Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Köhögés - allergia vagy asztma?

Köhögés - allergia vagy asztma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


4 éves a kisfiam.

Beteg volt úgy 2 hete, sípolt is, kapott köptetőt, vmi hörgőtágító kúpot illetve antibiotikumot + zyrtec cseppet.

Meggyógyult.

Elhagytuk a gyógyszereket.


De olyan 2 naponta este , mikor elaludna előjön a hurutos köhögés.

Hirtelen és fullasztó, aludni sem tud. Hirtelenbe adtam neki negyed coderitet (akkor egyszer kapta) és azóta minden este a zyrtec-et, 10 cseppet. Kutya baja.

Zyrtec mellett nem jön elő.


Allergia lehet vagy asztma gyanús?

Doki nem jegyezte meg soha hogy gyanús lenne.

Pedig igen beteges volt így első éves kiscsoportosan.. :(

Nem először jön ez elő amúgy , és nem minden esetbe betegség után, most csak azért írtam le a betegséget, hátha köze lehet , mivel elötte volt.

Akkor is a coderithez nyúltam, de megszűnt a dolog és nem lett beteg, tehát doki nem kellett.


Hozzá teszem még, hogy kb 2 hónappal ezelött 1 hetes antibiotikumos kezelés után , még mindig 40 fokos lázzal az ügyelet beküldött minket a kórházba, tüdőgyuszival..

Még aznap este le ment a láza.. röntgen negatív lett, gyulladásos értékei alacsony volt, így másnap már haza is jöhettünk.

A végére értünk be..


Tanácstalan vagyok..

Így nincs baja hogy csöpizem.

Én allergiás vagyok mindenre ami létezik... :(

Ismerem a zyrtecet, ezért merem adni. - meg amúgyis kapja ha lebetegszik a dokitól.

Orvoshoz is tervezem vinni, de épp most van a hasmenős - hányós - lázas járvány, így nem szivesen megyek be vele :(

Nem beteg, baja nincs.

Vélemények?


2011. jún. 10. 13:40
 1/4 A kérdező kommentje:

coderit előtt mázzel is próbálkoztam, vártunk , de nem javult. ezért muszáj volt a coderit.

Volt hogy elég volt a méz is..

2011. jún. 10. 13:42
 2/4 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járunk, bár az én lányom még csak most múlt 2 éves. Karácsony óta tart nálunk ez a köhögéses nyavaja, akkor kórházban is voltunk a sípolás miatt. Kapott vénás kezelést, 3 nap után hazaengedtek. Mi akkor Cetirizin cseppet kaptunk, amit sajnos azóta sem sikerült elhagynunk. Pont ugyanígy ahogy leírtad, 2 nap után jön a fulladozós köhögés, ha nem adom be neki. Valószínű, hogy ennyi idő után ürül ki a szervezetéből a szer. Abból gondolom, hogy én is mindenre allergiás vagyok, ami csak létezik és az allergia tesztem előtt mindig mondták, hogy 48órával már ne vegyem be az allergia elleni gyógyszeremet. Nekem nagyon gyanús, hogy a lányom is allergiás valamire, poratkára gondolok, de hiába súrolom át a lakást naponta, akkor is előjön a fulladás, mert egy elég forgalmas út mellett lakunk és áramlik be a por kintről is. Dokit kérdeztem erről, azt mondta mivel ilyen pici még, nála nem tudják megcsinálni az allergia tesztet. Így most várunk, hátha kinövi...és cseppentem naponta, 2 naponta 10 cseppet este a Cetirizinből. :S Nem örülök neki, de így legalább kutya baja. Amit még ajánlani tudok, az a stodal szirup, homeopátiás köhögés elleni szer, a lányom az ízét is imádja és amikor kezd köhécselni adok neki egy teáskanálnyit és sokszor ez is elég a köhögés megszüntetésére. Érdemes kipróbálni. A másik dolog ami bevált az a hidegpárásító, nem hittem benne, de miután megvettük ritkult a köhögéses rohamok száma. Mi a kórházban rectodelt kúpot is kaptunk, azt mondták, hogy ha végképp nem segít semmi akkor éjszakára be lehet adni ebből egy felet. Ez egy nagyon erős szteroidos hörgőtágító, ezt én már tényleg csak a legvégső esetben szoktam bevetni. Nálam a sorrend köhögés esetén: 1. Stodal szirup. Ha nem hat 2. cetirizin 10csepp, fél calcimusk ampulla, ha ez sem hat (bár ez az esetek 90%-ban már használni szokott) akkor 3. spiropent szirup (doki írta fel, hörgőtágító szirup, de nem az előírt 5ml-t adom, hanem csak 2,5ml-t mert a lányomat nagyon felpörgeti) ha ez sem használ, akkor jön a fél rectodelt kúp. Doki javaslatára így szépen végig szoktam zongorázni a szereken és akkor nem fajul odáig a dolog, hogy ismét kórházba jussunk.

Megfázás esetén nekünk is azonnal a hörgőjére megy a gyulladás, ezért most is kaptunk spiropentet és stodal szirupot a házidokinktól, megelőzés képpen. Remélem tudtam segíteni, bocsi, ha egy kicsit zavarosra sikeredett, csak a lányom éppen ébredezik és a fél szemem rajta van :D Nagyon jó egészséget kívánok a kisfiadnak! :)

2011. jún. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még egy kérdés :) Nálatok nem szokott előfordulni, ha nagyon szaladgál a kisfiad, hogy befullad? Sajnos én azt vettem észre a lányomon, hogy ha igazán beindul, akkor elkezd sípolni és akkor be kell adnom neki a stodalt és a calcimuskot + ha aznap még nem kapott cetirizint, akkor azt is. :S Sajnos én emiatt már asztmára gondolok, bár ne legyen igazam. :(
2011. jún. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akár melyik lehet:(

Én is allergiás vagyok a pollenekre, és a lányunknál is szépen előjött. 4 éves Ő is. Mióta megvan,azóta nem tudjuk rendesen kitakarítani az orrát,sokat köhög. A mi dokink kakál a dologra...noha amikor kiütéses lett,akkor azt mondta,hogy allergiás kiütések. A fenistil kenőcs szépen elmulasztotta cirka 2 hét alatt.

Lányom a tavaszi szünetben kapott hörgőtágítót (kúpot,majd szirupot),meg antibiotikumot. A köhögés nemrég vette elő. Én az allergiának tudom be nála- bár az apja meg asztmás volt gyereknek... Nyáron visszük további allergia vizsgálatokra. (eddig 1x volt,akkor a parlagfűre jött ki a + eredmény,de pont abban a szezonban nem volt allergiás tünete.)


Amint alkalmad nyílik rá,vidd el dokihoz,csináltass allergia tesztet,meg nézzék meg rendesen a fiad!


Jobbulást kívánok Nektek!!


Üdv:2 lányos anyuka

2011. jún. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!