Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ma intéztem a MÁK-nál az...

Ma intéztem a MÁK-nál az emelt családi pótlékot azt mondták, hogy visszamenőleg két hónapra is jár, mikor lesz kb az első utalás?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
1-1,5 hónap.
2011. ápr. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor jár visszamenőleg két hónapra ha két hónapja is jogosult voltál. Az átfutási idő általában 30-40 nap.Akkor kapod meg a visszamenőleges és az aktuális összeget,de csak utólag.
2011. ápr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem értettem ,hogy miért mondták,hogy visszamenőleg is jár (? ),amikor március 22.-i dátummal készült az igazolás,az rajta volt a papiron,hogy fenállt e legalább két hónapja a betegség ,tavaly június óta áll fent a betegség,de csak most szólt a doktornő,hogy megjárnak juttatások rá.
2011. ápr. 11. 13:35
 4/8 A kérdező kommentje:
Februárt és márciust említett az ügyintéző...
2011. ápr. 11. 13:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Háát,akkor már tavaly június óta járna!!!Nem tudom mi a betegsége a gyermekednek,de általában az emelt családi pótlék vonzata a közgyógyigazolvány is,ami teljesen ingyenes vagy részlegesen ingyenes gyógyszerellátást biztosít.Tehát a gyógyszerek is sokkal olcsóbbak vagy ingyenesek lennének.Nem értem miért csak most mondta ezt az orvosotok???

Kérdezz rá,hogy visszamenőleg nem lehet e tavaly júniustól,természetesen orvosi igazolással alátámasztva.Lehet,hogy van erre valami tövény,hogy csak 2 hónapra visszamenőleg fizetik ki,nem tudom,de akkor bizony ez már elment.Az orvos egyértelműen a hibás,mert nem tájékoztatott erről!

Amúgy szerintem,ha már leadtad az igénylésed,akkor következő hónap elején az aktuálissal együtt utalni fogja a MÁK azt a 2 hónapot (esetleg többet,de ezt nem tudom)

2011. ápr. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és kérdezz rá a közgyógyellátásra is!
2011. ápr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A MÁK-nál rákérdeztek,hogy milyen betegségről is van szó,mennyi ideje áll fent,bár a BNO kód rajta volt az igazoláson és a diagnózis is.

Izületi gyulladással (csípő)kezdődött tavaly június elején,sokáig azzal bíztattak,hogy ez csak egy ún. "átmeneti csípőizületi gyulladás" ,de a hetek múltak,majd a hónapok és az én fiam nem gyógyult,őrült kétségbeesés és megoldáskeresés jellemezte azt az időszakunkat,orvos sem volt igazán a városban aki hozzáértő,mert a gyermekimmunológus szabin volt,egy felnőtt reumatológus segítségével jutottunk el az ORFI-ba egy szaktekintélyhez,szteroidot is kapott a kisfiam,október végére mondták ki az izületi gyulladás végét.MIndig nagyon beteges volt,megmagyarázhatatlan belázasodásai voltak(köhögés és hasmenés nélkül).

A székletében vér van,több alkalommal megismételve is ,a szájában folyton afták.


[link]


Ez a betegsége :-( .

2011. ápr. 12. 14:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok.

Szomorúan olvastam válaszod és a gyermeked betegségéről szóló leírást.Biztosan nem lehet könnyű,igazán sajnálom.Jobbulást,gyógyulást kívánok szívből!

Ezeket olvasva úgy gondolom,hogy pláne kérdezz utánna mindennek,jogosan jár/járna mindenféle gyógyellátási támogatás és kiemelt családi pótlék!

2011. ápr. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!