Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Felvilágosítana valaki, hogy...

Felvilágosítana valaki, hogy hogyan is működik az óvodai beíratás? Főként budapesti ovikra gondolok.

Figyelt kérdés

Az addig rendben van, hogy elmegyünk, megnézzük a környék ovijait. Van vagy 6-7 ovi hozzánk közel..

De utána? Amelyik szimpi és ha mázlink van, és van is hely, akkor egyszerűen megbeszélem az óvónővel, hogy ide járatnám a gyereket?

Bocs, ha hülye a kérdés (gondolom igen..:S), de tényleg nem tudom, hogy működik...


2011. márc. 20. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Eldöntöd, hogy hova szeretnéd beíratni, aztán van egy beiratkozási hét, amikor meg kell jelenni a gyerekkel és bemutatkozni a vezető óvónőnek. Majd egy-két hét múlva kiírják az óvoda ajtajára, hogy az adott óvodába ki nyert felvételt.
2011. márc. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2011. márc. 20. 15:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Általában áprilisban vannak a beiratkozások.
2011. márc. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Beíratkozás nálunk holnap és kedden van - Kecskemét- tudtommal ez országos időpont, mindenütt most lesz. Ha mégsem, akkor is a napokban valamikor, még április előtt.

Jelentkezéskor a szülő (gondviselő) gyermekével együtt érkezzen -bár nálunk ennek nem örültek- és vigye magával:

- a saját és gyermeke lakóhelyét - illetve tartózkodási helyét - tartalmazó igazolványt,

- a gyermek esetleges betegségeit igazoló dokumentumokat,

- az étkezési térítési díj csökkentésére jogosító körülményeket igazoló dokumentumokat,

- amennyiben a gyermeke halmozottan hátrányos helyzetű, úgy az ezt igazoló dokumentumokat (jegyzői határozat és a szülő/k nyilatkozata), valamint

- a szülő/k munkáltatói igazolását.

2011. márc. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hiába van 6-7 ovi a környéketeken, egy az, amibe tartoztok. Oda be tudod iratni és ha mázlid van, be is fér és ha még nagyobb mázlid van, abba a csoportba, amelyikbe szeretnéd. Ovi válogatásra, nem hiszem, hogy lenne lehetőség, legalábbis jobb oviknál. Fehérváron nagy tülekedés van és telt ház mindenütt 30 fős csoportokkal.

Én tavaly irattam fel listára a gyerekemet, hogy idén szeptemberben menne, akkor ő volt a 15. a listán. Azt mondták, beiratás előtt, hogy 120 jelentkező van a 30 helyre. Jó az enyémet felveszik, mert a nagyobb odajárt, meg anyukám az ovi konyhán dolgozott, így protekciósok vagyunk. De igazándiból, már testvérekből kijött a minicsoport.


Egyébként úgy működik, vannak-voltak nyílt napok, beiratod a gyereked (ki van jelölve 2 nap erre-vinni kell az lakcímkártyát, TAJ kártyát, orvosi igazolást)és kapsz majd értesítőt felvették e vagy nem. Még a körzetesben is van, hogy kik élveznek elsőbbséget, úgyhogy oda sem biztos a bejutás. Persze nagyobb valószínűségű, mint a nem körzetes. Kivéve ha 5 évet betöltötte a fiad, mert akkor viszont kötelező az óvoda.

2011. márc. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na,akkor én minden válaszhoz fűznék egy picit.Szóval.Én is bp.-i vagyok(XVI.ker),a fiam szeptembertől megy oviba.A beiratkozás május első hetében lesz(tehát május 2.-6.-ig lesz).A Polg.Hivatalban megmondják a lakcímed(vagyis ahova a kicsi van bejelentve) alapján,hogy melyik óvodákhoz tartoztok(egy igazgatás alá általában 2-3 ovi tartozik,ezek közül lehet válogatni).Kell a TAJ ill. LAKCÍM kártya,a szül.anyakönyvi kivonat,és majd a gyerekorvostól egy igazolás.Szóval nem is olyan egyszerű ez...2 gyerekes anyuka
2011. márc. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Húú, remélem még nem késtem el!!

Azt tudom, hogy hová tartozunk, holnap fel is hívom az ovit.

Köszönöm mindenkinek!


Az utolsó, 16. kerületi anyukától kérdeznék valamit ha nem haragszol és még olvasod: tudnál nekem pár sort írni a kerületi ovikról/iskolákról ha ismered őket? Vannak jók a környéken? Csak azért kérdezem, mert költözés előtt állunk (ha minden jól megy..), és a 16. kerületben gondolkodunk...nagyon köszi :)

2011. márc. 20. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!