Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudtok-e valami biztos,...

Tudtok-e valami biztos, bevált módszert gyermekem könnyebb székelése érdekében?

Figyelt kérdés
Lányom 4 éves, oviba jár. Ott rendszeresen nem kapnak gyűmölcsöt és azt sem tudom, hogy mennyi folyadékot fogyaszt. Ha otthon vagyunk sok folyadékot és gyümölcsöt fogyaszt. Az a probléma, hogy nagyon kemény és bogyós a széklete, ezért már lassan oda jut, hogy visszatartja. Elég sűrűn mondja, hogy fáj a hasa és hogy fáj a feneke és csíp a széklet. Védőnő által javasolt homeos szer sajnos nem vált be. Hogy tudnék segíteni neki? Mit adjak neki? Tegnap este már baracklevkáros kenyeret etettem vele tejjel. Segítsetek! SOS!!!
2011. márc. 25. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Laevolac szirupot adhatsz neki nyugodtan. Különben ha kevesled a gyümöklcsöt az oviban, akár felllvetheted azt is, hogy hetente 1-1 szülő vigyen be 1 konkrét napon valamilyen gyümölcsöt , zölsdégféléket, amit nyersen is megehetnek. Vagy akkor mindenki vigyen néhány darabot, nevezhetitek zt "saláta"- vagy "gyümölcsnapnak".
2011. márc. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nálunk is. Gyümölcsöt kaptak az oviban, csak folyadékot nem. Mert akkor alvásnál bepisilnének, és egész nap wc-re járnának.Szintén bogyós széklete lett a lányomnak, és hónapokig ezzel küszködtünk, fájt a hasa, sírva kakilt stb. Inni nem fognak nekik az oviban adni, viszont lédús gyümölcsöket tudtok becipelni, narancs, mandarín, meg ami éppen van.( ez a kettő alapban is székletlazító hatású gyümölcs )

Szílvalekvárt, kompótot is megpróbálhatod otthon.

Nálunk mostanra állt helyre a dolog, de itthon van már január óta, nagyon nehéz volt visszaszoktatni a folyadékfogyasztásra.

2011. márc. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de hol van olyan óvoda, ahol nem annyi folyadékot adnak a gyerkeknek, amennyit kívánnak? Ez nagyon ósdi szemlélet! Én óvónő vagyokés 3 gyerekem jáűrt már óvodába. Nálunk mindig annyit ihatnak, amennyi jólesik. Van a csop. szobában előkészítva mindig néhány kancsóba folyadék (tea, gyümölcslé-ez bio), de ha akarnak, kimehetnek a konyhára, ahol a dadusok is adnak nekikvizet. Még az udvarra is mindig hoznak ki nekik innivalót és gyümölcsöt is (pl alma ). Nem járkálnak ki pisilni alvás alatt és a bepisilés is ritka... Bocsi! Ez Off volt

Jelezdaz óvónőknek, hogy ez így nem jó, a szülők felléphetnek ellene!

2011. márc. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsónak.


Hát itt még ez volt. Kaptak inni reggel tejet, délben vizet, gyümölcslét, de max fél decit. Meg uzsonnához fél decit. Az összes gyerek úgy jött ki oviból, hogy szomjas.Gyümölcs, zöldség mindíg volt, vizeskancsó is van a csoportszobában, de csak dísznek. A lányom mesélte hogy kért inni, és azt mondták neki hogy nincs...Zöldségek is székletlazítóak, de csak folyadékkal együtt, mert annélkül a sárgarépa pl durva székrekedést okoz. Itthon elötte ivott rendesen, és most is már megvan a napi egy liter folyadékbevitel, így a széklete is normál állagú lett. Ezért írtam hogy gyümölccsel lehet próbálkozni, de mindenképpen olyannak aminek magas a víztartalma.

2011. márc. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Itteni oviban (kisváros) is tudom, hogy csak étkezéskor lehet inni, közte nem:( ne kelljen pisiltetni annyit őket. Szegények...szerintem szólni kell, hogy a gyerek nem tud kakilni, komoly aranyere lett ( ha ez nincs is igy:), elvitted orvoshoz, aki ezúton üzeni, hogy a gyereknek orvosi utasításra több folyadék jár!
2011. márc. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, hogy üveges gyümölcsös bébi kaját (szilvás, barackos a legjobb)adsz neki.

Az én 2,5 éves kisfiamnál ez beválik.

2011. márc. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is meg vagyok elégedvea bölcsinkkel, minden szuper, egyedül a folyadék nem. Ha kér a fiam, adnak neki, de nem jut eszébe kérni, adni meg tényleg nagyon keveset adnak, étkezésenként 1 dl-t, tízóraira szintén. Én is ha megyek, minden nap van nálam innivaló, mert az az első, hogy iszik és nem csak az én gyerekem, látom az öltözőben a többit. De a Levelac tényleg jó székletlazításra, de persze azt se lehet rendszeresen hosszú távon.
2011. márc. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!