Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyünk, hogy a kistesó...

Mit tegyünk, hogy a kistesó érkezése után "átváltozott" nagyfiunk visszaváltozzon?

Figyelt kérdés

A fiunk 21 hónapos. Amíg a kórházban voltam (most először távol tőle napokig), minden rendben ment. De mióta hazajöttünk, azóta borzalmasan hisztis lett. Mindenért hisztizik - mert levettük a pulcsit melegben, mert enni kell, mert inni kéne, mert ki akar menni, mert be akar jönni, stb. A Hugit imádja, simogatja, puszilgatja, mondja neki, hogy "nézd Hugi" és mutat neki valamit.


Tudom, hogy ez nehéz időszak neki, de azt el szeretném kerülni, hogy ráhagyjuk és ilyen hisztissé váljon. Soha nem hisztizett ennyit és pláne nem toporzékolt :(.

Amennyit lehet, a férjem is és én is vele vagyunk. Én annyit vagyok a babával, ha itt van a fiunk, amíg szoptatok - egyébként csak a fiunkkal foglalkozok - amikor hagyja.


A hazatértünk előtt egy tünemény, okos, szófogadó fiunk volt. Elég volt rászólni, ha rosszat csinált. Vagy megkérni valamire és meg is csinálta.


Előre is köszi minden tanácsot!


2011. jún. 8. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ez életkori sajátosság, és nem a húgitól függ, viszont a pici "ráerősíthetett erre".

Kisebbik lányom épp most 21 hónapos, és pontosan 4 nappal ezelőtt kezdte ugyanezt a hisztit (amin a nagy is átment anno), pedig nálunk semmilyen "nagy változás" nincs.


Szerintem jól csinálod! Annyi, hogy ha belejött a pici a szopiba, akkor szoptatás közben pl. mesét lehet olvasni a nagynak, vagy játszani valamit, amit ő szeret. Én mindig a kanapé közepére ültem szoptatni, így bármikor mellénk jöhetett, nem érezte magát kizárva.


Hát nem egyszerű, de szépen lassan javulni fog. Én arra figyeltem, hogy ha egyszerre sírtak, akkor mindig először a nagy igényeit próbáltam kielégíteni, és a picit hagytam sírni. Ő már ebbe nőtt bele, hogy megtanulta, várni kell. És az embernek kinő a 3. karja is. :o) (Nálunk 23 hónap a különbség).


Kitartást, és sok türelmet, és sok boldogságot!

2011. jún. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nagyon megnyugtató a válaszod. CSak annyira kétségbeejtő az időzítés. Esküszöm a kicsi miatt semmi gondom nincs és csak a nagyért aggódom :).


Te hogy kezelted a hisztirohamokat, hogy visszaálljon a rend? UGye elkerülhető, hogy a kisangyal fiam a boltban hisztizős, anyját rugdosós toporzékoló gyerek legyen minden törekvésem ellenére?!


Köszi! NEktek is sok boldogságot.

2011. jún. 8. 17:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a hisztirohamok mindig otthonra koncentrálódtak (a nagy lányommal), ő valahogy ránk akar hatni, és nem a többi emberre, úgyhogy boltban rúgdosásról nincs tapasztalatom.


Ami még eszembe jutott: bízz rá kisebb feladatokat, amikkel Neked segít, és nagyon köszönd meg neki, ha megcsinálja (persze nem túlzásokba esve), pl. a boltban kérd meg, hogy hozzon Neked valamit, esetleg saját kis kosár, amibe tesztek egy-két dolgot, amit elbír. A gyerekeknek fontos, hogy érezzék: megbízunk bennük, és rájuk merünk bízni dolgokat. Ettől fontosnak és értékesnek érzik magukat. Mert azok is! :o)

De otthon is lehet: pl ő hozza a pelenkát a kicsinek, vagy bármi, amire a ti otthonotokban lehetőség van...

2011. jún. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pfff, az én fiam ugyanezt csinálta május elejétől. Akkor ő 19 hónapos volt. Ordított, ha öltözött, ordított, ha vetkőzött, csapkodott stb. De amilyen hirtelen jött ki rajta, ugyanúgy el is múlt. Én mindig mondtam neki, hogy hisztizz csak, úgyse érsz el vele semmit. Ordíts nyugodtan, akkor is fel kell öltözni, mert hideg van stb. Feladta :D Most ugye 20 hónapos, alig-alig fordul elő.


Ja, én is kismama vagyok, 30. hétben :)

Minden jót nektek, remélem, nálatok is rendeződik a helyzet!

2011. jún. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hű, jól hangzik, hogy gyorsan végetért! :) Köszi, ez megnyugtató.

Sok boldogságot kívánok Nektek a babához és gyors szülést!

2011. jún. 8. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!