Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit, mivel játszotok 1,5-2éves...

Mit, mivel játszotok 1,5-2éves gyerekeitekkel?

Figyelt kérdés

Mostanában semmi nem köti le a Fiam. Az tölti el örömmel, ha kint járkál a kertben, de konkrétan nem csinál semmit. Sajnos sok olyan dolog van még ott amit a Nagypapának el kellene rámolni, mert nem gyereknek való...na ezek érdekelnék, így mást se csinálok, mint a nyomában vagyok.

Igazából érdekelne, hogy Ti mit játszotok gyermekeitekkel, mert Én kifogytam az ötleteimből, és már úgy érzem Velem a gond. Lelkiismert furdalásom van, hogy ötlettelen vagyok :(


2011. máj. 31. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kisfiam is imád kint lenni. Mi labdázni szoktunk, vagy vannak kinti autói,azokat szereti tologatni. Szeret hintázni is és a homokozóban is elvan. A kutyánk is jó játszótárs a labdát szokta dobálni neki. :)

2011. máj. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a labda jött be, van egy fa kézikocsija azt is szerti tologatni, homokozás, lego, kismotor.És egyre jobban kedveli a fejlesztő játékokat is mint a formabedobó.
2011. máj. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az enyém 2 és fél éves. Egyedül is elvan, de sokkal jobban szereti, ha játszom vele. Most sódert lapátol előszeretettel a kistraktorja pótkocsijába, szereti, ha homokvárakat építek vele. Vettem itt a neten bástya építőket, ez nagyon tetszik neki.

Talicskába pakolászik, kismotorozik, plédet teszünk ki, azon építget, könyvet nézegetünk, aszfaltkrétázunk.

2011. máj. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

19 hónapos örökmozgó anyukája vagyok, ő is imád a kertben lenni. Bevallom, én konkrétan semmit nem játszom vele, tervezetten, hanem megyek a nyomában, hogy ha valami veszélyes dolgot talál, akkor kéznél legyek.


Általában motorozik, vagy lapátolja a homokot, vagy sétálgat a veteményeskertben a sorok közt :-))), vagy tépkedi a gyümölcsfa levelét, kavicsokat szed, fog egy botot, és azt hurcolja mindenfelé, nézi a kocsikat a kerítésen túl, szaladgál, hintázik, fel-le járkál a lépcsőn......szerintem ez mind bőven elég neki! Persze beszélgetünk, ha látunk egy bogarat vagy csigát, vagy madarakat, meg gurítom neki a labdát, és visszarúgja....de különösebben nagy tervezett-szervezett játékok még nincsenek, és nincs is rá szükség. Ő még most fedezi fel a világot, az a dolgunk, hogy asszisztáljunk hozzá. :-)

2011. máj. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

15.49-Pontosan így zajlanak Nálunk is a napok. Mintha Rólunk írtál volna. Ok, kezdek megnyugodni, hogy se Velem, se a Fiammal nincs gond......:)

2011. máj. 31. 15:54
 6/6 anonim ***** válasza:

15.49-es megelőzött engem. :D Szinte ugyanezt akartam írni. Csak azért jelzem, hogy megnyugtassam a kérdezőt én is. Egyébként meg köszi, 15.49-es, adtál egy pár perc pihit a "mancsomnak" . :D ...és örülök, hogy megírtad a kérdezőnek. :)

Na jó, annyit még ,hogy ha ovis lesz a picurod, kedves kérdező, akkor meg nagyrészt ő fog tanítani teneked játékokat. ;) Legalábbis bővíteni fogja a repertoárt. "Simán irányítani" fog, hogy "anya, evvel játszunk most..." :) A kisgyermek nagyon könnyen bevonja a felnőttet a játékába, ha akarja. Gyakran akarja a legtöbb, bár alkatfüggő is. Egyszóval adja magát a helyzet.

Amúgy meg pont az lesz a lényeg, hogy a SAJÁT fantáziája domináljon mind a játékszer, mind pedig a játéktevékenység tekintetében, hogy megélhesse magát, és az örömeit ,feszültségeit feldolgozhassa. Tehát nem ajánlok vásárolni a gyermeknek ingergazdag játékszert (csilivili barbie baba, menő játékautó...), csak ha elmúlt 8 éves. Addig remek dolog ,ha spontán kezébe vesz egy tárgyat és beleképzel, amit épp akar, pl. egy játékkocka a repülőgép , stb... Részben emiatt a tv is kerülendő ameddig csak lehet. Én személy szerint 8 éves korig a tv-zést nem is engedném, mesefilmet se (tehát a mozgóképre általában gondolok). Egyébként is rengeteg ismerkedni valója van 8 éves koráig egy gyermeknek, bőven ki lehet tölteni az időt mondókázással, dalolással, sőt sajnos hiány van ebből a legtöbb családban, mert kényelmességből hosszú órákra a képernyő elé ültetik , de nem foglalkoznak nagyon a kicsivel. Jó jel, hogy te azonban aggódsz, hogy vajon mivel tehetnél jót neki. :) Nyolc éves kortól ráér ismerkedni a technikai környezettel, közvetlen közelről, bár pl. a rádióhallgatás még belefér, ha szelektálja a felnőtt a műsort, de hát gyermekrádióadó meg nemigen létezik (netes rádióadók közt talán), az azért problémás. :) Tehát zenehallgatás, zenei album stb oké bármilyen életkorban, sőt... :)

2011. máj. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!