Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiammal először...

2 éves kisfiammal először mennék nyaralni a nyáron. Kicsit félünk is tőle mivel azon a héten borulni fog a napirend. Tudtok tanácsot, ötletet adni? Ti hogy nyaraltatok egy ekkora gyerekkel?

Figyelt kérdés
Pl. hogy lesz a délutáni alvás, hogy lesz majd az étteremben mikor várni kell a kajára, hogy fogja viselni. Hogy fogja viselni a kirándulásokat... stb.
2011. jún. 7. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:

szia,


nagyon-nagyon gyermek függő ez a dolog!! leírom Neked, nálunk hogyan működik, ha utazunk és remélem, hogy lesz benne számodra hasznos rész :)


1. az út

rettegtem!! tavaly nyáron a 1,5 éves Duracel nyúl fiammal 1100 km?? ... ó igen, a rémálmaiban!! bár nagyon hozzá van/volt szokva az autós utazásokhoz, mert mindig jön velünk,de azért ettől féltem. az úti cél: Bulgária, Sunny Beach. 16 fős bandával, akiket sikerült meggyőzni, hogy este induljunk. az első fontos pont szerintem, éjjel utazni, legalább oda felé!! bejött. egyszer ébredt éjjel (bár Ő jó alvó) a határon, semmi gond nem volt, jó, hogy szempont volt a kényelem, amikor az ülést választottuk!! reggel ébredt, akkor megálltunk egy benzin kútnál, kicsit szaladgált, azután pedig DVD lejátszó bekapcs és mese mese hátán :) na meg anya kreativitása :) határtalan sztorijaim lettek ;)

2. az első napok

talán az első 2-3 nap volt kicsit faramucibb, amikor hozzá kellett szoknia az új helyhez, emberekhez, dolgokhoz. nagyban segítette a helyzetet, hogy szuper, baba barát hotelünk volt, amit élvezett Ő is. türelem, türelem, türelem!! és Apa segítsége!! :)

3. napirend

nem vagyok elvakult "napirendista", de igyekeztem, hogy az akkori alvásokat betartani. d.e egy fél órás szunya a parton, de a kora d.u-i szertartás az fent a hűvös szobában zajlott, viszont elaltatni csak a parttól messzebb tudtam, hogy ne pörögjön. hál'Istennek könnyen elalszik, ezzel sem volt gond.

4. kaja

folyton evett és ez idénre sem változott :D all inclusive ellátásunk volt, így ehetett is egész nap!! szintén fontos a szállás választásnál ezt is figyelembe vennetek!! nagyon jó volt a kaja és a konyha nem tért el ízben az itthonitól.


ami nagyon fontos volt, hogy Apa segített!! így nem kattantam be a parton sem :) és tudtam pihenni én is. társasággal mentünk, ahol a miénk az egyetlen gyerkőc, volt segítségem. mindenhová babakocsi!! :) még idén is. kifárad, nem lehet folyton cipelni, meg nagy a tömeg is, nem engedem hogy egyedül trappoljon!! így amikor elaludt, mi is lazíthattunk a többiekkel együtt a parton, a bárban vagy séta közben :)

s.o.s gyógyszer csomag volt készítve, mindennel felszerelve :D nem kellett sok belőle, de soha nem lehet tudni.

iszonyat jó nyaralás volt, kívánom Nektek is, hogy felejthetetlen legyen!!


Ági

2011. jún. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi már tavaly is voltunk a kisfiunkkal, akkor volt 1 éves. Simán beállítottuk ott is a napi rendet. Most lesz 2 éves és megint megyünk 1 hétre.

Éttermekben lehet kérni etető széket mi abba ültettük őt, ott el van jó darabig, ha meg nem akkor vigyetek olyan könyvet vagy játékot, ami leköti amíg kihozzák az ételt.

Nekünk úgy volt általában, hogy reggeli után kimentünk a strandra, alvás időre meg vissza a szálláshelyre és aludt ugyan úgy mint itthon. 2 évesek már csak egyszer alszanak, velük már lehet rugalmas programokat is szervezni. Kirándulni ne hegyet mászni menjetek, mert azt tényleg nem lehet 2 évessel, de bármilyen sétás kirándulást simán. Viszitek a babkocsit, kis motort, ha szereti, ill. gyalogolni is tudnak Ők már sokat.

de hát eddig nem jártatok vele sehova?

