Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet valami baja a kislánynak...

Lehet valami baja a kislánynak? Vagy csak idő kell és feloldódik?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak van az oviban egy csoporttársa. A kislány lassan 4 éves lesz. Ha bent vannak a csoportszobában, ha kint az udvaron játszanak, Ő mindig az óvónéni mellett ül vagy áll. 1 méternél messzebb nem távolodik el tőle, nem is játszik soha más kisgyerekkel, sőt általában egyedül sem, általában csak úgy van.

Az én fiam nagyon szeretne vele játszani, és volt hogy elhívtuk magunkhoz az anyukájával. Mi nagyon jól elbeszélgettünk, a kislány meg végig ült az anyukája ölében, nem játszott a fiammal.

Én most úgy gondolom, hogy ezek után felesleges meghívni Őket hozzánk, de a fiam ragaszkodik hozzá. Mit csináljak, mit mondjak a gyerekemnek?


2011. márc. 26. 14:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem - ha már úgyis jól elvoltatok a másik anyukával - érdemes lenne ismét elhívni. A fiad örülne, és szerintem a kislány anyukája is, hiszen ilyen természet mellett biztosan nem sok barátja van, nem sok helyre hívják. Az is lehet, hogy szép lassan a kislány is feloldódik - vannak ilyen szorongós gyerekek.


Kedves gesztus lenne, ha ismét elhívnád őket.

2011. márc. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

A nagyobb lányom a kiscsoportban szintén magának való volt. nem hisztizett, nem volt vele gond, de nem is közeledett senkihez. Egy kislány volt aki "ráerőltette" magát, vele aztán néha játszott. Az első játszóházas szülinapjára nem is jött össze a 10 gyerek, pedig kapásból ő, a tesója, unokaöcsém meg a barátnőm két lánya már 5 fő...

Aztán a következő évben ment az oviba a télapó, egyesével mentek oda a gyerekek. Amikor rá került a sor elkezdett ömleni belőle a szó, azóta lelőni se lehet.

Most meg már az a baj, hogy válogatás nélkül odamegy bárkihez és sorolja a családi eseményeket.

2011. márc. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!