Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire általános, hogy az...

Mennyire általános, hogy az anyukák a fiaikkal sokkal elnézőbbek, bálványozóbbak mint a lányaikkal?

Figyelt kérdés
Sok lánytól hallottam mindezt amint visszaemlékeztek a gyermekkorukra később.Nekem is van lányom és fiam is és valóban felfedeztem magamon,hogy mindkettőt szeretem ,de a fiúhoz és a lányhoz másképp állok.
2011. ápr. 1. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyszer azt olvastam,hogy a fiú az anyáé,lány pedig az apáé.Biztos az ellentétes nem miatt,nem tudom.Nekem csak egy fiam van,de én úgy érzem,ha lenne lányom is,ugyanúgy engedném neki azt amit a fiamnak,és ugyanúgy tiltanám neki a rossz dolgokat is.DE aztán kitudja.Nem tudom,lehet hogy ez természettol is fugg.
2011. ápr. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A barátnőm a fiával közelebbi viszonyban van, mint a lányával. S anyósom is a fiáért van odáig, de persze a lányát is imádja, de az valahogy mégis más kategória. A fiáért rajong is. nehéz megfogni a különbséget, de van.
2011. ápr. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a fiammal vagyok szigorúbb, ő az idősebb. Így kezdtem el nevelni, a lányommal elnézőbb vagyok, de nem minden téren jó ez így. Ez már így alakult, 6 év van köztük.
2011. ápr. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

:-)

Ezek szerint lehet,hogy valóban általános...

2011. ápr. 1. 10:47
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet az,hogy nemis az fiú és lány kozott van a kulombség,hanem inkább az elso és második gyerek kozott?
2011. ápr. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Anyum is máshogyan bánt velem mint a bátyámmal... Vele többet foglalkozott, nem is kapott annyi verést mint én, én sok mindentől el voltam tiltva, ő nem... Reám nem is vigyázott annyira mint bátyámra...

Szerintem is van különbség... Jobban ragaszkodnak a fiaikhoz az anyák. De apum meg engem pátyolgatott sokat... Vitt magával a munkahelyére, horgászni, sétálni...

2011. ápr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nálunk nincs különbség. az első lány.

közepesen szigorú, de következetes, gyengéd szülőnek mondanám magam.

nálunk otthon sem volt, a bátyám 1 évvel idősebb nálam.

2011. ápr. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A barátnőm anyukája esküvő előtt esett teherbe. A barátnőmet féltette, nehogy ő is úgy járjon, és a bar.nőm huga járt úgy.
2011. ápr. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

hárman vagyunk testvérek, nővérem (25), bátyám (21) és én (17). néhány évesen nagyon apás voltam, de egy ideje már milliószor közelebb állok az anyukámhoz. anyu mesélte, hogy apa mindig lányokat akart, de harmadjára jött bátyám - a második kislány megfulladt a köldökzsinórtól :( - de apukám neki is nagyon örült. na már most ahhoz képest, hogy apa inkább lányokat akart: bátyám több zsebpénzt kap, minden szombaton bulizik, és akkor is kap pénzt, ha nincs - mert neki elő tudnak varázsolni, nővéremnek és nekem nem tudnak -, ha kell neki ruha vagy cipő, azonnal kapja rá a pénzt, fodrászhoz havonta egyszer elmegy, anyuék fizetik - én utoljára tavaly szeptember elején voltam, szerencsére összejött. nem tudom, hogy igaz-e ez az apja-lánya, anyja-fia elv, de azt sem tudom megérteni, hogy ha apa lányokat akart, és anyával is nekem a legjobb a kapcsolatom, miért a bátyám kap meg mindent :)

minden esetre én pedig csak fiú gyereket akarok. ha becsusszan egy lány, vajon kivételezni fogok vele?

2011. ápr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
három barátnőmnél is úgy van a gyerekek aránya, hogy a lányaink egyszerre születtek, majd második körben nekik fiúk, nekem lányom született. Komolyan azt kell mondanom, hogy megkergültek. Agyon ajnározzák a fiúkat, mindenre a "dehát FIÚÚÚÚ" a válasz..annyira unom időnként.
2011. ápr. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!