Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kell megkérdezni, mire...

Mit kell megkérdezni, mire kell figyelni, ha megyek a bölcsibe terepszemlét tartani a beiratkozáshoz?

Figyelt kérdés
2011. márc. 21. 23:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Általában maguktól elmondanak mindent. De azért írj össze pár kérdést, amik eszedbe jutnak menet közben. Mi pont ma voltunk nyílt napon. Tiszta röhej, hogy a lányomnál 2 hónapon múlik, hogy bölcsis lesz, és nem ovodás. Szeptemberben kezdődik nálunk mindkettő, és mivel csak novemberben lesz 3, ezért még bölcsibe kell iratnom.


Én ilyeneket kérdeztem, hogy meddig lehet a gyerekért jönni, reggel meddig lehet vinni (hogy a reggelit ne késse le), bár ezeket elmondták, csak a gyerektől nem hallottam jól.


Menjetek el ti is nyílt napra, ha van rá lehetőség, mert egy csomó kérdésre már ott választ is kapsz, saját tapasztalat által.

2011. márc. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Első, te egy debil vagy. És a kérdéshez semmi köze a válaszodnak.
2011. márc. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja, igen, az első valahol a holdon él szerintem. 6 évig otthnon maradni.. Biztos jól keres a férje.


Amúgy meg ne feledjük, ikrek egymásnak jó társaság, de egy egyedüli gyerek otthon 6 évig csak az anyjával, azért az elég durva. Még sztem ikrek esetében is...

2011. márc. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A kedves első az én bölcsis kérdésemre is ezt írta...

Biztos a férje jól keres és megteheti, hogy otthon maradhat. De sajnos sokan nem tehetik ezt meg, köztük én sem. de nem is bírnám 6 évig itthon.


a kérdésedre a válaszom, hogy én is a napirendet kérdezem meg, milyen foglalkozásokat tartanak a gyerekeknek, a többi kérdés meg adja magát úgyis, főleg ha van nyílt nap.

2011. márc. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
16%
"Első, te egy debil vagy. És a kérdéshez semmi köze a válaszodnak." Attól hogy a férjem tényleg nagyon gazdag, még nem vagyok debil az egyetemi tanári állásommal. A válaszom mondjuk valóban nem vágott nagyon ide, úgyhogy elnézést érte mindkét oldalon így utólag, de ez a véleményem a témáról.
2011. márc. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
kedves első, nem az (ellenőrizhetetlen) egyetemi tanári állásod miatt vagy debil, hanem a lekezelő stílusod és az ítélkezésed miatt egy olyan helyzetben, amiről semmit sem tudsz. ez is alátámasztja, hogy a diploma semmiképp nem az intelligencia fokmérője. az én önérzetem például nagyon frusztrálná, ha a gazdag férjemen élősködnék, de ez meg már a te problémád. és hogy én is ítélkezzek: a lányom elég érett és nyitott ahhoz, hogy két évesen többre vágyjon annál, hogy egész nap csak engem bámuljon, annak ellenére, hogy imádjuk egymást, rengeteget játszunk, csavargunk, bohóckodunk, látom, hogy igényli a gyerektársaságot. sajnálom, hogy te megfosztottad ettől a gyerekeidet, de ez szintén a te problémád. A többieknek köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget.
2011. márc. 22. 00:33
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemi tanár. Hát igen, egy állás még nem garancia semmire...attól hogy tanár vagy az emberi megnyilvánulásaid még nem bizonyítottak, az egyetemi tanárok között (ahogy minden másszakmában) is akad tapintatlan vagy rossz gondolkodású, vagy épp nem oda való.

Hogy mondhatsz (írhatsz) olyat anyának hogy "ha már mindenképpen szabadulni akatsz tőle?" Hihetetlenül bántó és kimondom: pofátlan mondat volt.

Hidd el, sok anya maradna otthon évekig és költené a férje pénzét ahelyett hogy dolgozzon és keressen ő maga is, de manapság ez igen ritka.


Kedves kérdező, ne haragudj hogy válaszolni nem tudok, 8 hónapos még csak a fiam, de felháborított amit az első válaszoló írni mert neked.

2011. márc. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk megnézném a 6 éves korig háztartásbeli anyuci szoknyáján ücsörgö gyereket is..... de ez már csak magánvélemény, mindenesetre tanárként illene tudni hogy egy kisgyerek fejlődésében a közösségi normák és a kötelesség, időbeosztás, stb. kiskorban való megismerése csak előny lehet a számára. Persze előny az is ha otthon van anyukájával, de az maximum érzelmileg az.
2011. márc. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kezdem a gyerekeimet sajnálni lassan. Megfosztottam őket a társasági élettől. Na ezzel kapcsolatban meg te nem tudod a valóságot. Nem lehet egyforma nézete mindenkinek, de a gyerekeim nem fogják semminek a hiányát érezni. És ezt én jobban tudom mint bárki más.
2011. márc. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

való igaz, nem ismerjük a valóságodat. viszont eszébe nem jutott volna senkinek ítélkezni, ha te nem teszed. természetesen jogod van a véleményedhez, akár látatlanban, ismeretlenül is, csak nem kell megsértődni, ha mások meg rólad mondják el a véleményüket. sikerült is ellent mondanod magadnak az eddigi egyetlen értelmes mondatoddal, miszerint nem lehet egyforma világnézete mindenkinek, és a magam részéről nagyon örülök, hogy nem olyan szűk látókörűen látom a világot, mint te.

köszönöm szépen a hasznos tanácsaidat, sokkal előrébb vagyok velük, már megérte, hogy ha csak virtuálisan is, de megismerkedtünk.

a többieknek továbbra is köszönöm a segítséget és az együttérzést, valóban nagy az isten állatkertje:)

2011. márc. 22. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!