Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan csináljam? Szobatisztas...

Hogyan csináljam? Szobatisztasággal kapcsolatban szeretnék ötleteket kérni. Többi lent.

Figyelt kérdés

2,5 éves lányom rendszeresen a végsőkig tartogatja a pisit. Arra szeretném rávezetni, hogy hogyan érezze, amikor már tudna pisilni, még ha nem is sokat. Ha én ültetem rá a bilire, akkor nem tud produkálni semmit, sztem nem tudja/érzi hogyan kellene elengednie magát.


Esetleg volt más is hasonló cipőben?


Már rajzoltam neki "folyamatábrát" is, hogy először szólni kell, aztán szaladás a bilihez/wc-hez és aztán oda pisilni. El szoktuk játszani és ez már jól is megy csak a végén a pisi nem akaródzik kijönni parancsra.


Van ötletetek?


Köszi előre is.


(elolvastam már az összes ehhez kapcsolódó kérdést és választ ezen az oldalon)


2011. jún. 11. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne parancsra pisiltesd, inkább vedd lazábbra a figurát.
2011. jún. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A parancsrát úgy értettem, hogy pl séta előtt ráültetem, hátha sikerül pisilni, de olyankor soha sincs eredmény.

5 perc múlva meg sikerül a kertbe vagy a bugyiba megy.

2011. jún. 12. 09:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Csúnya dolog,de én jutalmaztam az elsőt is,meg most a másodikat is. A pelust meg jól eldugtam,és csak alváshoz veszem elő,meg ha megyünk valahova. Nagyszerűen bevált,23 hónaposom pár nap alatt rengeteget fejlődött,pedig ő sem igazán akart bilizni! Az első nap, miután reggel ébredés után pisilt a bilibe, délelőtt rohanva vitte a szobájukból a bilit a fürdőszobába,közbe kiabált,hogy "nem,nem,nem.." Ezt követően elégedetten elém állt a konyhában a bili nélkül,és elém csurgott.

Pár nap alatt olyan szoba tiszta lett... már kb.1,5 hete hogy elkezdtük,ma már egy baleset sincs!


Csúnya dolog a jutalmazás,de meglehetősen hasznos! Mellette tapsolunk,és mondjuk,hogy "ügyes!!" Ő is mondja :) És persze még néha megkérdezem,hogy kell e neki pisilni,kakálni,és ha azt mondja hogy nem,akkor mindig elmondom neki,hogy csak a bilibe szabad! Már unottan rávágja,hogy "jó!" Hallatszik a hangján,hogy unja ha mondom... :D


Egyesek mesélnek a gyerkőceiknek arról,hogy pl a kaka mennyire boldog,ha lecsúszik a wc-n...


Sok sikert!!

2011. jún. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Idő kell hozzá, eltelik pár nap és rájön, hogy ha bilin ül,akkor oda megy a pisi. A szobatisztaságra nevelés egy tipikus időigényes dolog. Van, hogy valakinek 1 hét alatt sikerül, úgy hogy többet nincs baleset, de van, hogy egy egész nyár rámegy a szobatisztaságra nevelésre. Mi már jól haladunk, 1 hónapja kezdtük el, most már ha másfél óránként ráültetem a bilire általában azonnal jön a pisi, viszont ha ő szól, akkor egy pár csöpp még a bugyiba megy és miközben sietünk a bilire, wc-re, a kert jó részére, addig mondogatom, hogy tartsa és általában tartja is, de még mindig előfordulnak bepisilések nálunk is. Jó idő van, hamar száradnak a ruhák, lehet egy-két rövidnadrágot, szoknyát olcsón is kapni. Bugyiból meg zokniból háromszor annyit vettem, mint amennyi kellene jó esetben!
2011. jún. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem rohanok a bilire a lányommal,mert nem birok :) Mi a bilit szobáról szobára visszük,ha kint vagyunk,akkor ki visszük. Így elkerüljük hogy még az a pár csepp is a bugyiba landoljon. Van,hogy a lánykán nem akar ott pisilni ahol épp a bili van,általában mindig hozza utánam,és ott pisil,addig tartja. Úgy 1-2 hónapig hurcoljuk majd a bilit. Azért jó az elején cűgölni a bilit,mert nem éri annyi kudarc, nagyon büszke magára-és persze mi is. Soha nem jutott volna eszembe kihozni a füriből a bilit,de hallottam az oviban az egyik anyukától,hogy ők is így csinálják,még az udvarra is kiviszik a bilit... Hát,részemről díjazandó ötlet volt! :D
2011. jún. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!