Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 5-6 éves gyerek ihat sört?!

Egy 5-6 éves gyerek ihat sört?!

Figyelt kérdés
Nekem még nincs gyerekem, de egyszer egyik ismerősöméknél voltam vendégségben. Söröztünk és az anyuka simán, látszott hogy megszokásból, a kisfiának is töltött egy fél pohár (1,5-2 dl) sört. Jó, mondjuk ilyen citromos sör volt, aminek kisebb, kb 2%-os az alkoholtartalma, de akkor is alkohol. Ez csak nekem furcsa? Nekem a szüleim soha nem engedték, hogy kisgyerekként alkoholt igyak. Még sokkal később, iskolás koromban is csak ha valami különleges alkalom volt, de akkor is csak épphogy egy fél kortyot.
2011. ápr. 21. 13:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ihat! Ha 5-6 évesen megiszik 2 deci sört, 10 évesen mit fog inni? Pálinkát?
2011. ápr. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%

Dehogy ihat. Oké, hogy citromos sör, szinte szörp, de ez a szinte szörp felnőttnek az, gyereknek nem.

Nekem 6-7 évesen azt engedték meg, hogy a sör habját megnyaljam, de nem is nagyon kértem, mert nem ízlett, egyszer megkóstoltam, kb. annyi elég volt.

2011. ápr. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%

Rugnam is fejbe az ilyen szulot, hogy beleszakad!

Attol is falnak megyek amikor kisgyerekes szulok cigiznek a gyerek orra ala.

2011. ápr. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%

ÚRISTEN!!!

Bocsi de az ismerőseid nem normálisak

2011. ápr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ja, szerintem is. Annak idején nem szóltam az esetre semmit, mert nem akartam beleszólni, hogy nevelik a gyereküket. Mindenesetre néztem egy nagyot. Vannak ilyen liberális szülők, akik lehet hogy első látásra olyan "hú de jó fejeknek" tűnnek gyerek szemmel. És valószínű én sem leszek az a nagyon szigorú típus, ha majd lesznek gyerekeim. De azért bizonyos alapszabályokat jó lenne betartani szerintem.
2011. ápr. 21. 13:09
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
2 dcl sör??Az engem még 16 évesen is fejbeütött!mAX OLYAT LÁTTAM HOGY HABOT
2011. ápr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy alkoholmenteset kapott a gyerek?
2011. ápr. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

És akkor ne csodálkozzunk, ha 12 évesen meg az utcán támolyog részegen:-S

Szörnyű milyen szülők vannak...

2011. ápr. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy rokonunk ugyanezt csinálta a 4 éves fiával..Kiöntött neki fél pohár sört,és úgy itta mint én a vizet..(én utálom a sört) Arra voltak büszkék,hogy nézzem meg,milyen aranyos a kisfiú mert a spajzban a sok alkoholos üvegből ki issza a végét..Volt ott konyaktól kezdve a pálinkáig..Én már akkor hangot adtam,hogy ez nem normális amit csinálnak,és ha nem fejezik be a gyerek 15 évesen alkoholista lesz..Meghallgattak,majd később nem kívánatos vendég lettem.Soha nem hívtak meg többet,jobban mondva teljesen kizártak a családból..(ez nem zavart)

Végül is nekem lett igazam.Egy nap kocsival mentem valahová,és egy részeg srác akin látszott hogy totál tönkre tette magát kéregetett az autók mellett.Először fel sem ismertem annyira más lett. Végül utána érdeklődtem,és kiderült 16 évesen rég nem jár iskolába.Haza se megy mert kidobták a sorozatos lopásai miatt,így az utcán él,és pár forintért kéreget,hogy tudjon inni..Nem hittek nekem...Szívem szerint újra bekopognék,és mondanám,hogy "na ugye!!! Én előre szóltam! " (de nem teszem meg,mert elég nagy büntetést kaptak egy alkoholista gyerekkel)

2011. ápr. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%
inni nem ihat, de ha csak belekóstol egy citromos sörbe attól semmi baja nem lesz
2011. ápr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!