Mi a nyaraláson kívül is visszük néha ide-oda (étterem, strand, állatkert stb.) soha nincs már vele gond. 2 évesen élvezik is a változatosságot. Ha meg valahol elfárad aludhat a babakocsiban, kocsiban, pléden a strandon stb.

Jó nyaralást kívánok!

2011. jún. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Attol fugg hova mentek.Mi a Bulgar tengerpartra megyunk all inclusivval-svedasztalos menu lesz.Ha nagyon almos lesz akkor eszik uveges kajat(viszek egy par uveg kecskemetit),ha nem akkor eszik velunk,adnak etetoszeket.Tavaly egy hetre termalvizes furdon voltunk(erdelyi vagyok).Olyasmi mint nalatok Hajduszoboszlo,csak szallassal es nagyon jol birta,pont az egy eves szulinapjan ott voltunk(juli 27).Neha elaludt a strandon,neha kibirta a panzioig.O egyszer alszik es aludt delutan,nem borult fel a napirend,altalaban ugy rendeztuk a dolgokat hogy ne fussunk ki az idobol a sajat kenyelmunk miatt:)A gyerekek nagyon rugalmasak ilyen szempontbol,ha ki is billen a program,majd otthon hamar visszaall.
2011. jún. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok:en nem ajanlom az ejjeli utazast,szerintem az autoban nem alszik kenyelmesen,ugy mint az agyaban,ha meg kell allni valahol lehet felebred es akkor kesz a cirkusz.Mondom,attol fugg milyen tavolsagra mentek.Nekunk 900 km.lesz es fele uton megszallunk valahol.
2011. jún. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
mi már harmadszor megyünk 2.5 évesemmel.először 7 hónapos volt aztán másfél éves,most meg két és fél.tavaly még többet aludt,így úgy időzítettük a messzebbi kirándulásinkat hogy úgy adjon el a kocsiba és megvártuk amíg felébred.Semmi gond nem volt vele,tavaly étterembe is voltunk vele képzeld majdnem 45 percet vártunk mire kihozták a kaját fél óráig olyan szépen el volt hogy a csodájára jártak,de aztán elfogyott a türelem,megjegyzem nálunk is-igy felváltva kimentünk vele sétálni,autókat,buszt nézni,aztán kajálni visszajöttünk.Próbálj olyant rendelni ami gyorsan elkészül,igy 15-20 percre le lehet kötni.Most idén,már csak egyszer alszik,igy vagy az apartmanunkba altatom el,és előtte és utána megyünk kirándulni,csavarogni,vagy megint hosszabb autóutat tervezünk a környékre.Ne izgulj mert megérzi rajtad hogy valami más,valami ujj történik amitől lehet félni kell.Legyél maximálisan rugalmas.ha alszik délután,és kipiheni magát szinte semmi baja nem lehet hisz ő is élvezni fogja majd a jövést menést.szaladgálhat,sok játszótér,sok állat,sok finomság.szóval nyugi.és jó pihenést.
2011. jún. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

kedves 14:59-es Ti hová mentek?? mi Sunny Beachre :)


Ági

2011. jún. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi 11 hónaposan mentünk a picúrral először, az út rettenetes volt, pedig ő minden nap autózik, megszokta, mégis 1 óra után megunta, és gyakorlatilag kisebb-nagyobb megszakításokkal végigüvöltötte az egészet az ölemben...múlt hónapban már 20 hónapos volt,egy táska játék, 2 óránként megálltunk, hogy fusson egy kört, nem volt semmi gond. Nálunk az éjszakai utazás nem vált be, nem kényelmes neki, mert hasonalvó, forgolódós típus, és nagyon nyűgös volt, hogy nem tudott aludni. Ha már lekötik a mesék, nagyon érdemes beruházni egy DVD lejátszóra :O) Neked is kevésbé fárasztó :O)
2011. jún. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos még nem voltunk vele sehol, már utazás szempontjából értem. Tavaly akartunk, de sajnos a páromnak egész nyáron dolgoznia a kellett. Idén is csak belföldre megyünk, pont azért mert őt még nem vittük sehova, és hogy bírja az utazást. A kocsikázást szereti, van dvd az autóban, ezzel nem lesz gond. Csak mivel nekem is új ez a helyzet, tényleg nem tudom hogy lesz. Úgy érzem magam mint hal a szárazon. Köszönöm a sztorikat, azért segítettek.
2011. jún. 8. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!