Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, hogy a lányom nagyon...

Baj, hogy a lányom nagyon szeret tévézni?

Figyelt kérdés

Sokan mondták,hogy így romlik a szeme,bár nem közelről nézi,hanem a nappaliban a kanapéról vagy a szobájában az ágyáról.

Reggel 8 körül ébred,utána tévézik(reggeli közben is néha),9-kor megyünk oviba.Délben hozom haza,ebéd,utána játszik valamit vagy lemegyünk a játszó térre.Amikor hazajövünk/befejezi a játékot (fél 2-2 körül),utána rendszerint 4-ig tévézik vagy amíg meg nem unja.

Nem mindig meséket néz,szokta nézni a rendes sorozatokat is a Disney Channel-en,Nickelodeon-on.Nem tudom,hogy ez árt neki?Mert nem egy olyan "se kép,se hang" kislány,hanem nagyon értelmes(most 4 éves)


2011. márc. 15. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem a szeme miatt gond.

Nagyon passzív tevékenység a TVnézés, nem mozog és az agy is csak befogadja az információt, nem aktívan teremt valamit (pl. ha rajzolgat, az aktív).

2011. márc. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát nem a legjobb...az biztos. Ügyelj rá, hogy mit néz, ilyen erőszakos, lövöldözős, kiabálós rajzfilmeket ne nagyon nézzen.

Ha rá lehet venni, akkor ideális lenne, ha tévézés közben mondjuk rajzol,vagy kifestőzik, és néha-néha felnéz a tévére is azért.

2011. márc. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy építőkocka, valamiféle lego, ilyesmi...babázás. Csak működjön valamit, mert az, hogy ül és bámulja a tévét, tényleg nagyon passzív és semmit se fejleszt.
2011. márc. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem elég durva, hogy négy éves gyereknek a szobában van a tévé. Ne várd, hogy majd itt megnyugtatnak, hogy "dehogy,semmi baja nem lesz tőle".És ne haragudj,nem akarok bunkó lenni veled,csak máshogy nem tudom megfogalmazni.

Csak írd be a keresőbe mondjuk, hogy a "televízió hatása", vagy "televízió és a gyermek" és választ fogsz kapni a kérdésedre.

2011. márc. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
A szobájában van a tévé?! Efelett elsiklottam. Hát az nagyon nagy hiba. Mindenképpen. Pár év múlva vissza fogsz térni azzal a kérdéssel, hogy 7 éves gyerekem tévézik tanulás helyett, nem baj? 18 éves gyerekem tévézik érettségire való tanulás helyett, nem baj? De, baj. Gyorsan vigyétek ki a tévét onnan. Semmi keresnivalója gyerekszobában.
2011. márc. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

És miért nézi a tévét ennyiszer? Miért nem játszol vele, festés, rajzolás, gyurmázás, könyvnézegetés, stb... Vagy akkor ha lemész vele a játszóra ebéd után (alvás helyett?), akkor maradj vele tovább, ne csak fél-1 órát.

És du 4 után mit csinál?

Ne haragudj, de itt te vagy a ludas, hogy megendeded ennyit tévézni.

Nem azt mondom, hogy egyáltalán ne, de legyen mérték.

Az én 3 évesem is néz tévét, reggel 20 perc, és este fél óra. Nappal, akármennyire is kínlódik, hogy szeretne tévézni, nem engedem neki.

2011. márc. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Huha, ráadásul én azt olvastam, tévézni sem szabad egyedül hagyni a gyereket. honnan tudod mit néz? Honnan tudod mik a reakciói rá, avagy nincs-e kérdése ott rögtön azzal kapcsolatba amit lát. Szerintem ez így nagyon veszélyes, hogy csak úgy egyedül bámulja, máris aktívabb lenne, ha megbeszélnétek mit látott, mondjuk visszamondaná mi történt, vagy akármi. Őszintén szólva a disney chanelen és társain nem kimondottan 4 éveseknek való műsorok vannak, asszem...
2011. márc. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!