Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van valaki hasonló helyzetben?...

Van valaki hasonló helyzetben? (tehéntej fehérje allergia)

Figyelt kérdés

kislányom 28 hónapos a napokban derült ki hogy tehén tejfehérje érzékeny.írtak neki szója tápszert de már annyi mindent kipróbáltam sehogy se issza meg.(banánnal vagy mézzel vagy lekvárral kavartam össze,nem vízban hanem őszilében oldottam fel)utálja akárhogy is adom neki.mivel tudnám akkor pótolni a kalcium bevitelt neki?

teljesen el vagyok keseredve !nem elég hogy annyi mindent nem ehet amit egyébként imádott de még ezt a tápszert se issza meg pedig az ő érdeke volna.


mit tehetnék hogy minden simán menjen?az ételekkel nem lesz gond azt megoldom hogy tej,tejföl,stb ne legyen benne.meg az édességeket is megoldjuk,sütök is majd neki.csak most nagyon nem tudom mit tegyek hogy a tápszer nem kell neki.


védőnők mondták hogy ha nagyon nem akarlja majd meginni akkor esetleg néha -néha egy negyed szem kalcium pezsgőtablettát ihat,csak az meg veszélyes mert vese követ okozhat.


2011. máj. 19. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Esteleg másfajta tápszer. Az én 2 évesem milupa pepti plus2-t kap.
2011. máj. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3 hónapos kora óta volt allergiás.6 hónapos korára megutálta a tápszert.Már mindent kipróbáltam én is. Vaniliacukor, banán, gyümölcslé, tea.Semmi nem jött be. Így kénytelenek voltunk a kálciumot por formájában pótolni.A gyerekorvos írta fel, Napi 1 kávéskanál az itókájába. Én is az őrület határán voltam, mivel még csak 6 hónapos volt. Nem volt mit tenni, más megoldást kellett találni. Egy ideig még elfogadta Sinlac-pépet.De egy idő után már azt is kihányta. Megúnta kb. 1 éves korára.Próbálj olyan zöldségeket adni neki amiben sok a kálcium.pl.bab,borsó, sokmindenben van. Ja és most voltunk vérvizsgálaton ,normális a kálcium szintje. Most volt 2 éves.
2011. máj. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én lányom is szójatápszert iszik már fél éve. Először ő sem fogadta el, úgy csináltam hogy az első nap a sima tápszerbe nagyon kevés szójásat kevertem, hogy ne nagyon érezze, majd minden nap egyre többet. Nálunk ez bevált.
2011. máj. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!