Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, ha gyes után nem...

Anyukák, ha gyes után nem vesz vissza a munkáltatóm, és nem is tud kifizetni, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Volt cégem a csőd szélén áll, még vegetál, a tulaj dolgozik már csak benne egyedül, egy csomó tartozással... :(


Mikor eljöttem, még minden ok volt, 2,5 éve.


A felhalmozott szabijaimat sem tudja kifizetni, a végkielégítésemet és a felmondási időmet se, ami cirka 6 havi keresetem lenne.


Most mi a fenét kell ilyenkor csinálni? Menjek vele perre? De fizetni akkor sem tud...


2011. márc. 17. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tulaj felszámolja a vállalkozását, akkor a felszámoló először a te járandóságodat fogja rendezni.

Ha ez se megy, akkor kénytelen leszel perelni, másként sosem jutsz a pénzedhez.

2011. márc. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De egyelőre nincs felszámoló, meg semmi. Csak a tulaj egyedül, egy tartozásokkal teli vállalkozásban... ki tudja meddig. Nekem viszont mindjárt lejár a gyes-em. Patt-helyzet. :(
2011. márc. 17. 16:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, fordulj ügyvédhez, vázold az aktuális helyzetet és ő megmondja, mi a legjobb NEKED. (Lehet, hogy egy kis nyomás gyakorlása után mégiscsak ki fognak fizetni, nem tudhatod. De ha csak úgy "feladod", akkor a főnököd sem fog mindent megtenni az ügy érdekében.)


Én is ezt tettem, nemcsak a járandóságok miatt, hanem hogy a későbbiekben ne legyen gond a munkaviszonnyal.

Nálam nem ilyen súlyos a helyzet, egyszerűen csak nem biztos, hogy vissza tudnak venni, de úgy gondoltam, jobb, ha kicsit alaposabban utánajárok, mi várható, milyen jogaim vannak.

Egyébként nagyon fontos, hogy minden hivatalosan dokumentálva legyen, de gondolom, ezt Te is tudod.

2011. márc. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, h mindent írásban kell.. :) Sajnos az még a bajom, hogy a főnököm egy elég agresszív pasi, és ráadásul azt hiszi, hogy nincs pénz,akkor nem fizet ki, menjek el, lépjek ki és viszlát. Csak úgy, pénz nélkül. 12 év munkaviszony után...
2011. márc. 17. 16:24
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt honnan lehet tudni, hogy felszámolás alá kerül egy cég? Vagy csődeljárás alá? (A főnöktől mégse kérdezhetem meg. Vagy igen?)
2011. márc. 17. 16:25
 6/9 anonim válasza:
100%
Szia, jó tipp az ügyvéd, de valószínűleg pénzbe kerül. Minden munkaügyi központban van ingyenes munkajogi tanácsadás, hívd fel őket, és ott ingyen kapzs tanácsot, hogy hogyan tovább. Csak azt tudom tanácsolni, hogy ne hagyd magad, mert sajnos sok magyar vállalkozó úgy áll hozzá, hogy úgysem perel a dolozó, majd megússza valahogy...
2011. márc. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyos vagy. :) Sógorom ügyvéd, akkor majd ő lesz az "áldozat". :)
2011. márc. 17. 22:10
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

szia,

hasonló cipőben járok én is,bár én még gyeden,és útban a következő baba aki még a gyedbe születik..de foggalmam nincs mi lesz..kapok-e gyedet v bármit.. :(

nade!! [link] én itt néztem meg a cégemet h felszámolás alatt áll-e. Itt is fenn kell lennie: [link] csak sokszor le volt fagyva az oldal.

Drukkolok h minden rendben legyen!!

2011. márc. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Húú, köszönöm, ez igen-igen hasznos link volt! :) Nem állunk még felszámolás alatt, úgy látom.


Neked is a legjobbakat kívánom!!! És jó babázást! :)

2011. márc. 19. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!