Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lassan 3 éves, és még mindig...

Lassan 3 éves, és még mindig éretlen lenne a szobatisztasághoz?

Figyelt kérdés

Pontosabban 32hónapos a kislányom. Nagy nehezen eljutottunk odáig egy hete, h hajlandó meztelen popóval ráülni a bilire, wc-re. Azóta pelus nélkül van felöltöztetve, amikor csak lehet. Azt vettem észre, h visszatartja a pisilést addig, amíg az ebéd utáni alváshoz rá nem adom a pelust. Abban jól kipisili magát. Aztán délután is szinte nem is pisil, mindenáron visszatartja. Pedig iszik is, nem mondom, h sokat, de iszik.

Így volt ez a kakival is, de ma és tegnap belekakilt a bugyiba.

Kérdezgetem, de ráfogja, h nem kell pisilni. Ha kérem, h menjünk ráülni a bilire, wc-re, egyszer jön, másszor nem.

A minap "véletlenül" belepisilt a bilibe, de nem motiválja ez sem. Hiába a "nagylány vagy már", "csak így mehetsz játszani az oviba a gyerekekkel", "nem szép belepisilni a bugyiba", stb mondókáim.

Semmilyen taktika, ötletem nem válik be, úgy néz ki.

Mit tehetnék most? A nyáron szobatisztának kellene lennünk nappalra legalább, mert kezdődik az ovi.


2011. máj. 12. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha ki tudja vármi míg ráadd a pelust ki tudná várni míg ráül a bilire.


próbáld meg jutalmazni nem említsd az ovit .

2011. máj. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ahogy leírtad, a lányod már tökéletesen tudja szabályozni a pisilést és kakilást.

Szerintem vedd le róla a pelust, akkor kénytelen lesz vagy bilibe/wc-be pisilni, vagy bepisilni.

Érdemes volna valami motivációt kitalálni (pl. matrica ragasztás siker esetén), az, hogy oviba mehet, ha szobatiszta lesz, inkább elriasztó lehet neki (ő még csak egy gyerek, nem tudja, mi az, még ha mesélsz is róla, akkor sem, csak annyit ért meg, hogy valami új, ahol ott kell maradni anya nélkül).

2011. máj. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
leírás alapján szobatiszta,. mert szabályozni tudja az ingervisszatartást. nem lehet hogy mindig ez a téma, és ez feszélyezi? lehet hogyha kicsit leszállnátok erről, akkor nagyobb kedve lenne hozzá. az ovi nem szeptemberben kezdődik? addig még van pár hónap.
2011. máj. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen, szeptemberben kezdődik az ovi, aug. végén lesz a beszoktatás. Bevallom, tényleg ez a központi téma nálunk. Nem tudom, min kéne változtatnom.
2011. máj. 13. 09:47
 5/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok. én azt vettem észre hogy ha az ember lovagol egy témán; akkor azzal semmit nem ér el, csak olaj a tűzre. sztem egy darabig pihentessétek ezt most, pár hétig. egyébként lehet hogy nem is várja annyira az ovit, hogy ez ösztönzőleg hasson rá.

amúgy meg tudomásom szerint az ha még pelenkás és úgy megy az oviba, ez nem lehet gond olyan szempontból, hogy emiatt nem utasíthatják vissza. (jogszabály szerint).

2011. máj. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért hozom fel neki az ovit, mert csuda tetszik neki, amikor ott nézelődünk. Azt a részét még nem tudja, h majd nélkülem lesz ott.

Köszönöm, h újra írtál. Megpróbálom magam újra visszafogni. Újra, mert ez már nem az első bepróbálkozásom. Azt hittem, most összejön. Így is egy hónapos "pihenőidőn" vagyunk túl - a védőnőnk és az ovi vezető óvónénije javaslatára.

Végül is mehetne oviba talán, de nem ajánlják, és én sem díjaznám. Beírattam a bölcsibe is, ha nem sikerülne addig elfelejteni a pelust...

2011. máj. 13. 13:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a lányommal vagy négyszer-ötször kellett nagyjából egy hónapos pihenőidőket beiktatni, és a többi szülőnél is azt látom, hogy - néhány különleges kivételtől eltekintve - több ilyen időszakra is szükség van, mielőtt sikerül elérni a szobatisztaságot.

Nálunk az utolsó pihi előtt szinte sehol sem tartottunk, egy hónappal később pedig, amikor levettem róla, egyszerűen úgy ment minden, mintha ez lenne a legtermészetesebb dolog a számára.

2011. máj. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jajj, kedves Utolsó, olyan jó, h ezt írtad! :) Sajnos nem tudom, mit tegyek. Hagyjam megint a dolgot pihentetni? Épp azon gondolkodtam, ha így tennék, és kis pihiidő után újra nekiveselkednénk, lehet, h úgy menne, mint a karikacsapás.

Jelenleg két hét óta pelus nélkül van, csak az alváshoz kap. De nincs eredmény: vagy kivárja, míg pelust kap, vagy bepisil a bugyiba.

2011. máj. 17. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!