevessenek rajta,vagy azt,hogy engem provokáljon.

Szépen elmagyaráztam,hogy nem szabad,kiabáltam,hogy nem szabad,egy picit a szájára ütöttem,hogy nem szabad,szembenevetett...


2011. márc. 15. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:

ez még nem is olyan csúnya beszéd. Volt olyan h orvosi rendelőbe vártam,és egy gyerek kb 5-6 éves lehetett mondogatta h a néni k-urva,anya is k.urva.

Az volt csak az égő

2011. márc. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért csinálja ezt mert túl nagy figyelmet kap amikor csúnyán beszél. Élvezi hogy szerepelhet. Ajánlom Tanya Byron: Kicsi angyalkák c. könyvét, foglalkozik ezzel a problémával is.
2011. márc. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem értem miért van minden szûlô ezektôl kiakadva?!! Tudom, hogy félnek, hogy majd késôbb a csùnyàbb szavakon nem nevet az ember, plàne mikor mondjuk màr kiskamasz is, de szerintem ebben még semmi hajmeresztô nincs... Pròbàlj meg tûrelmesebb lenni vele, bàr tény, hogy néha elkél egy-két pofon, én is kaptam, de kôzel se azt a hatàst érte el vele anyàm, mint amit vàrt! Ràadàsul, ha szemberôhôgôtt, akkor nem fél tôled vagy a pofonodtòl, ez a jobbik, szerintem pont azzal érnéd el, hogy abbahagyja, he ignoràlod teljesen, ha nem akadsz ki rajta, mert akkor ô azt ùgy fogja értelmezni, hogy hàt ez nem jôtt be és szépen abbahagyja... szerintem a "fenyìtés" vagy az amikor anya megmondja hogy mit szabad mit nem, sokkal rosszabbat tesz a késôbbi fejlôdésére, mint ha hagyod, hogy ônmaga tapasztalgassa ki, ebben te vagy az elsô szàmù kisérleti nyùl a szàmàra, mert ha anyàt ez nem érdekli, akkor màst se fog, tehàt ha te nem foglalkozol ezekkel, akkor nem az lesz a kôvetkezô lépése, hogy egy mégdurvàbbal pròbàlkozzon... Remélem tudtam kicsit segìteni...
2011. márc. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
14,11-el értek egyet. Hagyd, hogy mondja, ne figyelj rá, ne mondj neki semmit, nézz át rajta, tedd magad, hogy nem hallottad. Egy ekkora gyereknek anya a világmindenség, ha anyát nem érdekli valami, akkor azt jelenti, hogy mást sem fog érdekelni.
2011. márc. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!