Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan készítsek tejberizst...

Hogyan készítsek tejberizst 1,5éves lányomnak?

Figyelt kérdés
Vacsorára elég lenne neki? (Ha megenné)
2011. márc. 24. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Én pont ma csináltam (amúgy 2 éves a kicsi)

Megfőztem rizst tejben, beleraktam nagyon pic sót, citromhéjat, gyümölcscukrot, amikor főtt.

Utána csináltam főzős pudingot és kicsit hozzákevertem. mazsolát nem szoktam belerakni, mert se nagy , se kicsi se én nem szeretjük.

2011. márc. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Milyen ízű főző pudingot tettél bele?Nem volt nagyon sűrű vele?
2011. márc. 24. 13:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Vanília ízűt.

Nem tettem bele csak a felét, másmint ami 1 tasakból és 1/2 liter tejből kijön.

2011. márc. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én így csinálom:

A rizst annyi vízben felteszem, amennyi ellepi, ha az elfőtt róla, akkor öntök rá tejet. Teszek bele cukrot, vaníliás cukrot, Rama margarint. Amikor nagyjából megpuhult a rizs, de azért kemény még egy kicsit, akkor elzárom alatta a gázt, letakarom konyharuhával, és így puhul meg a rizs.

Elég neki vacsira. Esetleg keverhetsz bele bármilyen gyümölcsöt is.

2011. márc. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!