Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudnám úgy lefektetni 2...

Hogy tudnám úgy lefektetni 2 évesem, hogy az ordítás elmaradjon, ha nem fekszek mellette? Hogy fog majd elaludni, ha én a kórházban leszek? Van valami jó tippetek?

Figyelt kérdés

26 hetes kismama vagyok. A gond az,hogy már nem férek el mellette,folyton megüti a pocakomat,meg ráfekszik.

Ha az ágy végébe ülök,akkor is ordít,vagy ha a fejéhez,akkor is ordít. Apuka hiába fekszik mellé,akkor is ordít,csak én vagyok jó neki,és csak mellette. A nővérével alszik egy ágyon.


2011. jún. 10. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne feküdj mellette, az ordításról meg majd leszokik. Ha nem kezded el "elválasztani" magad róla, bele fog "hülyülni", míg te kórházban leszel.

Bocs a nyerseségért. :)

Meg magadra is gondolj, azért nem éppen jó, ha a kétévesed (aki nyilván nem 10 dkg) a pocakodon "mászkál".

2011. jún. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nekem is 2 éves a kislányom. Ő 8 hós kora óta kvázi ellökött magától, hogy egyedül alszik, nem kellett utána "altatni" kb viszont 2-3 hónapja jött rá valami, hogy sírt ordított, ha nem maradtam ott vele. Én azt csináltam, hogy elmagyaráztam neki, h anyának sok dolga van, de ha felkel egyből itt termek, és majd uzsizunk vagy játszunk az akármicsodával, és kijöttem. Volt, hogy nem hagyta abba az utánam ordítást, akkor egy 10 perc múlva visszamentem és kivettem a kiságyból, de tartózkodó voltam vele, mondtam nincs játék, mese, semmi, mert rossz kedvű, és nyűgös mert nem alszik, én egy jókedvű gyerkőccel akarok játszani. Sírt sírt, aztán csak belátta, hogy jót tenne az alvás és így egy 15 perc mizéria után visszatettem és gond nélkül aludt. A másik ami még bevált a túrórudi, hogy ha alszik egy kicsit(!!),akkor kap. Tudom nem szép dolgok ezek, de átmenetiek (LEHETNEK) a gyerekeknél, ezekkel le lehet rövidíteni. Ha ráhagyod, akkor pedig sajnos könnyen elfajulhat...bocsi ha hosszú voltam :)
2011. jún. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nálunk a jutalmazás csak napközben van,ha ügyesen bilizik.

Megoldásként napról napra lentebb fekszem/félig ülök az ágyon :) eddig nagyszerűen bevált! Nem sok nyűglődés van így. De az apja így is bele fog zavarodni,ha csak a közelemben lesz hajlandó elaludni a kislány... de az apja nem óhajt részt venni a lefekvésben,pedig szerintem ez lenne a megoldás,hogy amikor én nem leszek,is nyugis esték legyenek.

Mit gondoltok?

2011. jún. 12. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!